S&P 500 ^GSPC 5,306.04 +0.02%
Nvidia NVDA $1,140.59 +7.13%
Tesla TSLA $176.75 -1.39%
Alphabet GOOG $178.02 +0.96%
Amazon AMZN $182.15 +0.77%
Meta META $479.92 +0.36%
Microsoft MSFT $430.32 +0.04%
Apple AAPL $189.99 +0.01%

Tak jo hoši, jdu s kůží na trh a chci slyšet vaše názory. Takto vypadá moje portfolio po úpravách z posledního týdne. Rád bych slyšel, co říkáte na výběr, složení, rizikovost, diverzifikaci, co byste například nekoupili a naopak, co byste například změnili či přidali?

Ještě přemýšlím, co s tím Palantirem. Už ho mám pěkně v plusu, takže tam možná budu něco málo prodávat postupně.


Aku aplikaciu pls pouzivas na prehlad portfoilia (z ktorej si poslal screenshoty)? Dik

Tohle je trading 212.

Každý investor má svou strategii. Mladší rádi  investují do růstových titulů (je to dáno i tím, že nemají velký kapitál), starší s větším kapitálem více investují do příjmových akcií.  Ideální portfolio je mít od každého trochu. Za mě chválím JOBY - také držím zatím s nárůstem +36% a jsem přesvědčený, že je  zde velký potenciál...

Až na $PYPL+0.9% se neshodujeme v ničem. Mně tam chybí větší diverzifikace napříč sektory, ale potenciál je zde díky tomu veliký. Možná bych se sám sebe ještě zeptal, jestli stíháš všechny ty společnosti aktivně sledovat a jestli jim všem rozumíš, 16 titulů by ale mohlo být v pohodě. Já bych na tvém místě asi postupně odprodával ty více ziskové tituly, které jsou na vysokých úrovních (Apple, AMD,...), což ti neradím samozřejmě. To jsem sám udělal a portfolio mám nyní více defenzivní. 
Držím palce!

Díky za komentář. Máš pravdu, že 16 titulů je na hraně a stíhat je aktivně sledovat je náročné. Zatím se s tím snažím poprat a prioritně se věnuji těm nejzajímavějším. Co se týče sektorové diverzifikace, tam se snažím postupně zlepšovat a přidávat nové sektory jako finance, energie a podobně. Co se týče prodeje ziskových titulů, tak na tom taktéž pracuji a postupně prodávám ziskové pozice.

Je super, že máš nějaký plán a držíš se toho.

Mít takové portfolio, tak vezmu rovnou Nasdaq 100, čímž získám ohromné výhody díky ETF. K tomu přidat nějaké banky a tak a spokojenost. 👌

Díval jsem se a zrovna o Nasdaqu vyšel poslední článek v Academy:

https://bulios.com/academy/post/59-index-nasdaq-100-pruvodce-technologickym-a-inovativnim-sektorem

Díky za článek, přečtu si! Jako máš pravdu, že Nasdaq by mi ušetřil hodně práce, ale mě to zkrátka baví takto. Investovat do ETF umí každý😄

Stále jsem přesvědčen, že Nasdaq $^NDX+0.3% by mohl být základ, kolem kterého postavíš stock picking. 💪

Velice volatilní a rizikové portfolio zaměřené na USA a technologický sektor s velkou alokací do jednotlivých pozic.

Volatilní mírně ano, riziové určitě. Ale na druhou stranu tam vnímám potenciál, který mi nudná Cola, PG a další nepřinesou.

Pak je to v naprostém pořádku. 💪

No, shodneme se na většině titulů. To, že je to možná více technologické mi nevadí. Mám rád když to hodně roste😅

Taky to ale umí hodně klesat, to mi určitě můžeš potvrdit 😂

Tak to potvrzuji. Je to to riziko, ale v dlouhodobém časovém měřítku se to dá překonat. Holt na to člověk nesmí koukat každý den😅

Je to trochu více růstové/rizikové, ale podle mě je to v pořádku. Ještě navíc v mladém věku je to jen dobře. Tam si můžeš dovolit čekat déle - výhoda času.

Přesně tak, s investováním jsem začal opravdu brzy, takže to bude zkouška trpělivosti, kvality mého výběru a odhodlání držet se více rizikové strategie.

Tak prot i tomuhle složení nemám vůbec nic. Jsou tam opravdu kvalitní akcie a diverzifikace mezi jednotlivými společnostmi funguje i napříč několika sektory. Tohle je portfolio připravené na budoucnost.

Partner

Super, pěkná práce! 😊 Jsou zde společnosti které neznám jako ten globus medical a taky jsem se podíval na ní jako Tomáš níže. Mám nějaké healthy akcie, ale ty mi zatím moc nejdou. Tady ale se mi líbí ten produkt co dělají. Jinak asi se také přidám k tomu, že hlavně technologické portfolio a ano, tudíž muže být více volatilní ale tak jak říkáš, chceš růstové akcie a případný pokles dokážeš ustát, takže proč ne. Osobně mám taky nejvíce v big tech jako Microsoft, Google, Apple, Amazon, dokonce i v Mete, kterou moc lidí nemusí, ale mě dělá zisk. 😊 Takže za mě inspirace od Tebe Globus Medical. Pak se mi líbí, že si zařadil Starbucks, před nějakou dobou jsem tu o něm psal a čekal jsem až padne pod 100$, že by to mohl být dobrý nákup. Pak jestli máš dobrou nákupku Adobe, tak to také gratulace. A jinak mám s Tebou v portfoliu, Apple, Microsoft, Starbucks, Blizzard, Bank of America, PayPal. Takže za mě 👍 jedu podobně, ale pravda, že mám i stabilní akcie ať už v Reit sektoru nebo (a to nevím jak nazvat), akcie $PG-1.3% $COST+0.4% ...

Super, že máme podobný investiční styl a věříme v růstový potenciál technologických společností 😎 Masivní tech firmy jako Google, Apple, Microsoft či Amazon opravdu v posledních letech generují zajímavé zhodnocení, i když občas je tam nějaké to kolísání.

Globus Medical jsem objevil nedávno a zaujala mě jejich pozice v oblasti spinálních implantátů. Vzhledem k demografickému vývoji vidím potenciál pro růst, tak uvidíme, jak se jim bude dařit dál. Starbucks je podle mě spolehlivý dividendový plátce s růstovým potenciálem, takže taky dobrá volba.

Partner

Souhlas, já to beru u tech big tech poklesy pozitivně k nákupu. Ten Globus Medical zní lákavě, mě se líbí i ty implantáty do páteře, jsem ze sportu a naštěstí já to nezažil, ale zranění páteře jsou častá, dost nepříjemná a celkově jsem rád, když se neřeší jen virové, imunitní, srdeční atd onemocnění, ale že se i děje něco v oblasti kostí, kloubů. A Starbucks, přesně, petenciál má velký, káva je oblíbená a hlavně, on už je značka a to je tahák hodně pro mladé.

Myslím, že Blizz dobrá koupě potom co hraju D4... Tuším, že to je nejprodávanější hra před vydáním ;-) takže očekávám, že akcie půjdou nahoru :) ostatní asi zálaži na nákupkách, apple jede bomby též mám za 143,- :)

Super, že máš taky Blizzard ve svém portfoliu. Souhlasím, že akcie by mohly růst, pokud bude mít hra Diablo 4 úspěch, což asi má podle ohlasů. Blizzard obecně produkuje velmi kvalitní a populární hry, takže pokud udrží trend, akcie by měly mít potenciál. A na konec to převzetí MSFT by mohlo hodit nějakej ten dolar navíc.