S&P 500 ^GSPC 5,267.84 -0.74%
Nvidia NVDA $1,037.99 +9.32%
Tesla TSLA $173.74 -3.54%
Apple AAPL $186.88 -2.11%
Alphabet GOOG $175.06 -1.65%
Amazon AMZN $181.05 -1.14%
Microsoft MSFT $427.00 -0.82%
Meta META $465.78 -0.43%

Vztahy mezi USA a Indií vstoupily do nové kapitoly.

Ve čtvrtek, 22 června si u společné večeři v bílém domě připíjel Joe Biden a Indický premiér Nerendra Modi.

O indii se tu poslední dobou bavíme a já souhlasím, že je tam potenciál. I přesto, že pro nás obtížné, možná i nereálné pro nákup jednotlivých akcií, tak alespoň dobrá zpráva pro trh, který na toto území vstoupí. Včera si spolu připili na nové technologické a obranné dohody.

“Když Indie a USA spolupracují na polovodičích a minerálech, pomáhá to světu, aby byly dodavatelské řetězce rozmanitější, odolnější a spolehlivější,” řekl Modi během projevu na společném zasedání Kongresu USA. “Na přelomu století jsme byli cizinci v obranné spolupráci, ale nyní se Spojené státy staly jedním z našich nejdůležitějších obranných partnerů.” Dodal

V článku ale upozorňují, že se nejedná o spojenectví a jejich vztah se bude velmi lišit od vztahu ostatních zemí v regionu s Washingtonem.

První dohody byly vytvořeny například pro stavbu motorů General Electric F414 v Indii a opravy rozmístěných lodí amerického námořnictva v indických loděnicích. Dále se dohodly na spolupráci napříč vesmírem a umělou inteligencí a zároveň budou spolupracovat na zajištění odolných dodavatelských řetězců nerostných surovin.

Obě strany si pod tímto slibují inovaci napříč obory. Dále ochotu zlepšit své obchodní vztahy, která zahrnuje ukončení 6 nevyřešených sporů u světové obchodní organizace.

Není to asi moc překvapivé, USA se vždy snažila dostat tam kde to šlo a když jim to nejde moc dobře s Čínou, proč nezkusit sousedy. 😁 Politice vůbec nerozumím, ale pro nás investory to je jistě dobrá zpráva, protože začnou jistě vznikat společnosti, které z tohoto budou profitovat. Co na to říkáte?


Ten vztah mezi USA a Indií je určitě důležitý. jak píšeš pro nás investory je to dobrá zpráva a těším se, až vznikne, nebo se objeví nějaká Indická společnost do které budu moct investovat.

Partner

Souhlas, do té doby najít možnost třeba v investici nějaké USA společnosti, která rozšíří své pole působnosti v Indii.

Jasný, tak AAPL se rozhodl působit i v Indii a chce tam postavit továrnu. Ovšem do AAPL investuji a investoval bych i kdyby v Indii nepůsobil😅

Dobré vztahy s Indií jsou klíčové. Rád bych viděl EU více spolupracovat s Indií.

Partner

To by bylo super. Bojím se ale že Evropa je taková “zabržděná”. Mě se moc to EU nelíbí, k čemu to je. Jen se podělat z Ameriky a pořád někoho poslouchat. Místo aby jsme si sami navazovali vztahy a přesně jak říkáš, snažit se o rozvoj i jinde ve světě.

Jojo, ta průbojnost zde prostě chybí.