S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

Mám na vás otázku. Nakupoval jste někdo nějaké ETF, které Degiro v březnu stoplo kvůli chybějící dokumentaci (KIDs) a emitet ETF tu dokumentaci již dodal a ETF lze znovu obchodovat? 
Protože já nakupoval ETF kopírující S&P500 od Amundi a zatím tam není po 3 měsících dodaný ani jeden dokument a už mě úplně nebaví čekat. 

Tak mě zajímá, jak je to u ostatních ETFs? Máte někdo větší štěstí? Je jen Amundi "malá společnost" ?

Vote to see the results! 11 answers already!

Tohle mě naštěstí obešlo. Na IB si můžu koupit co chci...

No US verze ETF úplně ne :D

To joo, ale akcie jak je libo. Ty ETF nejdou kvůli legislativě

Ja také nechápu, že to v Evropě "postihlo" v podstatě jen Degiro... buď jsou jediný, co na to kašlali a nemají to ošetřené, nebo jediní vzorní...  ale vsadil bych si na tu první variantu

To hodně záleží i na výkladu té právní úpravy. U nás to třeba ČNB pouze doporučuje, ale US ETF se dají na investičních portálech některých bank v tuzemsku normálně nakoupit. Degiro má asi nějaký výraznější vroubek, že to najednou začalo takhle hrotit.

Nemám tohoto brokera, takže tenhle problém jde mimo mně.

Můžu vědět, jakého používáte? :)

XTB a přemýšlím o broker diverzifikaci, kvůli pojištění vkladů atd.

Přehled nemám, ale kamarádi ihned přešli k jiným brokerům protože čekali příliš dlouho a řešení nepřišlo.

Asi mě čeká stejný osud jako tvé kamarády... ale k jakému brokerovi jít?

Už jsem tady o tom taky jednou psal... je to prostě hrozné, taky jsem od té doby nenakoupil ETF protože jsem na to měl primárně Degiro a situace stagnuje, jedině přejít na ETF od Ishares, nebo jiný broker... kdo ví, zda se to vůbec vyřeší.

Jo jo vzpomínám si... jen mě trochu nemile překvapuje, že už je to přes 3 měsíce a zatím úplně bezezměny... přitom ten dokument má 3 stránky, nalejou ho do DeepL a maji to pro všechny jazyky světa za pár minut...

Přesně tak, přeloží se to do pár sekund, pak nad tím sedne někdo na kontrolu a hotovo, ale degiro měnilo i poplatky poslední dobou, tak nevím jestli jim to i nehraje do karet a nechtějí to měnit, ale to je jen spekulace a doměnka, co si budem, sere mě to nehorázně. :))

Dle legislativy se musí jednat o oficiální překlad od autora daného instrumentu.