S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Hewlett-Packard $HPQ+0.3%

Ta firma technologiczna specjalizuje się w produkcji i sprzedaży komputerów, drukarek, serwerów, przechowywania danych i oprogramowania.

Wyniki za cały rok 2022:

Przychody: 62,983 mld USD

Dochód netto: 3,203 mld USD

EPS: 3,09 USD

HPQ

HP Inc.

HPQ
$32.75 $0.10 +0.31%

Bardzo lubię HP, ale chciałbym kupić akcje poniżej 25 USD.

Trend cenowy akcji nie jest zbyt stabilny, jednak nadal ma to dla mnie sens, a firma wypłaca również niezłą dywidendę. Alternatywnie, istnieje również dobra okazja do zakupu akcji na dole i sprzedaży na górze.

Byłbym zainteresowany Twoją opinią na temat tej spółki.

Ewentualnie, czy możesz napisać, czy masz te akcje w swoim portfelu lub czy planujesz je włączyć do swojego portfela.


Ja też nie interesuję się tą firmą, ale jakąś świadomość się ma, chyba każdy zetknął się z jakimś produktem od nich. To prawda, że konkurencja w tym jest spora, także bardziej skłaniam się ku stwierdzeniu, że osobiście nie widzę tej marki wokół siebie tak często jak kiedyś. Z drugiej strony, zgodnie z wykresem, od jakiegoś czasu w 2012 roku stale rosną, z wahaniami, ale potem osiągają nowy szczyt.

Ok, dzięki. Dokładnie tak jak piszesz, czasem mocno spadają a potem często robią nowy szczyt.

Wykres ładnie to pokazuje, więc może nie jest to spółka schyłkowa, ale prawdopodobnie spróbowałbym wybrać spadek tutaj, chociaż nigdy nie może być dokładny

Czysto jako klient uważam, że HP podupada. Kiedyś widziałem tę markę wszędzie, teraz już nie. Jeśli spojrzeć na wykres z lat 2007-2011 i uwzględnić inflację, to mniej więcej by pasowało. Ale nie radzą sobie tak źle, jak bym się spodziewał z czysto "konsumenckiej" perspektywy laika. W ogóle nie myślę o firmie.

Świetnie, dzięki. To prawda, nie jest już tak jak kiedyś.

Nie znam dokładnie firmy, ale z pewnością byłbym zainteresowany tym, ile przychodów pochodzi z czego. Ponieważ drukarki, komputery i tym podobne nie są towarami, które kupuje się regularnie. To wyjaśniałoby mi wahania cen akcji, okresy sprzedaży mogą przeplatać się z okresami "posuchy".

Nie przyglądałem się temu szczegółowo, ale jestem pewien, że można to gdzieś prześledzić. Oczywiście uważam też, że wahania są spowodowane popytem. Czasami popyt jest mniejszy, a czasami większy.

Firma jest dla mnie jedną wielką nudą w dobry sposób, bardzo nieciekawy biznes 😀 Ale wydaje mi się, że Buffett zainwestował w nich, więc będzie tam jakaś wartość i korzyść. Dla mnie jednak mają gigantyczne wahania, kiedy patrzę na wykres, co się za tym kryje?

Rozumiem. Myślę, że wahania są spowodowane niskim i wysokim popytem na towary.

Nudne, ale to wystarczy, aby dać im 18% więcej udziału w rynku komputerów osobistych i 10% więcej w rynku laptopów niż Apple;)