S&P 500 ^GSPC 5,310.45 +0.04%
Tesla TSLA $181.48 +3.73%
Meta META $463.36 -1.17%
Microsoft MSFT $430.18 +1.14%
Amazon AMZN $181.60 -1.06%
Apple AAPL $192.30 +0.66%
Alphabet GOOG $178.60 +0.08%
Nvidia NVDA $948.51 +0.07%

Wzbogać swój portfel o 2 akcje wzrostowe, które są gotowe do osiągnięcia nowych szczytów

Dzisiaj przedstawię dwie akcje wzrostowe, które zasługują na uwagę. Są one kuszące, ponieważ można je nabyć po dość dobrych cenach, ale najważniejsze jest to, że mają ogromny potencjał tworzenia nowych ATH. Znalezienie firm, które przyniosą zyski nawet w niestabilnych czasach rynkowych, jest bardzo trudne, ale dziś być może mi się to udało.

Dziś prym będą wiodły akcje spółek konsumenckich

Wielu inwestorów uważa, że do inwestowania potrzebne są ogromne sumy pieniędzy, ale to nieprawda. W rzeczywistości już za 100 dolarów (lub mniej) można kupić udziały w niektórych niesamowitych firmach.

Te dwie firmy wykazują oznaki, że mogą przełamywać nowe obszary ATH.

1) Hormel $HRL-1.0%

Spółka ta jest bardzo stabilna i wykazuje tendencję wzrostową, notując ponad 14 000% wzrost od momentu wejścia na rynek.

FirmaHormel $HRL-1.0% ma długą historię produkcji białek. Nadal to robi, ale odchodzi od produktów podstawowych na rzecz produktów markowych, za które może pobierać wyższe ceny. Ale to tylko niewielka część oferty firmy, ponieważ posiada ona wiodące marki w branży spożywczej.

Ponadto firma Hormel $HRL-1.0% produkuje również wstępnie gotowane mięso dla przemysłu spożywczego. W obliczu niedoborów siły roboczej po pandemii biznes ten ma się bardzo dobrze, ponieważ kupowanie wstępnie ugotowanego mięsa oznacza mniejsze zapotrzebowanie na pracowników.

Mimo że ostatnie wzrosty dywidend były niewielkie, ze względu na pandemię i inflację, w ciągu ostatniej dekady dywidendy rosły w zdrowym tempie 14% i oczekuje się, że w 2022 r. wyniosą 1,04 USD.Jest to tempo, które powinno pomóc w utrzymaniu się w ryzach negatywnych skutków inflacji, a nawet je przewyższyć. Warto również zauważyć, że Hormel $HRL-1.0% jest królem dywidend, co dodatkowo podkreśla długoterminowe zaangażowanie firmy w sprawy akcjonariuszy.

Obecnie koszty firmy rosną szybciej, niż jest ona w stanie przenieść wzrost cen na klientów. Jest to jednak raczej kwestia krótkoterminowa, która nie powinna zbytnio martwić inwestorów. W szczególności firma ma silny bilans z umiarkowanym stosunkiem zadłużenia do kapitału własnego. Tak, marże będą prawdopodobnie pod pewną presją, ale Hormel $HRL-1.0% nie powinien mieć problemów z pokonaniem obecnych przeszkód, jednocześnie nadal wynagradzając inwestorów w długim okresie.

2. McCormick $MKC-0.7%

Kolejną silną spółką, która ma szansę na pokonanie ATH, jest $MKC-0.7%.

McCormick $MKC-0.7%jest na granicy 100 dolarów. Jest to producent żywności, który wart jest bardzo dokładnej analizy i wyceny. Produkuje przyprawy i aromaty, co mogłoby się wydawać nudnym zajęciem.

Sprzedaje przyprawy w sklepie spożywczym, co prawdopodobnie kojarzy Ci się z jego nazwiskiem. Sprzedaje również przyprawy do firm. W ostatnich latach rozszerzył swoją ofertę produktów smakowych poprzez przejęcie takich firm, jak musztarda francuska i ostry sos Frank's. Dzięki temu firma stała się jeszcze większym graczem w niszach, do których jest skierowana.

  • Jeśli twierdzisz, że musztarda i przyprawy są nudne i nierentowne, przypomnij sobie, jak duże udziały Warren Buffett posiada w ketchupach Heinz $KHC+0.3%.

W ciągu ostatniej dekady spółka McCormick $MKC-0.7% zwiększała swoją dywidendę o 9% rocznie. W przeciwieństwie do firmy Hormel, zmiany w otoczeniu rynkowym firmy McCormick nie uległy spowolnieniu i utrzymywały się na dość stałym poziomie w okresach jedno-, trzy-, pięcio- i dziesięcioletnich. Firma ma za sobą ponad dwie dekady wzrostu, co świadczy o tym, że dywidendy są dla niej bardzo ważne.

Prawdę mówiąc, akcje McCormick $MKC-0.7% rzadko są tanie. Stopa dywidendy znajduje się obecnie w pobliżu dolnej granicy swojego historycznego przedziału. Sugeruje to, że nawet za 100 USD zapłacisz pełną cenę. Jednak w dłuższej perspektywie, biorąc pod uwagę stopę wzrostu dywidendy i sukcesy biznesowe, jakie spółka odnosiła w przeszłości, jest to nazwa, która powinna dobrze służyć inwestorom, którzy traktują ją jako zakup i długoterminowe zabezpieczenie.

Wniosek

Są to dla mnie dwie spółki, które mogą stanowić zabezpieczenie przed inflacją i zmiennością rynku, a jednocześnie przewiduję dalszy długoterminowy wzrost, wzmocniony dywidendami. Choć na pierwszy rzut oka firmy te nie wyglądają ciekawie, to jednak dobrze rokują na przyszłość. Dobra konsumpcyjne są potrzebne w każdych okolicznościach i sytuacjach, jakie stwarza rynek lub świat.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet