S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

2 akcie, které mají našlápnuto k ovládnutí červnového trhu

Kryštof Jáně
15. 6. 2023
5 min read

Tyto podniky se prodávají slevami a nabízejí velký potenciál růstu. I když se to může zdát zvláštní, investice na akciovém trhu nemusí být složitý úkol. Zaměřením se na vysoce kvalitní podniky, které mají přesvědčivé příležitosti k růstu, konkurenční výhody a obchodují se za rozumné zhodnocení, mohou investoři dosáhnout solidních výnosů. Opravdu to může být tak jednoduché.

1. Block $SQ+1.8%

Square, americká fintech společnost se sídlem v San Franciscu, se rychle stává jedním z klíčových hráčů v oblasti plateb a finančních služeb pro podnikatele a malé firmy. Od svého založení v roce 2009 se Square dokázal vyprofilovat jako lídr v oboru, nabízející inovativní a uživatelsky přívětivá řešení pro usnadnění platebních transakcí.

Hlavním produktem společnosti Square je mobilní platební terminál známý jako Square Reader, který umožňuje podnikatelům přijímat platby prostřednictvím mobilních zařízení, jako jsou smartphony a tablety. Tento přenosný terminál se stal obzvláště populárním mezi malými podnikateli, protože umožňuje jednoduchou a bezpečnou platbu a zároveň minimalizuje potřebu tradičních platebních zařízení.

SQ
$73.54 $1.28 +1.77%

Prostřednictvím své oblíbené služby Cash App umožňuje Block zákazníkům bezproblémově posílat peníze přátelům, nastavovat přímé vklady nebo nakupovat akcie a bitcoiny.

Hrubé zisky obou segmentů vzrostly meziročně o dvojciferné číslo (v procentech), což se vzhledem k nejistému makroekonomickému prostředí považuje za mimořádně působivý růst.

Čistá ztráta společnosti Block ve výši 17 milionů dolarů v prvním čtvrtletí byla mnohem lepší než její ztráta 204 milionů dolarů v období před rokem. Snížením svých prodejních, marketingových, všeobecných a administrativních výdajů podnik optimalizuje své náklady.

Konsensuální odhady ve skutečnosti požadují zředěný zisk na akcii ve výši 1,72 USD v roce 2023 a 2,40 USD v roce 2024, což je vítaný výhled po velké ztrátě v roce 2022.

Podle posledního dopisu společnosti akcionářům, Square v minulém čtvrtletí zpracoval 46 miliard dolarů v hrubém objemu plateb. A Cash App má nyní 53 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

Management věří, že vyhlídky společnosti Block jsou neuvěřitelně silné. Celkový adresovatelný hrubý zisk pro celý byznys vidí ve výši 120 miliard USD. Chcete-li získat další zisky, bude se Block držet své osvědčené příručky zavádění nových produktů a služeb a vstupu na nové trhy.

Akcie společnosti Block klesly asi o 77 % ze své nejvyšší ceny. Mnoho faktorů, jako jsou vyšší úrokové sazby a pomalejší ekonomický růst vyvolalo tlak na akcie.

Dlouhodobý výhled však zůstává pro tento byznys silný. Jeho současný násobek ceny, který je 2,1 nabízí atraktivní vstupní bod pro investory. Právě teď je těžké najít působivější fintech akcie, než je Block.

2. Netflix $NFLX+3.2% 

Netflix, globální mediální gigant, se stal synonymem pro streamování obsahu. Od svého vzniku v roce 1997 se společnost vypracovala na lídra v tomto odvětví a získala miliony předplatitelů po celém světě. 

Pro investory nabízí Netflix zajímavé příležitosti díky svému inovativnímu přístupu, rozsáhlému katalogu obsahu a rostoucí globální poptávce po streamování.

Jedním z hlavních faktorů, který vystihuje Netflix, je jeho schopnost produkovat vlastní originální obsah. Společnost investuje miliardy dolarů do produkce kvalitních seriálů, filmů a dokumentů, které přitahují širokou diváckou základnu.

NFLX

Netflix

NFLX
$640.82 $19.72 +3.18%

Příkladem úspěchu je například seriál "House of Cards", který se stal prvním televizním seriálem streamovaným online a zahájil éru streamovacího obsahu. Díky svému originálnímu obsahu má Netflix výhodu před konkurencí a přitahuje nejen stávající, ale i nové předplatitele.

Se svými 233 miliony předplatitelů, zůstává Netflix vedoucí službou v odvětví streamování zábavy. Abychom byli spravedliví, jeho růst se významně zpomalil z monstrózních zisků, které zveřejnil během pandemie koronaviru. Netflix však dokázal v posledním čtvrtletí přidat 1,8 milionu nových zákazníků a jeho tržby vzrostly o 3,4 %.

Díky své masivní uživatelské základně byla společnost v loňském roce schopna utratit 17 miliard dolarů za obsah a přitom stále generovat volný peněžní tok ve výši 1,6 miliardy dolarů. Ve skutečnosti si vedoucí tým myslí, že Netflix může v roce 2023 produkovat volný peněžní tok ve výši 3,5 miliardy dolarů. Žádný jiný streamovací rival netěží z těchto druhů příznivé ekonomiky, dokonce ani Walt Disney.

Za posledních 12 měsíců byly akcie Netflixu na úplném dně, ze kterého vzrostly o 160 %. Stále jsou však o 36 % nižší než v listopadu 2021 odkud se společnost propadla o neuvěřitelných 77 %. 

Akcie se nyní obchodují za P/E 43,5, což je výrazně pod jejím 10letým průměrem. Díky velkému potenciálu růstu, zejména na mezinárodních trzích, a zlepšující se finanční situaci by Netflix mohl být na další dlouhá léta neohroženým podnikem v tomto odvětví.

Nejedná se o finanční poradenství. Poskytuji veřejně dostupné údaje a sdílím své názory na to, jak bych se v daných situacích sám zachoval. Investování je rizikové a každý za svá rozhodnutí nese odpovědnost.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.