S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Disney $DIS+1.6% poslední dobou často bývá skloňován a mluví se o tom, že je na hezké ceně. Já si myslím, že férová cena je trochu níže.

Ano, je velmi daleko od svého maxima, ale neměli bychom se příliš řídit historickým vývojem akcie a spíše se zaměřit na čísla:
-Snižující se ROIC (2017: 18.3% x LTM: 4.5%)
-Zisková marže (2017: 16.3% LTM: 4.7%)
-P/FCF 117.97
-EV/EBITDA 14.94

Nemyslím si, že bychom si v tomto případě měli připlácet za prémii. Disney na to podle mě postavení nemá. I přes to však Disney může být pro investory lákavý nejen díky své slušné diverzifikaci oproti konkurenci a věřím, že ze svého sektoru by snadno mohl vzejít jako vítěz.

DIS

Disney

DIS
$113.70 $1.75 +1.56%
Capital Structure
Market Cap
208.5B
Enterpr. Val.
249.0B
Valuation
P/E
69.8
P/S
2.3
Dividends
Yield
0.3%
Payout
0.0%


Je $DIS+1.6% při této ceně BUY?

Vote to see the results! 35 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Není v tom částečně zahrnuta i to možné znovuobnovení výplaty dividend v budoucnu?

Znovuobnovení dividendy je nejspíše na stole, slýchám o tom často. Ale zároveň nejspíše nebude tak vysoká. Já bych byl spíše pro buybacks.

Už zde v komentářích vše hezky zaznělo. Přidám se k důvěře v $DIS+1.6%. Už dříve jsme se tu bavili že společnost se nám líbí a to u mě stále trvá, dobrý krok vzít zpět toho ředitele. Pak budoucnost s Applem. Diverzifikace ... Mám nakoupeno na 90$, takže teď nebudu kupovat, případný přikup udělám pokud klesne na 85$. Snažím se držet své strategie že dokupy dělám až při dalším poklesu o 5 a více dolarů. 😊

👍

Disney se mi líbí nejvíc, jak jsi psal mají diverzifikované portfolio. Nevím jestli je na výsledcích nějak vidět, že už nevychází filmy jako Avengers, které přece jenom táhli nejvíce lidí. Chtěl bych udělat menší pozici.

No záleží na tom co chceš od společnosti... Já si myslím, že Disney je z těch streaming společností nejlukrativnější, protože cenou je dole a společnost má problém, ale věřím že se jim to povede otočit, už kvůli spojení s applem :) a proto tam chci nalejt víc  peněz a pak hezky pobrat zisk :)

Asi to bude jen mojí investiční filozofií, kdy chci nakupovat jen opravdu podhodnocené kousky. Také se mi nelíbí historie zpětných odkupů, které nebyly tak značné v porovnání s nově vypsanými akciemi. Jinak máš pravdu, že spolupráce s Applem by mohla udělat své.

Já Disney věřím, podle mě je to jak už tu zaznělo jedna z top 3 streamovacích platforem, která je navíc oproti konkurenci více diverzifikovaná, protože to není jejich jediný příjem. V současnosti je to právě důvěra investorů v současného ředitele, který by je měl opět zvednout a nakopnout jejich podnikání, které nebylo v posledních kvartálech až tak efektivní.

Diverzifikace je obrovskou výhodou oproti konkurenci a myslím si, že právě ta bude faktorem, díky kterému bude mít oproti konkurenci v budoucnu navrch. Jen jak jsem psal, bude to běh na dlouhou trasu.

Tady je bohužel nutné mít docela velkou představivost a důvěru, že se v dalších 2-3 letech pretavi příjmy (které už jsou na predesle úrovni) v zisk pro akcionáře. To by měla doručit reklama na platformách a růst uživatelské základny, uspora nákladů. Všeobecný názor je takový, že je zde místo min na 3 velké platformy (za mě NFLX, DIS, WBD) a ty další budou jen hrát druhé housle. Až se ten streaming usadí, Disney přestane cpát peníze do ztrátového businessu, dostane dluhy na předešlou úroveň tak se vrátí na obvyklou valuaci. Kdo bude čekat na nižší ceny tak snižuje riziko ztráty, ale není zaručeno že se požadované ceny dočká;) Já osobně už jsem ředil a rád nakoupím ještě níže, o firmu jako takovou se vůbec nebojím.

Dá se říct, že ve všem souhlasím. Je možné, že mi ujede vlak, ale chci si zde udržet nějakou margin of safety. Za pár let pravděpodobně u Disney asi tolik nesejde, zdali jsme kupovali na 88$, nebo na 85$. Cena nejspíš bude trochu jinde. Jak jsem psal, tak z dlouhodobého hlediska jim věřím, jen asi tato otočka nenastane v blízké době.
Třeba právě $WBD-6.5% se mi zdá valuačně zajímavější.

Investice do WBD asi vypada aktualne lepe, u obou ale musime projektovat prijmy min ty 2-3 roky a pocitat s tim, ze si nejenom udrzi divaky, ale navysi zakladnu a dostane z nich vice penez;) Jak tu zaznelo, Disney ma vice zpusobu jak to udelat, ale WBD je v mnoha ocich odepsane, vice rizikove a muze dorucit lepsi zhodnoceni. Pokud bych si mel ale za par let vybrat, kterou spolecnost si necham asi to bude Disney.