S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Dlaczego Solana, Polkadot, Cardano i inne altcoiny są w tym tygodniu na minusie i co nas czeka w 2022 roku?

Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny, ale ostatnie duże spadki sprawiły, że na twarzach wielu inwestorów pojawiła się zmarszczka. Po tym wydarzeniu kryptowaluty zaczęły piąć się w górę, ale w tym tygodniu nastąpił kolejny spadek, i to nie tylko kryptowalut takich jak Bitcoin i Ethereum, ale także takich tytułów jak Solana, Polkadot i Cardano. Ale co się dzieje i jak na to reagować?

Kryptowaluty

Jak kształtowały się ceny $SOLUSD-2.1%, $DOTUSD+0.7%, $ADAUSD+0.0% w tym tygodniu?

  1. Solana - spadek o 10,5%
  2. Polkadot spadł o 8,9%.
  3. Cardano spada o 7,6%.

Co się dzieje na rynku kryptowalut?

Rynek akcji w tym tygodniu był raczej spadkowy, a ponieważ kryptowaluty są skorelowane z akcjami wzrostowymi przez większą część ubiegłego roku, nie jest zaskoczeniem, że kryptowaluty również tracą na wartości podczas "wyprzedaży".

1) Jedną z przyczyn spadków na giełdzie jest wzrost stóp procentowych

  • W Stanach Zjednoczonych 10-letnia stopa procentowa wzrosła o 5 punktów bazowych do 2,59%.
  • W Brazylii 10-letnia stopa procentowa wzrosła o 18 punktów bazowych do 11,54%.
  • W Meksyku 10-letnia stopa procentowa wzrosła o 6 punktów bazowych do 8,49%.

2) Obrót kryptowalutami odbywa się na całym świecie, więc wzrosty na całym świecie spowodują ucieczkę inwestorów do "bezpieczniejszych" aktywów.

3) Pojawiły się również doniesienia, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zaproponowała rozszerzenie definicji giełdy i może wymagać od większej liczby traderów i firm zarejestrowania się w SEC -> Branża od kilku lat znajduje się w niepewności regulacyjnej i czasami pojawiają się sugestie, że regulacje będą łagodne, a innym razem wydaje się, że nadchodzą przepisy uciążliwe.

Przepisy

Co dalej

Na razie rynek ogarnęła niepewność, co spowodowało pewne odreagowanie, a kryptowaluty pozostają niezwykle zmienne, szczególnie w odniesieniu do stóp procentowych i wiadomości gospodarczych. W obliczu rosnących stóp procentowych i niepewnej sytuacji gospodarczej w nadchodzącym roku zrozumiałe jest, że od czasu do czasu dochodzi do spadków wycen.

W przypadku każdej z tych wybranych kryptowalut, takich jak solana, cardano i polkadot, należy podkreślić, że są to kryptowaluty użytkowe

  • Umożliwiają one programistom tworzenie funkcji w zdecentralizowanych systemach finansowych, niedziałających tokenach i na innych rynkach. W dłuższej perspektywie powinien to być dobry punkt dla inwestorów, a wraz z rozwojem powinna rosnąć wartość kryptowalut.

Na dłuższą metę nie ma się jednak czym martwić, ponieważ branża kryptowalutowa dojrzewa i z dnia na dzień zyskuje na wartości. Co więcej, perspektywy na przyszłość i powstające projekty są więcej niż pozytywne.

https://www.youtube.com/watch?v=wq8-DETQGR4

Chciałbym również zaznaczyć, że kryptowaluty są tym rodzajem aktywów, na których można bardzo szybko zarobić, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że będą one rosły o dziesiątki, setki lub tysiące procent szybciej niż akcje, ale należy dobrze przemyśleć swoje inwestycje i sprawdzić projekty, w które chce się zainwestować.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet