S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Czy kupiłeś akcje spółki w ramach IPO?
Dość często zdarza się, że cena akcji rośnie natychmiast po debiucie giełdowym. Słyszałem opinie, że nie jest złym pomysłem skorzystanie z tego faktu za pomocą zlecenia typu bracket. Zastanawiam się, czy ktoś ma z tym doświadczenie.

Załączam również interesujący wykres (uwaga, stan na 13.03.2023), który porównuje kapitalizację rynkową 20 największych spółek technologicznych, które miały IPO po 2020 roku.
To pokazuje nam, że inwestowanie w IPO wiąże się z ryzykiem.

Możesz również napisać, czy szukasz IPO w najbliższej przyszłości. 👇


Już dziś obserwuję IPO i również czekam. Ale nie będę kłamał i tak, też się sparzyłem, kiedy zacząłem inwestować i nie miałem jeszcze tych informacji, doświadczenia, wziąłem IPO jako zaletę, jest nowy, będzie rósł, no i tak nie jest przez większość czasu. (czasami może tak jest) ... na Coinbase też się sparzyłem, dostałem zakup za 86 $.🤦‍♂️ Trzymam, ale chyba przyzwyczaiłem się do załamania i inne tytuły jakby go wymazały. Ale wierzę, że jeśli wytrzymają sądy i będą w stanie funkcjonować z coraz większymi regulacjami, to kiedy BTC znów wzrośnie, oni też.

Jeśli nie pojawi się lepsza konkurencja, może dojść do 86. roku życia. Wielu inwestorów zapłaciło cenę za Coinbase.

Konkurencja, więc wierzę, że zawsze będzie to Binance, w przeciwnym razie tak, wiele osób chciało mieć coś związanego z kryptowalutami. Cóż, zobaczymy, rozumiem regulacje, ponieważ ludzie są tacy, jacy są, a idea pieniądza niepaństwowego jest trudna do zrealizowania, ale jako rodzaj alternatywy wierzę w BTC, więc miejmy nadzieję, że z czasem się poprawi.

Handlowałem tylko na IPO Coinbase i był taki scenariusz, w którym akcje po prostu spadały do nowych minimów od czasu IPO. Na szczęście były to szybkie transakcje skalpowania opcji i nawet jeśli nie wszystkie się sprawdziły, nie było tak źle, jak gdybym kupił akcje i trzymał je do dziś.

Uważam, że w czasie IPO wydawało się to świetną okazją. Cieszę się więc, że mnie tam nie było.

To było FOMO i kryptowalutowa hossa. Teraz wydaje mi się, że nikt nawet na nich nie szczeka i są szczęśliwi, że przetrwali.

Tak, $QS+4.9% zaraz po IPO, dobre doświadczenie, aby uniknąć FOMO, chociaż uniknąłem największego i zareagowałem dość wcześnie, nie kupując po wyższej cenie, więc w szczycie, kiedy miałem ponad 200% plus, nic nie sprzedałem, a potem po prostu obserwowałem spadki i uśredniałem w dół. W każdym razie trzymam obecnie kilka tysięcy akcji minus 50% z celem, że jeśli w końcu się uda, kupię Porsche QS w środku, a jeśli nie, to odpiszę. Od tego czasu próbuję 🚀/⚰️ale w mniejszych ilościach, a większość z nich trafia do ETF-ów😂

Wow, to była kolejka górska. Trzymam kciuki! 🚀

Kupiłem Coinbase i nadal trochę tego żałuję... :-D

Myślę, że wiele osób zostało przyłapanych na tym, że mieli rację. To był hype i FOMO zarówno na krypto, jak i tutaj. Myślę, że wiele osób trzyma się ciebie, ale jeśli kryptowaluty znów pójdą w górę, być może na Coinbase również będą lepsze ceny sprzedaży.

Udało mi się uśrednić pierwotną cenę do około 71 USD, więc uważam, że "wyszedłem" na pierwszy prawdziwy bieg byka... Ale szczerze mówiąc, to dla mnie świetna szkoła do następnego IPO... jak mówisz. FOMO było tam duże i praktycznie kupowałem minuty zaraz po IPO...

Nigdy nie kupowałem w IPO... tylko ze względu na początkowy wzrost, wolałbym poczekać.

Nie, wolę poczekać i zobaczyć wyniki, zanim zainwestuję.

To rozsądne. Przed IPO firma jest reklamowana głównie w dobrym świetle, czas pokaże.