S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

2 zajímavé společnosti, které vyplácejí dividendu každý měsíc

Dominik Petrnoušek
16. 6. 2023
4 min read

Dividendové společnosti s měsíční výplatou jsou mezi investory oblíbené. Z pohledu reinvestic to přináší drobnou výhodu. Z pohledu psychiky pak výhodu obrovskou. Dnes se právě na dvě takové podíváme!

Častější výplata vám může na klidu z pasivního přijmu přidat opravdu hodně.

Global Water Resources, Inc. $GWRS+1.2% 

Global Water Resources je americká společnost se sídlem v Arizoně, která se specializuje na provozování a správu vodovodů a kanalizací. Společnost zajišťuje vodní služby pro komerční a rezidenční zákazníky v oblasti střední Arizony.

GWRS
$12.47 $0.15 +1.22%

Global Water Resources provozuje více než 14 000 vodoměrů a spravuje více než 2 500 kilometrů vodovodních a kanalizačních sítí. Společnost se zaměřuje na udržitelnost a využívání obnovitelných zdrojů vody, jako jsou srážky a recyklovaná voda. Global Water Resources také podporuje vzdělávání a osvětu veřejnosti o úspoře vody a o ochraně vodních zdrojů.

Global Water Resources je veřejně obchodována na NASDAQ.. Společnost byla založena v roce 2003 a má dlouholeté zkušenosti v oblasti správy vodovodů a kanalizací. Global Water Resources je považována za jednu z největších amerických společností zaměřených na tuto oblast.

Jako společnost zaměřená na provozování a správu vodovodů a kanalizací je Global Water Resources citlivá na změny vodních zdrojů a na změny regulací a politického prostředí.

V třetím čtvrtletí roku 2022 došlo u společnosti Global Water Resources, Inc. k významnému zlepšení výsledků oproti předchozímu roku. Výnosy zvýšila o 6,4 %, což představuje nárůst o 2 miliony dolarů. Zároveň se však zvýšily provozní náklady o 4,3 %, tj. o 1,1 milionu dolarů.

Hlavním důvodem růstu výnosů byl přínos 1 191 nových vodovodních přípojek, které společnost získala akvizicemi společností Las Quintas Serenas Water Company of Tucson, Rincon Water Company a Twin Hawks Utility. Navíc byla společnosti GWRS udělena souhlas s postupným zvyšováním sazeb pro 96 % aktivních servisních přípojek společnosti, což by mělo v následujících dvou letech přispět k dalšímu nárůstu příjmů o 2,2 milionu USD na roční bázi.

GWRS vyplácí svou dividendu měsíčně

Shaw Communications Inc. $SJR+0.9%  

Kanadská společnost, která poskytuje telekomunikační a mediální služby, včetně kabelové televize, internetu a mobilních telefonů.

Shaw Communications je kanadská telekomunikační společnost, která se specializuje na poskytování širokopásmových internetových služeb, mobilních telefonů, televizních služeb a dalších služeb v oblasti telekomunikací. Společnost byla založena v roce 1966 a sídlí v Calgary v Kanadě.

SJR
$30.18 $0.27 +0.90%
Capital Structure
Market Cap
14.9B
Enterpr. Val.
25.9B
Valuation
P/E
27.7
P/S
3.7
Dividends
Yield
-
Payout
77.5%

Shaw Communications Inc. poskytuje služby v celé Kanadě a je jednou z největších telekomunikačních společností v zemi. Společnost nabízí vysokorychlostní internetové připojení s rychlostmi až 1 Gbps, mobilní telefonii a televizní služby s více než 300 kanály včetně high definition (HD) a ultra high definition (UHD) programů. Shaw Communications Inc. také nabízí služby pro firemní zákazníky, včetně cloudových řešení, datových center a sdílených služeb.

V roce 2016 Shaw Communications Inc. získala společnost WIND Mobile, což jí umožnilo vstoupit na trh s mobilními telefony v Kanadě. Společnost nyní nabízí mobilní telefony a datové plány s různými možnostmi pro jednotlivce i firmy.

V posledních letech se Shaw Communications Inc. soustředí na rozšiřování svých služeb a inovaci, například rozšířenou skutečností (AR), virtuální realitou (VR) a umělou inteligencí (AI). Společnost také investuje do modernizace své infrastruktury a rozšíření své působnosti.

Shaw Communications Inc. je obchodována na Torontské burze pod symbolem SJR a na New York Stock Exchange pod symbolem SJR. Společnost má silnou finanční pozici a stabilní dividendovou politiku, což ji dělá atraktivní pro investory, kteří hledají stabilní a dlouhodobé investice v oblasti telekomunikací.

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a dalších zdrojů. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.