S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Zrovna tak brouzdám po internetu a asi jsem narazil na nejdivnější IPO v historii 😀

Je libo IPO na obraz? Toto mistrovské dílo v hodnotě 55 milionů dolarů vstupuje na burzu. Společnost s názvem Artex zahajuje počáteční veřejnou nabídku zhruba 55 milionů dolarů Baconových "Three Studies for a Portrait of George Dyer".

Celkem překvapivé 😀 Investovali byste do něčeho takového?


V umění se nevyznám, ale fandím těm, co ano. Jediné, co jsem takto koupila před 10 lety byly známky a je fakt, že jejich hodnota stoupla z pár stovek na pár 10tisic. Ale to byla jen nahoda:D

Když se na tom dají udělat peníze, tak proč ne. Já bych do toho nešel, vůbec nic mi to neříká. 😁

Divim se, ze tu nejsou zastupy komentaru o tom jak to nema zadnou vnitrni hodnotu, je to ciste spekulativni aktivum a pouziva se pro danove uniky a prani spinavych penez;)

Rozhodně bych do něčeho takového neinvestoval, jelikož se v umění nevyznám a nedokázal bych odhadnout tu hodnotu a potenciální růst ceny do budoucna. Ovšem je to velmi zajímavé.

Tak s uměním je to těžké, ale když jde o kvalitní dílo nebo dílo někhoo významného, tak cena v čase roste. Tady ani tak možná nejde o hodnotu toho samotného díla, jako o to, jak jej dokáží zpeněžit - kolik bude výstav, zda bude v nějakém muzeu a podobně.

Jasný, chápu. Jak píšu nerozumím tomu, ale děkuji za vysvětlení.

Jako já o to zájem nemám, ale věřím, že určití lidé, pravděpodobně ti kteří díla sbírají a účastní se takových aukcí o ně, tak ti možná budou chtít kus toho ve vlastnictví 😀 Ale sám za sebe bych měl mnoho otázek ohledně toho, jak to jako bude vydělávat?

Například výstavy mohou generovat. Ale asi bych si od toho moc nesliboval. Záleží co budou mít dál za díla.

Přesně tak, výstavy budou zdrojem příjmů. Ale zase si říkám, jaké tam bude muset být vstupné, aby to celkově dávalo smysl pro tu společnost.