S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

NASDAQ-100 $^NDX+1.0%

Hej inwestorzy, ostatnio dużo pisze się o akcjach spółek technologicznych.

Chciałbym tutaj wspomnieć o indeksie technologicznym $^NDX+1.0%, który dobrze mierzy wyniki akcji technologicznych i w tym roku wzrósł już o ponad 30%.

^NDX
18,808.35 $184.96 +0.99%

Jak dotąd w tym roku indeks został najbardziej podciągnięty przez akcje $NVDA+2.6% i $META+2.7%.

Osobiście inwestuję w niego co miesiąc i kupuję jeszcze więcej, jeśli wyniki są lepsze.

A Ty, czy również inwestujesz w NASDAQ-100?

Jeśli tak, czy mógłbyś napisać, czy czekasz na lepszą cenę, czy nie bierzesz pod uwagę ceny przy zakupie.


Mam ETFy na DCA, kupuję przy większych spadkach, nie sprzedaję, akumuluję. 💰💪

Moje podejście jest dokładnie takie samo jak Twoje. 😁

W który ETF inwestujesz? W przypadku SP500 wiele z nich przychodzi mi do głowy, ale nie tutaj.

Słuchaj, mam konto ETF i te miesięczne zakupy z Porto. To znaczy nie mam pojęcia skoro wybiera swój port to chyba😁

Rozumiem. 😁

Ndq100 to dobra alternatywa dla młodych inwestorów z horyzontem 30+. Istnieje duża szansa, że pobije większość głównych indeksów i kilka lat temu przyniósł mi dobre wyniki. Prawdopodobnie oczekiwałbym nieco lepszej ceny dzisiaj, ale dla regularnych zakupów patrz horyzont powyżej, prawdopodobnie nie ma to znaczenia.

Tak, to ja. Mam na myśli horyzont od kilku lat do kilku dekad. I tak jak powiedziałem, regularnie robię zakupy.

Dziś tak naprawdę napędza go tylko kilka dużych akcji o gigantycznej kapitalizacji rynkowej. Jeśli nadejdzie korekta, będę po prostu szczęśliwy.

Tak, też nie byłbym zły, gdyby była korekta😁.

Nie kupuję też Nasdaqa, śledzę go tak, ponieważ, jak mówisz, pokazuje, że sektor technologiczny radzi sobie świetnie, ale potem kupuję firmy, które lubię indywidualnie. W przeciwnym razie, tak, ten rok zaczął się gwałtownie i nie złapałem $NVDA+2.7%, ale złapałem $META+2.7% i to mnie cieszy. W każdym razie nadal uważam, że jest już wykupiony i nie spodziewam się, że pójdziemy w ten sposób przez cały rok, na razie trzymam, ale sprzedam na znak zwrotu. Nie kupuję teraz spółek technologicznych i przyglądam się bardziej sektorom takim jak Reit, transport, może trochę opieka zdrowotna

Zgadzam się, moje podejście jest dokładnie takie samo. Ja również nie kupuję teraz niczego i skupiam się na innych sektorach, takich jak opieka zdrowotna.

Nie, ja też tego nie potrzebuję. Kupię akcje technologiczne osobno, jeśli będę chciał, ale wolę być w klubie S&P 500. Ponadto Nasdaq jest dla mnie obecnie wykupiony i uważam, że głupotą byłoby kupowanie w tym momencie (tylko moja opinia).

Jasne, że rozumiem, kupuję też konkretne akcje technologiczne. Ale traktuję nadaq100 jako rodzaj dywersyfikacji portfela i nie kupuję ich dużo.

Jasne, że rozumiem, kupuję też konkretne akcje technologiczne. Ale traktuję nadaq100 jako rodzaj dywersyfikacji portfela i nie kupuję ich dużo.

Nie inwestuję, wolę MSCI dla wszystkich krajów. A tak przy okazji, jaka jest według Ciebie lepsza cena do zakupu? O jak duży spadek procentowy prosisz?

Jasne, że rozumiem, nie mam dokładnie obliczonej ceny, ale jeśli wezmę średnią i nastąpi znaczny spadek, kupię, ale robię to samo z SP500, ale jeśli lepsza cena nie nadejdzie w ciągu miesiąca. Wtedy kupuję po normalnej bieżącej cenie.