S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Wyniki Oracle Corporation $ORCL-1.0% z początku tygodnia nieznacznie pobiły szacunki.

Oracle Corporation jest globalnym dostawcą chmury obliczeniowej dla przedsiębiorstw, oferującym rozwiązania typu software-as-a-service, platform-as-a-service, infrastructure-as-a-service i data management-as-a-service dla firm każdej wielkości. Firma posiada 430 000 klientów w 175 krajach i około 25 000 partnerów na całym świecie.

Po poniedziałkowym zamknięciu rynku Oracle $ ORCL-1.0% podał solidne wyniki za czwarty kwartał roku obrotowego 2023, które przewyższyły zarówno szacunki przychodów, jak i zysków. Gigant oprogramowania przewiduje pozytywny pierwszy kwartał, napędzany rosnącym popytem na ofertę chmury ze strony firm wdrażających sztuczną inteligencję. Zysk na akcję wyniósł 1,67 USD, przewyższając konsensus Zacks szacowany na 1,58 USD. Przychody wzrosły o 16,6% rok do roku do 13,8 mld USD, przewyższając szacunki na poziomie 13,74 mld USD. Silny wzrost przychodów był napędzany przez działalność w chmurze w zakresie infrastruktury i aplikacji, które wzrosły odpowiednio o 76% i 45%. Obie strategiczne firmy chmurowe skalują się i rosną szybciej, co wskazuje na kolejny dobry rok w roku fiskalnym 2024.

Przychody z chmury wzrosły o 54% do 4,4 mld USD w czwartym kwartale fiskalnym. Przychody z dwóch strategicznych aplikacji chmurowych, a mianowicie aplikacji ERP w chmurze Fusion i NetSuite, wzrosły odpowiednio o 26% i 22% w ciągu kwartału. Oracle Fusion jest największym przedsiębiorstwem ERP w chmurze na świecie, a Oracle NetSuite jest drugim co do wielkości przedsiębiorstwem ERP w chmurze.

Biorąc pod uwagę bezprecedensowy popyt na usługi w chmurze, w szczególności usługi AI, Oracle spodziewa się, że przychody z chmury, z wyłączeniem Cerner, będą nadal rosły w tempie co najmniej podobnym do roku fiskalnego 2023. W nadchodzącym kwartale Oracle spodziewa się wzrostu przychodów o 8-10%.

ORCL

Oracle

ORCL
$122.91 -$1.18 -0.95%

Oracle $ ORCL-1.0% dąży do silnej integracji sztucznej inteligencji z szerokim portfolio aplikacji w chmurze. Celem jest umożliwienie złożonej automatyzacji, usprawnienie podejmowania decyzji i poprawa obsługi klienta. Rozbudowana infrastruktura AI Oracle i bogaty zestaw aplikacji w chmurze, w połączeniu z zaawansowanymi modelami Big Language firmy Cohere, oferują wiele ofert dla przedsiębiorstw, które chcą wykorzystać AI.

Widzimy więcej dobrych wyników od firm płynących na fali AI. Tak więc, oczywiście, pozostałbym bardzo ostrożny, ponieważ ochłodzenie z pewnością nadejdzie, ale przyszłość zmierza w tym kierunku i teraz od każdego zależy, jak ją pojmie. Jak postrzegasz tę firmę i czy masz ją w swoim portfolio, jeśli w ogóle? 😊


Szacunki przekroczone, nowy szczyt za nami i wiele więcej przed nami. Niezły trend, więc do zobaczenia na Księżycu🤣.

Owszem, "świętował" nowe ATH i ma momentum, ale na razie tylko dodałem do obserwowanych, bo nie chcę kupować na nowych maksimach, w końcu to jeszcze nie nadchodzi, ale wierzę w jakąś korektę, wtedy bym kupił. 😊

W weekend krótko rozmawiałem o tej firmie z przyjacielem, który pracuje tam od około 10 lat i otrzymuje akcje jako świadczenia. Byłem dość zaskoczony, że nie dba on zbytnio o to, jak firma radzi sobie finansowo, a już na pewno nie czuje się jej współwłaścicielem. Czasami potrzebny jest hołd dla opinii spoza tej inwestycyjnej bańki społecznej;) Oracle to z pewnością firma wysokiej jakości, ale wycena jest obecnie nieciekawa.

To znaczy, może szkoda, że mój znajomy jest tak "niezainteresowany", chętnie bym otrzymał akcje firmy, w której pracuję. Poza tym jest to firma wysokiej jakości, ale zgadzam się, że nie jest dobrym pomysłem kupowanie teraz na nowym ATH, obserwuję i kiedy nadejdzie korekta, zobaczę, jaka jest cena i być może dodam do mojego portfela.

To świetna spółka, która często jest pomijana w portfelach. Perspektywy na przyszłość są jasne, podobnie jak wyniki - gdzie leży problem? 😀

To nie problem. Tylko cena (teraz). Akcje są na nowych szczytach.

Zgoda 👍

Dzięki za podsumowanie, nie mam tej spółki w portfelu, ale jest na dobrej drodze, gdy czytam wyniki.

Też rzucę na to okiem, ale nie oglądam tego aktywnie.

Ja też nie, ale dodałem do oglądania, wygląda na to, że mają przed sobą przyszłość.