S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Nadchodzi krach: 2 poważne powody, dla których cena Bitcoina i innych kryptowalut gwałtownie spadnie

A co z Bitcoinem, czy idzie w górę, czy w dół? Teraz często słyszę to od znajomych i ludzi z mojego sąsiedztwa. Chociaż jestem bardzo optymistycznie nastawiony do przyszłości kryptowalut jako takich, staram się patrzeć na sprawy realistycznie. Te dwa powody, przedstawione przez Roberta Davisa z Motley Fool, brzmią bardzo realistycznie, więc postanowiłem się nimi z Wami podzielić.

Czy czeka nas ostry spadek na rynku kryptowalut w 2022 roku?

Początek roku był trudny dla kryptowalut. Według danych CoinMarketCap, od 1 stycznia całkowita kapitalizacja rynku spadła o ponad 300 miliardów dolarów. Za ten spadek odpowiada głównie rekordowa inflacja i wojna na Ukrainie. Niektóre z najpopularniejszych aktywów, takie jak Bitcoin $BTCUSD-0.1% i Ethereum $ETHUSD+1.1%, również straciły odpowiednio 9% i 20% swojej wartości od początku roku, co doprowadziło wielu inwestorów do obaw, że krach na rynku kryptowalut może być nieunikniony.

Choć rynek kryptowalut znany jest z ogromnej zmienności, nie po raz pierwszy doszło na nim do poważnego krachu. Od maja do końca lipca 2021 r. wartość rynku spadła o ponad 52%, a od listopada 2021 r. o kolejne 38%. Poza zmiennością, wielu inwestorów wydaje się tracić cierpliwość do kryptowalut i czeka na ustabilizowanie się rynku.

https://twitter.com/BillyM2k/status/1512571409783873537

Dla branży, która cieszyła się bezprecedensowym wzrostem w czasie pandemii, ostatni spadek jest znakiem, że światło na rynku może gasnąć. Oto dwa kolejne znaki świadczące o tym, że na horyzoncie jest krach na rynku kryptowalut.

1. pogarszają się nastroje konsumentów

Ostatnia zmienność na rynku kryptowalut wstrząsnęła wieloma inwestorami, którzy postanowili wycofać się z rynku. Według danych Cryptocurrency Sentiment Survey, która śledzi nastroje konsumentów, strategiczne zaufanie do kryptowalut jest słabe.

Chociaż w ciągu ostatnich kilku dni ceny nieco się ożywiły, Manfred Hübner, dyrektor generalny firmy Sentix zajmującej się analizą behawioralną, twierdzi, że brak strategicznego zaufania to zła wiadomość dla rynku, ponieważ "nie ma trwałej, średnioterminowej motywacji do zakupów inwestycyjnych".

Hübner dodała, że istnieją dowody na to, że zainteresowanie kryptowalutami rośnie, co może być spowodowane coraz częstszym stosowaniem tej technologii w miejscach takich jak Afryka. Chociaż może to doprowadzić do długoterminowego ożywienia na rynku aktywów takich jak Bitcoin, Hübner twierdzi, że rynek jest nadal zbyt podatny na krótkoterminowe spadki.

https://twitter.com/CryptoWhale/status/1511869529722437636

2. W ciągu ostatniego miesiąca przepływy aktywów cyfrowych są ujemne

Kolejnym powodem, dla którego na horyzoncie może pojawić się krach na rynku kryptowalut, jest fakt, że inwestorzy z Ameryki Północnej w zastraszającym tempie wycofują swoje pieniądze z rynku. Według danych CoinShares, w zeszłym tygodniu z rynku odpłynęło 47 milionów dolarów, przy czym ponad 98% likwidacji pochodziło z rynku północnoamerykańskiego.

Inwestorzy rezygnują również z niektórych najbardziej popularnych aktywów, takich jak Bitcoin. W ciągu ostatnich dwóch tygodni z Bitcoina upłynniono ponad 101 milionów dolarów. Jeszcze gorzej jest z Ethereum, z którego w tym roku odpłynęło ponad 151 mln USD. Stanowi to ponad 1,2% aktywów Ethereum znajdujących się w zarządzaniu.

Wiem, że zaraz oskarżycie mnie o clickbaitowe nagłówki, ale trochę przeraża mnie to, że wielu inwestorów daje się złapać na wizję szybkiego zysku i woli całkowicie opuścić rynek po pierwszej porażce. Bądź przygotowany na najgorsze, spodziewaj się najlepszego.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet