S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

$NFLX+1.7% vs $DIS+1.1% vs $WBD+0.3%

Są to trzy największe platformy streamingowe, które w ostatnich latach dość mocno ze sobą konkurowały.

Podczas gdy$WBD+0.3% konkuruje z Netflixem i Disneyem, akcje tej spółki w ogóle mi się nie podobają. W całej swojej historii akcje były na minusie, co wcale nie jest ładne, i nie wypłacają dywidendy. W związku z tym nie widzę dużego potencjału w tej spółce i nie sądzę, by cena akcji uległa już większym zmianom.

WBD
$7.72 $0.02 +0.32%
Capital Structure
Market Cap
18.9B
Enterpr. Val.
58.1B
Valuation
P/E
-6.2
P/S
0.5
Dividends
Yield
-
Payout
-

Jednak akcje Netflixa i Disneya są już zdecydowanie bardziej interesujące. Akcje Netflixa wzrosły w tym roku o ponad 40%, a Disneya o około 1%.

NFLX

Netflix

NFLX
$646.75 $11.08 +1.74%
DIS

Disney

DIS
$101.76 $1.10 +1.09%

Ostatnio kupowałem akcje DIS, ponieważ uważam, że są one obecnie niedowartościowane, jednak prawdopodobnie widzę większy potencjał w NFLX, a wzrost cen akcji jest również stosunkowo wyższy. Chciałbym jednak kupić akcje Netflixa po niższej cenie.

A jak Ty zapatrujesz się na Netflixa i Disneya i którą spółkę bardziej lubisz?


Taka myśl z zakamarków mojej kory mózgowej... Co by było gdyby ktoś kupił $WBD+0.3%? Na przykład całą firmę, a nie akcje. Co o tym sądzicie?

Przecież niedawno został sprzedany ATT, gdyby ktoś chciał go kupić to nie łączyłby się z Discovery;) to studio w przeszłości było kupowane przez Time i AOL, nigdy nie wyszło na tym szczególnie dobrze. W tej formie ma najlepsze możliwości imo i mam nadzieję, że tak zostanie przez jakiś czas.

"Podczas gdy$WBD+0.3% konkuruje z Netflixem i Disneyem, akcje spółki w ogóle mi się nie podobają. W całej swojej historii akcje były na minusie, co wcale nie jest ładne, i nie wypłacają dywidendy".

Disney (+ Netflix) również nie wypłaca dywidendy, a nawet jeśli ogłoszą jej wznowienie, będzie to bezsensowna stopa zwrotu, która ma jedynie zachęcić do zakupu funduszu, który włączy je z powrotem do indeksu z dywidendą. Jako akcjonariusz uważam, że nie jest to dobre posunięcie. Narobili długów, a streaming nie przynosi zysków, łodzie pochłoną mnóstwo pieniędzy, drogie hotele są zamykane, a podatki na Florydzie będą wyższe z powodu obudzenia. Będzie to kosztować dużo pieniędzy, zanim ten segment się uspokoi.

WBD zaciągnęło znaczny dług od ATT, który muszą obniżyć do rozsądnego poziomu, a następnie zobaczą zmianę EPS, a tym samym ceny. Wszystkie te firmy muszą wydawać dużo pieniędzy na nowe treści i obecnie uważam, że HBO ma najlepszą jakość treści z całej trójki, ale to subiektywne. Oczekuje się sporego wzrostu, ponieważ firma jest obecnie w zupełnie innym stanie niż to, co widać na wykresie historycznym i nie zdziwiłbym się, gdyby za 2-3 lata pobiła resztę pod względem wyników.

W moim akapicie chodziło mi o to, że nie widziałem w tych akcjach nic, co by mnie w jakikolwiek sposób ekscytowało. Cena spada, a spółka nawet nie wypłaca dywidendy. W przeciwnym razie oczywiście wiem, że NFLX i DIS również nie wypłacają dywidendy.

Nie skupiam się tak bardzo na WBD i dlatego nie wiem o nim zbyt wiele, a zatem nie widzę w nim tak dużego potencjału, jak sądzę.
Więc bardzo dziękuję za opinię i nowe informacje. Znowu wiem trochę więcej😁

Inaczej jak piszesz i sugerujesz. Nie jest tak ważne, aby patrzeć na historię, ale na przyszłość i jakie są jej perspektywy.

Nie można zapominać, że cena na wykresie pochodzi z czasów samodzielnego Discovery i została mocno zachwiana przez aferę Archegos, WB jest tam uwzględniony dopiero od 2022 roku.

Ja mam kupione po 91$ $DIS+1.1% i zobaczę gdzie pójdzie jak kupię. Ufam im i lubię, ale zgadzam się, że szkoda streamu, bo $NFLX+1.7% idzie. Ale 🚀 To też już na mnie działa. Spodziewałem się, że pójdzie w dół, ale dokładnie, mimo anulowania udostępniania tak użytkowników przybyło. Nie ma tam teraz zbyt wiele. Ale znowu będzie kolejna seria The Conjuring, a potem środa też była wielkim hitem. Także Dziwne rzeczy...

Zgadzam się, też chciałbym kupić Netflixa poniżej. Tak jak piszesz, szkoda, że Disney nie radzi sobie tak dobrze ze streamem na NFLX.

Jestem tutaj za Netflixem i Disneyem, z zastrzeżeniem, że Netflix prawdopodobnie ma lepszą platformę startową, biorąc pod uwagę jego pozycję i rozgłos.

Tak, Netflix ma naprawdę łatwiej ze względu na nazwę i to, jak dobrze jest znany.

Jestem dość zaskoczony słabością treści na platformie Disneya, chociaż wiem, że firma jest bardziej złożona i nie opiera się tylko na streamingu. Zdecydowanie potrzebuje pracy w tym zakresie, aby utrzymać subskrybentów.

Nie miałem jeszcze okazji dobrze zapoznać się z platformą Disneya.
Więc dzięki za ostrzeżenie.