S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Zná, případně používá někdo Dropbox $DBX+0.0% ?

Tahle společnost, která nabízí online úložiště je za poslední rok a půl stále v bočním trendu a zdá se, že je odolná proti výkyvům  na trhu. Moc nepadala, ale držela si svou hodnotu.

Má ji někdo?

DBX
$24.00 $0.74 +3.18%
1 Day
+0.03%
5 Days
-16.87%
1 Month
-28.03%
6 Months
-14.61%
YTD
-19.24%
1 Year
+10.66%
5 Years
-1.4%
Max.
-18.33%

Nevlastním, ani si moc nemyslím, že by to mohla být dobrá investice, jsou tady i další, kteří toto odvětví zvládají lépe... Ale párkrát jsem použil.

Firma je to zajímavá a daří se jí, je ten boj s většími společnostmi asi není úplně něco, co by vyhráli...

Právě, a to se stává pořád, giganti si berou co se dá.

Používám Google Disk a nevidím u této společnosti žádnou budoucnost. Bohužel big tech vítězí.

Dropbox jsem párkrát využil, nyní už jen Google Disk, limit 15GB je pro mě dostačující. Netušil, že Dropbox je na burze.

Jo, google disk je taky super. Možná to mají i trochu lépe zamknuté

Hezký tip, čísla jsou pěkná opravdu. Každopádně souhlasím s tím, že big tech prostě jsou silné a aby časem opravdu spíše se neztrácela ta společnost. Já ji znám, ale též používám jako Google, tak jsem také v ekosystému Apple.

Tuto službu a tím pádem ani akcii jsem vůbec neznal. Nejspíše bych do toho neinvestoval, ovšem děkuji na novou informaci.

Není zač😊

Odzkousena pouze neplacena verze a podobne jak jiz nize zaznelo nevidim v tom velky moat. Podobne jako napr u DocuSign je to v lepsim pripade cil akvizice, v horsim pripade to bude zcela zbytecna sluzba, protoze to nema zadny moat a tezko se tohle da nejak patentovat.

Jasně. Koukla jsem na čísla a pěkně jim to asi šlape - vydělávají. Akcie je taková nemastná neslaná...

Na papíře to nevypadá vůbec zle, ale osobě moc nevěřím, že to bude dalších 5 let růst dvouciferným tempem. Moc bych se ani nedivil, kdyby ta firma do té doby někam zmizela;)

Osobně služeb Dropbox nevyužívám, spokojeně používám konkurenční Google Drive. Obecně se obávám, že specializované firmy jako Dropbox časem nebudou schopné konkurovat gigantům typu Google, Microsoft nebo Apple. Ti nabízejí obdobné služby jako součást svých balíčků a ekosystémů. I když Dropbox finančně nestrádá, do budoucna bych byl opatrný.

Good point. Pokud by jim to bralo moc zákazníků, tak je jednoduše koupí a je to vyřešené.

Službu Dropbox používám, ale pouze free verzi. Není to špatné a dívám se, že se jim teď daří, škoda že nevyplácí nějaké dividendy, myslím, že by se na tom dalo něco dlouhodobě vydělat, cena je celkem dobrá.

Akcie je taková nic moc - myslím graf. Ale společnost je za mě OK. Pěkná služba, jen, jak jsme se bavili výše, Google má prakticky stejný produkt a pokud se jim bude aý moc dařit, tak to budou mít proti Googlu těžké.