S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Muszę w końcu zacząć kupować przynajmniej niektóre z tych ETF-ów. Gdybym tylko nie widział tylu okazji gdzie indziej. 😁

Też miałem z tym trochę problemu, ale mam nadzieję, że za 30 lat sobie podziękuję. 😀

Zdecydowanie świetnie nadaje się do dywersyfikacji. Jeszcze niczego nie kupiłem. Ale w przyszłości zdecydowanie planuję kupić fundusze ETF, które koncentrują się na Indiach.

1) Fundusze ETF specjalizujące się w Indiach: $AASI.PA+0.3%, $PINR.PA+0.8% (mój broker ma go jako INR.fr), NDIA.uk i inne.

Dzięki za wskazówki!

Indie zdecydowanie mają potencjał, ale dla mnie jest jeszcze za wcześnie na inwestycje. Regularnie śledzę jednak rynek i gospodarkę.

Nie sądzę, że jest za wcześnie na zakup, myślę, że jest już stosunkowo stabilny i lepszy niż Chiny dla mnie.

Przesłanie jest wspaniałe. Potencjał Indii jest ogromny. Ja również jeszcze nie inwestuję. Mój broker oferuje mi jet ETF, a nie pojedyncze akcje. Obserwuję ten ETF, ale wolałbym też mieć indywidualne tytuły.

Poszczególne tytuły, z kilkoma wyjątkami (ADR i tym podobne), nie mogą być kupowane w Indiach, chyba że posiadasz obywatelstwo indyjskie.

Lub dodając - tylko osoba z obywatelstwem indyjskim, wykwalifikowani zagraniczni lub instytucjonalni inwestorzy zagraniczni mogą kupować na indyjskiej giełdzie. Zwykli inwestorzy detaliczni nie mogą, co najwyżej za pośrednictwem funduszy ETF lub funduszy.

Dzięki za informację, więc jest po prostu martwy dla nas, zwykłych sprzedawców detalicznych. Więc przynajmniej jest to etf, śledzę go u brokera.

Nie inwestuję, ponieważ nie ma jeszcze tak wielu możliwości dla nas lub nie wiem o nich. Nie chcę czystych ETF-ów, wolę szukać pojedynczych spółek, które z czasem stają się coraz lepsze.

Rozumiem, na razie zadowolę się ETF-ami, a jeśli kiedykolwiek otworzą je na sprzedaż detaliczną, z przyjemnością kupię również pojedyncze tytuły.