S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Co vůbec říkáte na čtvrtletní výsledky společnosti Nio $NIO-7.5%?

Čínský výrobce elektromobilů Nio oznámil v pátek své hospodářské výsledky za 1. čtvrtletí 2022. I když výsledky zaostaly za očekáváním analytiků, ukázaly překvapivou disciplínu v provozních nákladech, což je pozitivní zpráva pro investory.

NIO

NIO

NIO
$5.35 -$0.43 -7.51%
Capital Structure
Market Cap
9.2B
Enterpr. Val.
74.2B
Valuation
P/E
-3.0
P/S
1.2
Dividends
Yield
-
Payout
-

Tržby Nia vzrostly meziročně o 24% na 1,56 miliardy USD. Ztráta společnosti se však prohloubila na 0,36 USD na akcii z 0,17 USD na akcii před rokem. Analytici očekávali tržby 1,65 miliardy USD a ztrátu 0,34 USD na akcii.

Provozní náklady Nia však vzrostly pouze o 8% na 1,72 miliardy USD, což je pod očekáváním analytiků. Společnost také potvrdila svůj výhled na celý rok 2022, který počítá s dodáním mezi 23 000 až 25 000 vozů. To naznačuje, že problémy v dodavatelském řetězci a nedostatek čipů budou mít na Nio jen omezený dopad.

Investoři kladně přijali zprávu o kázni v provozních nákladech a akcie Nia po oznámení výsledků vzrostly. Společnost stále generuje ztráty, ale investoři věří v její dlouhodobý potenciál na čínském trhu s elektromobily. Kontrola nákladů a potvrzený výhled pro rok 2022 jsou pozitivními ukazateli, že Nio může v budoucnu dosáhnout ziskovosti.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Nevím dlouho jsem se rozhoupával, zda nakoupit či nikoliv, ale nekoupil jsem zatím ani kus... Přijde mi, že tam je moc ale...A že to ještě nějaký pátek půjde nahoru, dolu a do prava... Ok, dobrá investice v řádu let, asi jo... Ale v tuto chvilku jsou asi lepší akcie, kde udělat zisk za menší dobu... No nevím, můj myšlenkoví pochod uvnitř hlavy :D :D

Já jsem s výsledky spokojený a budu zase přikupovat :)

Chtělo by to ziskovost jako např. v nedávně době $PLTR-3.6%, akciím by to mohlo dost pomoct.

Přidám se také, že zisk mají, ale pořád ztráty také. Přál bych všem aby klidně akcie došli nad 10$ a tam se pak už drželi. Co ale prostě se bojím tam, je to, že společnosti se může klidně raketově dařit ale aby vláda jí tam neházela vidle.

Toho už se ani v tuto chvíli tolik nebojím. Větší strach mám spíš z možných sankcí v rámci sporů s Taiwanem.

U nich se čeká jen až budou v zelených číslech pak to už půjde samo. A nečekal bych že se pak podíváme pod 10$ naopak bych čekal něco jako vystartovala nVidia 😂

Víceméně to je klíčový odrazový můstek, těším se až se mu přiblíží.

Mám z toho takové smíšené pocity. Akcie evidentně taky. Něco bylo lepší, něco zase horší (ne o moc) . Společnost stále ve ztrátě přes 30 %. Akcie taky neví kam, a tak jely nahoru a pak zase zpět. Musíme si holt počat pár let, jestli se tady něco stane.

Souhlasím, mám to úplně stejně. Také z toho mám smíšené pocity, jelikož něco dopadlo dobře a něco zase špatně. Tedy nevím jaké z toho mám mít pocity a jak to mám vnímat.

Zajímavé číslo od Nia. Tržby rostou, ale ztráta se prohlubuje. Je na čase nastartovat ziskovost, jinak investoři ztratí trpělivost.

Pozitivní zpráva pro investory ale očividně nepřinesla pozitivní odezvu 😂😂

Moc nechápu tuto reakci, když v aftermarketu akcie NIO posílila, ale ok 😀 Je dobře že korigují náklady, ted už jen tu ziskovou část a možná se konečně dostane z toho pásma pod 10$. Sice do nich neinvestuju, ale počítám s tím, že první zisková zpráva bude dobrým boostem.