S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Po co robić badania, skoro ktoś inny może zrobić to lepiej za Ciebie?

Berkshire Hathaway kupuje duże ilości akcji $OXY+0.9% od prawie roku po cenie około 60 USD. Pomimo tych zakupów cena akcji nigdzie się nie zmieniła i utrzymuje się na podobnym poziomie.
Takie zakupy wskazują mi, że Berkshire ma zaufanie do Occidental Petroleum, więc dlaczego ja miałbym tego nie robić?
Sam Warren Buffett opisał te zakupy jako długoterminowy zakład na rosnące ceny ropy.

Berkshire Hathaway posiada obecnie około 25% udziałów w $OXY+0.9%.
Sam nie mam prawie żadnej wiedzy na temat branży, ale wydaje mi się, że nie wdepnąłbym tutaj w kałużę.
Co sądzisz o $OXY+0.9%?


Cóż, przyznam, że byłem dzieckiem z plakatu w świecie miłośników Buffetta, obserwując portfel i włączając go do mojego. Ale już nie kupuję, zgadzam się, że firmy niewiele robią, wciąż idą w bok i na rynku jest wiele firm towarowych. Nie mówię, że jest źle, ale na razie naprawdę niewiele.

Rozumiem, że nie widzisz w tym dużego potencjału - ja szczerze mówiąc też nie, ale to może być taka pewna rzecz. Jeśli, nie daj Boże, wybuchnie wojna na Tajwanie, może to być bardzo dobra polisa ubezpieczeniowa.

Tak jak mówisz, nie martwię się, że "straci" z rynku, tylko jakiś znaczący spadek, choćby dlatego, że Buffett ma tam znaczącą obecność. Ale myślę, że mogą nadejść dobre wieści, więc zobaczymy, trzymam, nie sprzedaję, ale to nawet nie przekonuje mnie jeszcze do zakupu 😊.

Wydaje mi się, że pisałem tutaj kilka razy, jak kupiłem OXY z podobnym podejściem, a następnie przeszedłem przez zatrzymanie dywidendy i spadek o około -80%, podczas gdy BRK.B nadal otrzymywał około 10% za swoją pożyczkę w formie akcji uprzywilejowanych + opcji. Rozumiem, że w tej chwili sytuacja jest inna, ale generalnie nie polecałbym kopiowania kogokolwiek, ponieważ nie możesz zajrzeć do jego głowy i często nie znasz całej historii.

To fajny przykład i częściowo się z Tobą zgadzam. Ale jednocześnie tak jak piszesz - dziś jest inna sytuacja i nawet bez BRK widzę to jako przyzwoitą inwestycję.

Mam $BRK-B+0.9%, ale nie uprawiam hazardu z ropą. Mam z nią złe doświadczenia. Z drugiej strony ma to dla mnie sens, ale nie kupuję ich akcji, mimo że uważam, że byłaby to dobra inwestycja. Wystarczy, że posiadam je pośrednio.