S&P 500 ^GSPC 5,308.3 +0.07%
Nvidia NVDA $1,148.76 +7.90%
Tesla TSLA $176.47 -1.55%
Alphabet GOOG $177.57 +0.70%
Apple AAPL $190.87 +0.47%
Amazon AMZN $181.38 +0.35%
Microsoft MSFT $429.23 -0.22%
Meta META $478.01 -0.04%

Stosunki amerykańsko-indyjskie wkroczyły w nowy rozdział.

W czwartek, 22 czerwca, Joe Biden i premier Indii Nerendra Modi wznieśli toast podczas wspólnej kolacji w Białym Domu.

Rozmawialiśmy ostatnio o Indiach i zgadzam się, że jest tam potencjał. Nawet jeśli trudno, być może nierealistycznie dla nas, kupować poszczególne akcje, to przynajmniej dobra wiadomość dla rynku wkraczającego na to terytorium. Wczoraj wspólnie wznosiliśmy toast za nowe umowy dotyczące technologii i obronności.

"Kiedy Indie i USA współpracują nad półprzewodnikami i minerałami, pomaga to światu uczynić łańcuchy dostaw bardziej zróżnicowanymi, bardziej odpornymi i bardziej niezawodnymi" - powiedział Modi podczas przemówienia na wspólnej sesji Kongresu USA. "Na przełomie wieków współpraca w dziedzinie obronności była nam obca, ale teraz Stany Zjednoczone stały się jednym z naszych najważniejszych partnerów w tej dziedzinie". dodał

W artykule ostrzeżono jednak, że nie jest to sojusz, a ich relacje będą się znacznie różnić od relacji innych krajów regionu z Waszyngtonem.

Wczesne porozumienia zostały zawarte, na przykład, w celu budowy silników General Electric F414 w Indiach i naprawy rozmieszczonych okrętów US Navy w indyjskich stoczniach. Obie strony zgodziły się również na współpracę w zakresie przestrzeni kosmicznej i sztucznej inteligencji, jednocześnie współpracując w celu zapewnienia odpornych łańcuchów dostaw minerałów.

W ramach tego obie strony przewidują innowacje w różnych branżach. Ponadto wyrażono chęć poprawy stosunków handlowych, co obejmuje zakończenie 6 nierozstrzygniętych sporów w Światowej Organizacji Handlu.

Prawdopodobnie nie jest to zbyt zaskakujące, Stany Zjednoczone zawsze starały się wejść tam, gdzie mogły, a jeśli nie radzą sobie zbyt dobrze z Chinami, dlaczego nie spróbować sąsiadów. W ogóle nie rozumiem polityki, ale z pewnością jest to dobra wiadomość dla nas, inwestorów, ponieważ z pewnością zaczną pojawiać się firmy, które na tym skorzystają. Co o tym sądzicie?


Relacje między Stanami Zjednoczonymi a Indiami są z pewnością ważne. Jak piszesz, to dobra wiadomość dla nas, inwestorów, i z niecierpliwością czekam na utworzenie lub powstanie indyjskiej firmy, w którą będę mógł zainwestować.

Zgoda, w międzyczasie można znaleźć okazję, być może w inwestycji amerykańskiej firmy, aby rozszerzyć swój zasięg w Indiach.

Racja, więc AAPL zdecydował się działać w Indiach i chce tam zbudować fabrykę. Oczywiście inwestuję w AAPL i zainwestowałbym nawet, gdyby nie działał w Indiach😅.

Dobre stosunki z Indiami mają kluczowe znaczenie. Chciałbym, aby UE zacieśniła współpracę z Indiami.

To byłoby wspaniałe. Ale obawiam się, że Europa tak bardzo "utknęła". Tak naprawdę nie lubię UE za to, czym jest. Po prostu pieprzy się z Ameryką i cały czas kogoś słucha. Zamiast budować własne relacje i tak jak mówisz, próbować rozwijać się w innych częściach świata.

Tak, penetracja po prostu nie istnieje.