S&P 500 ^GSPC 5,271.08 -0.66%
Meta META $475.41 -0.94%
Nvidia NVDA $1,149.06 +0.88%
Apple AAPL $191.24 +0.66%
Alphabet GOOG $177.44 -0.33%
Amazon AMZN $182.66 +0.28%
Microsoft MSFT $429.56 -0.18%
Tesla TSLA $177.06 +0.17%

Warren Buffett i jego hojność z $BRK-A+0.4% $BRK-B+0.1%

Ta legenda inwestowania przekazała roczną darowiznę pięciu fundacjom, zwiększając swoją całkowitą darowiznę na cele charytatywne do 50 miliardów dolarów. To więcej niż wynosiła jego fortuna w 2006 roku, kiedy po raz pierwszy zaplanował te dotacje.

W czwartek Buffett powiedział, że przeniósł ponad 9 000 akcji $BRK-A+0.4% do $BRK-B+0.1%, aby dopasować 13,7 miliona akcji klasy B do pięciu fundacji. 10,5 miliona akcji zostało przekazanych na rzecz Bill & Melinda Gates Foundation Trust. Ponadto 1,05 miliona akcji zostało przekazanych Fundacji Susan Thompson Buffett, nazwanej na cześć jego pierwszej żony, która zmarła w 2004 roku. Kolejne 2,2 miliona akcji zostało równo podzielone pomiędzy trzy fundacje prowadzone przez jego dzieci: Sherwood Foundation, Howard G. Buffetta i Fundację NoVo.

Akcje $BRK-B+0.1% były notowane po 336 USD za sztukę o 13:30 w czwartek, co jest bardzo miłą darowizną.

BRK-B
$404.46 $0.56 +0.14%

W liście z 2006 roku Buffett zobowiązał się do corocznego przekazywania akcji Berkshire B na rzecz Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

"Nie kupiłem ani nie sprzedałem żadnych akcji A lub B w ciągu następnych 17 lat i nie mam zamiaru tego robić. Te pięć fundacji otrzymało akcje Berkshire B, które w momencie otrzymania były warte około 50 miliardów dolarów, czyli znacznie więcej niż cała moja wartość netto w 2006 roku" - powiedział Buffett. "Nie mam długu, a moje pozostałe akcje A są warte około 112 miliardów dolarów, co stanowi ponad 99% mojej wartości netto".

"W Berkshire nie wydarzyło się nic nadzwyczajnego; bardzo długi pas startowy, proste i ogólnie poprawne decyzje, amerykańskie wiatry w plecy i efekty składane stworzyły moje obecne bogactwo" - powiedział Buffett. "Mój testament przewiduje, że ponad 99 procent mojego majątku jest przeznaczone na cele filantropijne".

Cóż, to po prostu facet o wielkim sercu i nie tylko z tego powodu, ale ogólnie jego styl życia, jego historia i to, jak zaciekle bronił swojego sposobu inwestowania od najmłodszych lat, będzie czymś, co pozostanie na tym świecie długo po jego śmierci. To wspaniały człowiek, na którym wzoruje się wiele osób. 😊

Miłej niedzieli przyjaciele, zrelaksujcie się, naładujcie się energią na świeżym powietrzu, słońcu i nie zapomnijcie się poruszać. Następny tydzień niech będzie zielony. 🍀


Na przykład to, hojność... Nie wiem, jak to robią w USA, ale tutaj można zaliczyć darowizny na cele charytatywne do kosztów podatkowych... więc po prostu nie przekazujesz pieniędzy rządowi, ale innej firmie... ale na pierwszy rzut oka, oczywiście, wydaje się być dobroczyńcą).

Jj tak jak piszesz, też uważam, że są w tym bardziej "wolni", ale szczerze czemu nie, wolałbym dać trochę kasy na szczytny cel niż oddawać państwu. 😊

Czuję to samo... przynajmniej tutaj korygujesz pieniądze w jasnym kierunku. Jeśli je opodatkujesz, ktoś je ukradnie i nawet nie wiesz, kto to był.

Za to mam dla niego wielki podziw. Nie tylko to widać.

Dokładnie, dla mnie też jest ikoną, jak Jarda Jagr w hokeju. 😁

Cóż, 99% jest naprawdę ekstremalne, nie obchodzi mnie to, ale rozumiem rozumowanie. Dzieci mają swoje dochody i obowiązki. Jedyną rzeczą, którą mogą zrobić z pieniędzmi, jest działalność charytatywna, która może być postrzegana jako przyjęcie odpowiedzialności za dobrobyt nie tylko swojej rodziny, ale wszystkich "sąsiadów". Szacunek 👍

Tak, to prawda. Ale on jest naprawdę maksymalistą w tym biznesie i czapki z głów, osiągnięcie tego wymagało niesamowitej dyscypliny.

Pytanie, które przychodzi mi do głowy, brzmi: jak zamierzasz pewnego dnia wykorzystać zainwestowane pieniądze?

Mam nadzieję na zabezpieczenie na starość. Przez całe życie popełniałem błędy, przez które sparzyłem się na relacjach w biznesie, co wpędziło mnie w kłopoty finansowe. To otworzyło mi oczy i zacząłem inwestować. Moim przyszłym planem jest, a, obecnie myślę o przejęciu firmy reklamowej, graficznej i b, stać się samowystarczalnym i zrobić to na własną rękę w branży fotowoltaicznej. Moim kolejnym celem jest zbudowanie skromnego domu w ciągu 5 lat. W tym celu chciałbym być w stanie zarządzać przynajmniej trochę, wciąż inwestując, ponieważ nie chciałbym sięgać po inwestycje z powodu przejścia z pracownika na freelancera / właściciela. Cóż, jeśli to wszystko nadal się powiedzie, więc inwestować na starość, a od około 60 roku życia zacząć odbierać inwestycje na starość, abym nie musiał już pracować i żyć godnie, gdy zdrowie na to pozwala. 😊