S&P 500 ^GSPC 5,306.04 +0.02%
Nvidia NVDA $1,140.59 +7.13%
Tesla TSLA $176.75 -1.39%
Alphabet GOOG $178.02 +0.96%
Amazon AMZN $182.15 +0.77%
Meta META $479.92 +0.36%
Microsoft MSFT $430.32 +0.04%
Apple AAPL $189.99 +0.01%

Oszczędzaj pieniądze: bitcoin będzie nadal spadał, tworząc kuszące warunki do wejścia

Przygotuj się na to, że sytuacja na świecie będzie się coraz bardziej pogarszać, co spowoduje kolejne masowe spadki kursu Bitcoina $BTCUSD-0.9%. Dzisiaj przedstawię Ci powody, dla których w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnego krachu Bitcoina. Nie są to znaki ostrzegawcze do sprzedaży pozycji, ale nowa okazja do kupna króla kryptowalut po okazyjnych cenach. Najlepsza rada to: oszczędzaj pieniądze, będą się zmniejszać, pytasz dlaczego?

Dzisiaj zajmiemy się powodami, dla których wszystkie kryptowaluty razem spadają, na czele z królem $BTCUSD-0.9%.

Dziś Fed (amerykańska Rezerwa Federalna) będzie to robił raz za razem. Oczywiście nasilają się czynniki wpływające na rynek i niepewność na nim, a co jest najgorsze dla rynku? Niepewność. Sytuacja makroekonomiczna dla USDBTCUSD-0.9% może stać się trudniejsza, ponieważ amerykańska Rezerwa Federalna kontynuuje podnoszenie stóp procentowych. Jednak $BTCUSD-0.9% jest jedynym sposobem na przejście do nowego standardu monetarnego, argumentowali paneliści w dyskusji na temat aktualnego otoczenia makro dla Bitcoina 2022.

Oczywiście istnieje znacznie więcej niewiadomych, które nie wróżą dobrze kryptowalucie, ale nie wróżą też dobrze akcjom. W tle widzimy nawrót pandemii kowida, którą uważano za zakończoną. Inflacja na historycznym poziomie i nie mniej ważny konflikt wojenny - wszystko to razem stanowi naprawdę fatalną kombinację dla rynków.

Przewidywania dla Bitcoin $BTCUSD-0.9%

W najbliższym czasie należy spodziewać się spadku i spadku cen.

Dr Jeff Ross, założyciel i dyrektor generalny Vailshire Capital Management, wezwał słuchaczy do "mentalnego przygotowania się na to, co może się wydarzyć" z ceną bitcoina w krótkim okresie.

Bitcoin $BTCUSD-0.9% jest nadal silnie skorelowany z rynkiem akcji, ostrzegając, że planowana przez Rezerwę Federalną (Fed) podwyżka stóp procentowych może przełożyć się na spadek cen.

Jednak Ross nadal twierdzi, że bitcoin pozostaje opłacalnym sposobem przechowywania wartości i oszczędzania pieniędzy w dłuższej perspektywie, biorąc pod uwagę, że spodziewa się spadku wartości pieniądza fiat. Jego zdaniem ludzie będą chętnie sięgać po bitcoina, ponieważ chcą zachować swoją siłę nabywczą.

Technologiczna i zdecentralizowana rewolucja

Tymczasem Mark Moss, popularny YouTuber i zwolennik bitcoina, powiedział, że "jesteśmy świadkami rewolucji technologicznej i zdecentralizowanej", dodając, że dzieje się to w czasach, gdy w społeczeństwie brakuje zaufania.

Narody nie ufają sobie nawzajem, a ludzie nie ufają swoim narodom" - powiedział Moss, zauważając, że "zdecentralizowana księga rachunkowa" jest najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu.

Podobnie inni uczestnicy panelu, w tym Jeff Booth, przedsiębiorca technologiczny i autor popularnej książki "Cena jutra", stwierdzili, że technologia jest dziś motorem zmian i że "zawsze była motorem".

To coś, czego nie dostrzega Ray Dalio, mówiąc o "końcu cyklu długu długoterminowego" - twierdzą zarówno Moss, jak i Booth.

Dlaczego warto być byczo nastawionym w dłuższej perspektywie

Kwestie ESG (środowiskowe, społeczne i rządowe) są "nierozwiązywalne" bez bitcoina, ponieważ nadal trzeba drukować pieniądze fiat, aby udawać, że żyjemy w cyklu wzrostu gospodarczego.

Kolejną kwestią, która przykuła moją uwagę, była następująca wypowiedź Bootha: Pamiętajmy, że dolar amerykański upadł w 1971 r., a potem stworzono system Petrodolara, który teraz znowu upada" - powiedział.

Inflacja powodująca wstrząs

Wreszcie, Preston Pysh, popularny zwolennik $BTCUSD-0.9% i gospodarz The Investor's Podcast, ostrzegł, że przejście z poprzedniej ery niskiej inflacji do obecnej ery wysokiej inflacji będzie trudne.

Wychodząc ze środowiska niskiej inflacji, "można zrozumieć, dlaczego przy obecnym poziomie inflacji czeka nas niesamowity wstrząs dla gospodarki światowej" - powiedział Pysh, po czym dodał ostatnią radę:

Kup bitcoiny i "śpij przez 5 lat".

Wniosek

Podsumowując, chciałbym dodać jedną rzecz: stopy inflacji i podwyżki stóp procentowych przez Fed będą kluczowe dla dalszego rozwoju kryptowalut i reszty rynku. Możemy liczyć na dużą niepewność w ciągu roku, co może się odbić właśnie na cenach - rynek nie znosi niepewności. Dlatego też najlepszym wyborem jest obecnie ciągłe wykupienie lub czekanie na najlepszy możliwy punkt wejścia, jaki przygotuje dla nas rynek, i ulokowanie tutaj większej ilości środków. W dłuższej perspektywie nie widzę problemu dla dobrej koniunktury na USDBTCUSD-0.9%, ale w krótkiej już tak.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet