Istnieje duże prawdopodobieństwo, że akcje Airbnb zyskają na wartości nawet 400% w ciągu najbliższych 10 lat

Czterokrotny wzrost wartości może wydawać się niektórym bardzo duży, ale w ciągu 10 lat daje to 15% roczny złożony zwrot. Dla porównania, średni roczny zwrot z indeksu
S&P 500 $^GSPC+0.1% historycznie wynosił około 10%. Dlatego nie musimy podejmować zwiększonego ryzyka w celu uzyskania wyższej wartości. Jedną z akcji, która ma bardzo duże szanse na czterokrotny wzrost wartości w ciągu najbliższych 10 lat, jest Airbnb $ABNB+0.3%.

Czy akcje Airbnb czeka hossa w ciągu najbliższych 10 lat?

Airbnb $ABNB+0.3% odnotowuje fenomenalny wzrost od momentu wejścia na giełdę w 2020 r. w szczytowym momencie pandemii, jednak w ciągu ostatniego roku akcje firmy spadły o 8%. W tym samym okresie indeks S&P 500 $^GSPC+0.1% wzrósł o 10%.

Zasadniczo akcje spółek wzrostowych spadły, ponieważ rynek zmaga się z niestabilnością związaną z problemami makroekonomicznymi i geopolitycznymi. Jaki wpływ ma to konkretnie na Airbnb?

Po pierwsze, inwestorzy mogą obawiać się podróży do niektórych części Europy. Ponadto w przypadku inflacji i problemów walutowych ludzie mogą wydawać mniej pieniędzy na podróże. Do tego dochodzi fakt, że choć pojawiły się wyraźne oznaki ożywienia, podróże w ogóle są nadal ograniczone ze względu na pandemię. Oznacza to, że w krótkim terminie inwestorzy mogą nie inwestować w akcje Airbnb. Jednak Airbnb ma potencjał, by stać się eksplozywnym multibagem!

https://youtu.be/648z3_m5x4c?t=16

Istnieje kilka czynników, które potwierdzają to przekonanie:

Po pierwsze, podróże się zmieniają, ponieważ powracają. Ludzie, którzy chcą się przeprowadzić, znajdują innowacyjne sposoby, aby to zrobić, np. wakacje blisko domu lub w miejscowościach podmiejskich. W związku z rozwojem telepracy ludzie rezerwują dłuższe pobyty, a nawet zatrzymują się w domach wakacyjnych.

W liście do akcjonariuszy za czwarty kwartał, Airbnb napisało: "Jesteśmy w trakcie największej zmiany w podróżowaniu od czasu pojawienia się lotów komercyjnych." To stwierdzenie ma wiele sensu, a jeśli w nie wierzyć, Airbnb może na tym znacząco skorzystać. W końcu jest to model elastyczny, który może dostosować się do zmieniających się trendów, zarówno tych obecnych, jak i przyszłych. Przychody gwałtownie rosną - w czwartym kwartale wzrosły o 78% w porównaniu z rokiem ubiegłym - a firma staje się rentowna.

Airbnb to z pewnością firma, którą warto obserwować. Z silnym wiatrem z tyłu i realnym modelem biznesowym, inwestorzy powinni spodziewać się ogromnych zysków z akcji Airbnb w ciągu najbliższych 10 lat.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, lecz moja opinia. Wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Przy tworzeniu tej rekomendacji korzystałem z materiałów The Motley Fool.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet