S&P 500 ^GSPC 5,310.65 +0.14%
Nvidia NVDA $950.11 +2.74%
Tesla TSLA $174.51 -1.66%
Microsoft MSFT $424.68 +1.06%
Apple AAPL $191.29 +0.75%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $469.33 -0.55%
Amazon AMZN $183.88 -0.45%

Na jakim sektorze głównie się koncentrujesz, a w jakim widzisz największy potencjał?

Ostatnio skupiam się głównie na sektorze opieki zdrowotnej, ponieważ widzę w nim ogromny potencjał. Myślę, że sektor opieki zdrowotnej wciąż się rozwija i będzie się rozwijał jeszcze bardziej w przyszłości.

Kiedy patrzę na to, jak wiele osób ma problemy zdrowotne i coraz bardziej potrzebna jest medycyna lub jak wiele osób cierpi na otyłość, myślę, że sektor opieki zdrowotnej będzie coraz częściej wykorzystywany.

Do tej pory kupiłem tylko akcje $CVS-0.2%, ale planuję kupić $PFE-0.2%. Nadal zastanawiam się również, czy kupić akcje $MDT-1.2% i $SYK-1.4% oraz czekam na lepszą cenę $JNJ-0.8%.


Najbardziej rozumiem branżę tytoniową. Następna byłaby prawdopodobnie branża motoryzacyjna, w której obecnie mam tylko jednego przedstawiciela. Sporo zainwestowałem też w sektor opieki zdrowotnej, choć nie wykonuję w nim zbyt wielu ruchów. Potem może po jednej sztuce każdej z nich dla dywersyfikacji, mój portfel stale się zmienia.

Tak, rozumiem. Jestem też dość mocno zainwestowany w przemysł tytoniowy.

Którą lubisz najbardziej?

Staram się mieć jakiś rozsądny rozkład i kiedy ostatnio patrzyłem, był on prawie taki sam jak sp500, posortowany według wielkości: technologia, telekomunikacja, zdrowie, finanse, dobra konsumpcyjne, energia

Tak, staram się utrzymać podobny układ. Dla mnie to prawdopodobnie najlepszy układ, ponieważ ładnie dywersyfikuje portfolio.

Tak, staram się utrzymać podobny układ. Dla mnie to prawdopodobnie najlepszy układ, ponieważ ładnie dywersyfikuje portfolio.

Tak więc chmura i sztuczna inteligencja są prawdopodobnie oczywiste dla wszystkich. Ale poza tym może to być budownictwo, patrząc na różne projekty i propozycje oraz niektóre z mniej rozwijających się krajów, z pewnością istnieje tam potencjał wzrostu.

W ogóle nie pomyślałem o konstrukcji, ale dzięki za wskazówkę.

Z mojej strony, patrząc na S&P 500, zaczynam myśleć, że technologia ciągnie teraz przede wszystkim, a wszystko inne tylko "nadrabia zaległości" :)
Jednak wszyscy duzi gracze są dość przegrzani, więc trudno jest wejść gdziekolwiek... osobiście zacząłem odkładać pieniądze na koncie oszczędnościowym przez ostatnie kilka tygodni i czekam na okazję :)

Zgadzam się, ja również nie kupuję obecnie żadnych akcji spółek technologicznych i trzymam gotówkę na wypadek ich spadku.

Wydaje mi się, że obecnie istnieje pewien potencjał w podróżach i liniach lotniczych... takich jak $DAL+0.8%, $AAL-1.6% itp.

Dla mnie opieka zdrowotna, cyberbezpieczeństwo, turystyka kosmiczna, broń i nie można pominąć sztucznej inteligencji.

Świetnie, cyberbezpieczeństwo to dobry pomysł. Dzięki za wskazówkę, na pewno przyjrzę się temu sektorowi.