S&P 500 ^GSPC 5,307.01 -0.27%
Tesla TSLA $180.11 -3.48%
Alphabet GOOG $178.00 -0.86%
Apple AAPL $190.90 -0.75%
Meta META $467.78 +0.68%
Nvidia NVDA $949.50 -0.46%
Microsoft MSFT $430.52 +0.34%
Amazon AMZN $183.13 -0.01%

Her ay temettü ödeyen 2 ilginç şirket

Çetin Tilki
16. 6. 2023
4 min read

Aylık ödeme yapan temettü şirketleri yatırımcılar arasında popülerdir. Yeniden yatırım perspektifinden bakıldığında, bu hafif bir avantaj sağlar. Psikolojik açıdan bakıldığında ise büyük bir avantajdır. Bugün bunlardan ikisine göz atıyoruz!

Daha sık ödeme yapılması, pasif gelirden elde edeceğiniz huzura çok şey katabilir.

Global Water Resources, Inc. $GWRS-1.6%

Global Water Resources, su ve atık su sistemlerinin işletilmesi ve yönetimi konusunda uzmanlaşmış Arizona merkezli bir Amerikan şirketidir. Şirket, Orta Arizona bölgesindeki ticari ve konut müşterilerine su hizmetleri sunmaktadır.

GWRS
$12.83 -$0.21 -1.61%

Global Su Kaynakları 14.000'den fazla su sayacı işletmekte ve 2.500 milden fazla su ve kanalizasyon şebekesini yönetmektedir. Şirket sürdürülebilirliğe ve yağış ve geri dönüştürülmüş su gibi yenilenebilir su kaynaklarının kullanımına odaklanmaktadır. Global Su Kaynakları ayrıca su tasarrufu ve su kaynaklarının korunması konusunda kamu eğitimini ve farkındalığını teşvik etmektedir.

Global Su Kaynakları NASDAQ'ta halka açık olarak işlem görmektedir. 2003 yılında kurulan Global Water Resources, su ve atık su yönetimi alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir ve Amerika'nın en büyük su ve atık su şirketlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Su ve atık su sistemlerinin işletilmesine ve yönetimine odaklanan bir şirket olarak Global Water Resources, su kaynaklarındaki değişikliklere ve düzenleyici ve politik ortamdaki değişikliklere karşı hassastır.

Global Su Kaynakları A.Ş., 2022 yılının üçüncü çeyreğinde bir önceki yıla kıyasla sonuçlarında önemli bir iyileşme yaşamıştır. Gelirler %6,4 oranında artarak 2 milyon dolar yükselmiştir. Ancak aynı zamanda, işletme giderleri %4,3 veya 1,1 milyon dolar artmıştır.

Gelirlerdeki artışın başlıca nedeni, Şirket'in Tucson Las Quintas Serenas Su Şirketi, Rincon Su Şirketi ve Twin Hawks Utility 'yi satın almasıyla elde edilen 1.191 yeni su bağlantısının sağladığı faydadır. Buna ek olarak, GWRS, Şirketin aktif hizmet bağlantılarının %96'sı için, önümüzdeki iki yıl boyunca gelirleri yıllık bazda 2,2 milyon dolar daha artırması beklenen aşamalı bir oran artışı için onay aldı.

GWRS temettü ödemelerini aylık olarak yapmaktadır

Shaw Communications Inc. $SJR+0.9%

Kablolu televizyon, internet ve cep telefonları dahil olmak üzere telekomünikasyon ve medya hizmetleri sağlayan Kanadalı bir şirket.

Shaw Communications, geniş bant İnternet hizmetleri, cep telefonları, televizyon hizmetleri ve diğer telekomünikasyon hizmetleri sağlama konusunda uzmanlaşmış Kanadalı bir telekomünikasyon şirketidir. Şirket 1966 yılında kurulmuştur ve merkezi Kanada'nın Calgary kentindedir.

SJR
$30.18 $0.27 +0.90%
Capital Structure
Market Cap
14.9B
Enterpr. Val.
25.9B
Valuation
P/E
27.7
P/S
3.7
Dividends
Yield
-
Payout
77.5%

Shaw Communications Inc. Kanada genelinde hizmet vermektedir ve ülkenin en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biridir. Şirket, 1 Gbps'ye varan hızlarda yüksek hızlı İnternet bağlantıları, mobil telefon ve yüksek çözünürlüklü (HD) ve ultra yüksek çözünürlüklü (UHD) programlama dahil 300'den fazla kanal içeren televizyon hizmetleri sunmaktadır. Shaw Communications Inc. ayrıca bulut çözümleri, veri merkezleri ve paylaşımlı hizmetler dahil olmak üzere kurumsal müşterilere yönelik hizmetler de sunmaktadır.

Shaw Communications Inc. 2016 yılında WIND Mobile 'ı satın alarak Kanada'da cep telefonu pazarına girmiştir. Şirket artık bireyler ve işletmeler için çeşitli seçeneklerle cep telefonları ve veri planları sunuyor.

Son yıllarda Shaw Communications Inc. hizmetlerini genişletmeye ve artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR) ve yapay zeka (AI) gibi teknolojilerle yenilik yapmaya odaklandı. Şirket ayrıca altyapısını iyileştirmek ve ayak izini genişletmek için yatırım yapıyor.

Shaw Communications Inc. Toronto Borsası'nda SJR sembolüyle ve New York Borsası'nda SJR sembolüyle işlem görmektedir. Şirketin güçlü bir finansal pozisyona ve istikrarlı bir temettü politikasına sahip olması, telekomünikasyon sektöründe istikrarlı ve uzun vadeli yatırımlar arayan yatırımcılar için şirketi cazip kılmaktadır.

Sorumluluk Reddi: Bu hiçbir şekilde bir yatırım tavsiyesi değildir. Bu tamamen benim internet ve diğer kaynaklardan elde ettiğim verilere dayanan özet ve analizimdir. Finansal piyasalara yatırım yapmak risklidir ve herkes kendi kararlarına göre yatırım yapmalıdır. Ben sadece görüşlerimi paylaşan bir amatörüm.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.