S&P 500 ^GSPC 5,234.28 -0.62%
Nvidia NVDA $1,106.39 -3.65%
Microsoft MSFT $414.70 -3.37%
Alphabet GOOG $173.57 -2.16%
Meta META $467.05 -1.54%
Amazon AMZN $179.31 -1.49%
Tesla TSLA $178.69 +1.42%
Apple AAPL $191.31 +0.54%

Amerykańskie indeksy osłabiają się dzisiaj 🩸

W swoim oświadczeniu Jerome Powell powiedział, że Fed nadal musi zrobić więcej, aby ograniczyć inflację. "Proces sprowadzania inflacji z powrotem do 2% wciąż ma przed sobą długą drogę" - powiedział Powell. W rezultacie oczekuje się, że Fed podniesie stopy procentowe o ćwierć punktu procentowego na następnym posiedzeniu w lipcu, po wstrzymaniu podwyżek stóp procentowych na ostatnim posiedzeniu w zeszłym tygodniu.

^GSPC

S&P 500

^GSPC
5,234.28 -$32.67 -0.62%
Capital Structure
Market Cap
-
Enterpr. Val.
0.0
Valuation
P/E
-
P/S
-
Dividends
Yield
-
Payout
-

Nie jest zaskoczeniem, że stopy procentowe mogą wzrosnąć do końca roku. Jednak inwestorzy nie są teraz pewni, czy będzie to tylko 50 pb.

Co o tym sądzisz? Czy do końca roku będzie to "tylko" 50 pb?


Cóż, korekta nie będzie aż tak duża. Powell przemawia dzisiaj, a za tydzień rynki nie będą nawet o tym pamiętać.

Tak, też tak myślę, po prostu inwestorzy i tak są zdeterminowani, aby kupować, a spadek zostanie odkupiony za jakiś czas. Ale miło jest mieć trochę tej korekty w dół.

No proszę, pewnie spadło i dobrze, będziemy mogli znowu rosnąć. 50bps będzie na pewno, a jeśli więcej, to tak jak powiedziałem, zależy czy będzie chciał brać pod uwagę banki. Jestem pewien, że tak się nie stanie lub nie wierzę, że nastąpi zwrot, ponieważ widziałem już kilka krzyków w sieci, że być może mogą ograniczyć. Inflacja nadal istnieje i będzie istnieć, chociaż teraz spadła, ale inflacja bazowa nie zmienia się zbytnio, a program jest wstrzymany.

2% to wciąż daleko, a rynki są nadmiernie napompowane, dobrze, że przynajmniej trochę się ochłodziło.... btw Spojrzałem teraz wstecz na prognozy na 2023 r. (Te, które eksperci napisali w zeszłym roku) i zabawne jest to, że nikt tak naprawdę nie ma racji. Średnia prognoza na ten rok była następująca: Większy skok spadku inflacji, stopy nie pójdą w górę do około 3 kwartału, w połowie roku będziemy mieli recesję, a pod koniec roku zaczniemy zbliżać się do hossy 😀 Piszę to dla zabawy, po prostu lubię, jak nikt nie wie, ale wszyscy chcą przewidywać.

50bps to moim zdaniem maksimum, na więcej nie mogą sobie pozwolić ze względu na zadłużenie i banki.

Tylko, że tu się trochę mijają z celem, jeśli chcą inflacji na poziomie 2% jak najszybciej, to nie mogą ciąć i muszą trzymać się strategii. Jeśli chcą pilnować banków i problemów z długiem, będą musieli zadowolić się wyższą inflacją na dłużej. Zadłużenie USA i tak będzie problemem, oni po prostu odkładają ten problem na później.

To prawda, ale pytanie brzmi, czy rozwiązaniem dla zadłużenia nie jest inflacja. To znacznie zmniejszyłoby ich zadłużenie, chociaż koszt inflacji byłby ogromny.

To jest właśnie piękno rynku. Mówi się, że stopy mogą wzrosnąć w pozostałej części, kilka dni później szef Fed mówi i potwierdza to, a rynki spadają 😀 Dla mnie 50 pb to minimum, dane moim zdaniem nie będą tak korzystne w miarę upływu roku.