S&P 500 ^GSPC 5,311.29 +0.06%
Tesla TSLA $182.03 +4.05%
Microsoft MSFT $430.92 +1.31%
Meta META $463.60 -1.12%
Amazon AMZN $181.90 -0.89%
Apple AAPL $192.08 +0.54%
Nvidia NVDA $951.88 +0.43%
Alphabet GOOG $178.92 +0.26%

Ta spółka Buffetta to maszyna do generowania pieniędzy z atrakcyjną wypłatą dywidendy

Akcje blue-chip to wysokiej jakości firmy, które są liderami w swojej branży, a ta firma z pewnością do nich należy, co potwierdzają jej wyniki finansowe. Firma jest maszynką do generowania gotówki i w 2021 roku wydała 11,5 mld USD na dywidendy i wykup akcji.

Ta firma Warrena Buffetta może być dla Ciebie idealną okazją inwestycyjną.

Jeśli chodzi o inwestowanie, nie można się pomylić z akcjami blue-chip. Akcje blue-chip to dobrze znane, wysokiej jakości akcje, które są liderami w swoich branżach. Są to akcje, ku którym skłania się Warren Buffett $BRK-A+0.3%, ponieważ są to dobrze prosperujące przedsiębiorstwa o udowodnionym sukcesie. Jedną z akcji, którą można kupić już dziś, jest Visa $V-1.2% - spółka zajmująca się płatnościami, która dominuje w swojej branży i jest maszyną do generowania gotówki.

Sieć Visa jest mocną stroną $V-1.2%

Dzięki swojej globalnej sieci Visa jest liderem w dziedzinie płatności cyfrowych. Firma ułatwia przepływ środków pieniężnych w 200 krajach, a jej głównymi produktami są karty kredytowe, karty debetowe i inne produkty płatnicze dla klientów korzystających z jej sieci. Zarabia ona na autoryzacji i rozliczaniu transakcji oraz na opłatach za usługi świadczone klientom korzystającym z jej sieci. W 2020 r. Visa przetworzyła płatności o łącznej wartości 11,4 bln USD, czyli o prawie 80% więcej niż jej najbliższy konkurent, Mastercard $MA-0.8%.

Źródło.

Marża zysku jest jednym z kluczowych wskaźników stosowanych do pomiaru rentowności firmy. Ta miara to stosunek zysku wypracowanego przez firmę do całkowitej kwoty uzyskanych przez nią przychodów - lub procent przychodów zatrzymanych w postaci zysku. Dominacja Visy w sieci płatniczej zapewnia firmie wysokie marże zysku. W ciągu ostatnich 10 lat marża zysku Visy wynosiła średnio 43%, przewyższając 39% marżę Mastercard i 14,7% marżę American Express $AXP+0.1% w tym samym okresie.

Maszyna do generowania pieniędzy Visa

Wolne przepływy pieniężne to ilość gotówki, jaką firma generuje po opłaceniu kosztów operacyjnych i nakładów kapitałowych (takich jak zakup nieruchomości lub sprzętu). Spółkom o wysokim poziomie wolnych przepływów pieniężnych łatwiej jest spłacać zadłużenie, zwracać gotówkę akcjonariuszom w formie dywidend i wykupu akcji własnych oraz dokonywać przejęć.

Źródło: Fool.com - Wolne przepływy pieniężne Visa

W ciągu ostatniej dekady Visa konsekwentnie generowała dodatnie wolne przepływy pieniężne i jest na dobrej drodze do odnotowania wolnych przepływów pieniężnych w wysokości ponad 15 mld USD w 2021 r. W ubiegłym roku firma przekazała akcjonariuszom 11,5 mld USD w formie dywidend i wykupu akcji. Nawet po zwróceniu tak dużej ilości gotówki akcjonariuszom, Visa miała pieniądze na zakup Tink, otwartej platformy bankowej z siedzibą w Europie, za 2,1 mld USD.

Dominująca sieć płatności Visa, wysokie marże zysku i wolne przepływy pieniężne sprawiają, że jest to doskonała firma dla inwestorów długoterminowych, którzy lubią "stosunkowo stabilne" spółki. Należy jednak traktować to jedynie jako analizę firmy, a nie poradę inwestycyjną.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet