S&P 500 ^GSPC 5,307.26 -0.02%
Tesla TSLA $177.83 +1.65%
Amazon AMZN $180.96 -1.41%
Nvidia NVDA $938.26 -1.01%
Microsoft MSFT $428.32 +0.70%
Apple AAPL $192.32 +0.67%
Meta META $467.03 -0.39%
Alphabet GOOG $178.90 +0.25%

Te 3 spółki ogłosiły podwyżki dywidendy w przedziale 4-20%.

Ponad 250 spółek publicznych notowanych na giełdach w USA przedstawi w tym miesiącu wyniki kwartalne. Trzech gigantów branży ogłosiło już podwyżki dywidend, które wejdą w życie w kolejnym cyklu kwartalnym. To ogłoszenie z pewnością ucieszy niejednego inwestora.

Spółki te ogłosiły podwyżki dywidend.

1. American Express $AXP+0.2%

Pierwsza w kolejce jest American Express, potężna i bardzo dochodowa firma produkująca karty kredytowe. Począwszy od najbliższej kwartalnej wypłaty dywidendy , AmEx przekazuje akcjonariuszom swój ostatni sukces w postaci ogromnej 20% podwyżki dywidendy do 0,52 USD na akcję . Jak już wcześniej wspomniano, najnowsza podwyżka dywidendy od American Express rozpocznie się przy najbliższej wypłacie kwartalnej, która jest zaplanowana na 10 maja. Nowa stopa zwrotu z dywidendy, która wynosiłaby 1,1% według ostatniej ceny zamknięcia akcji, będzie dostępna.

2) Qualcomm $QCOM+0.0%

Qualcomm, producent układów scalonych do urządzeń mobilnych, również podnosi swoje wypłaty. W marcu Rada Dyrektorów spółki zatwierdziła 10% wzrost kwartalnej dywidendy do 0,75 USD na akcję. Inwestorzy nie mieli ostatnio łatwo z firmą Qualcomm, ponieważ cena akcji spadła z powodu ogólnej wyprzedaży spółek technologicznych. W 2020 r. Qualcomm stracił pozycję czołowego producenta układów scalonych dla urządzeń mobilnych na rzecz tajwańskiego konkurenta MediaTek, a globalny niedobór układów scalonych również przyczynił się do problemów firmy.Pomimo tych niepowodzeń Qualcomm pozostaje silną pozycją w branży i przewodzi ogromnemu cyklowi modernizacji 5G. Wzrost pozostaje silny: przychody w pierwszym kwartale wzrosły o 30% w stosunku do roku poprzedniego do 10,7 mld USD, a dochód netto GAAP wzrósł o 38% do prawie 3,4 mld USD. Oznacza to marżę netto na poziomie prawie 32%, a taka dwucyfrowa liczba jest z pewnością atrakcyjna dla firmy. Producent układów scalonych do urządzeń mobilnych uważa, że u progu ery 5G jego rynek adresowalny ma potencjał siedmiokrotnego wzrostu w ciągu następnej dekady, osiągając ostatecznie wartość około 700 mld USD. O ile firma nie złamie charakteru i nie popełni spektakularnego błędu biznesowego, teraz jest czas, aby wykorzystać tę ogromną szansę.

3. Colgate-Palmolive $CL+0.2%

Król dywidend Colgate-Palmolive ogłosił zwiększenie dywidendy o 4% do 0,47 USD na akcję przy wypłacie kwartalnej. Firma uruchomiła także nowy program odkupu akcji o wartości do 5 mld USD, zastępujący inicjatywę o tej samej wartości z 2018 r. Choć Colgate-Palmolive określa się jako "firma wzrostowa", generalnie prowadzi dojrzałą, wolno rozwijającą się i niezawodną działalność. Marki firmy są znane większości amerykańskich konsumentów i wielu osobom za granicą. Wśród wielu innych produktów w portfolio firmy znajdują się pasty do zębów Colgate, dezodoranty Speed Stick i środki czystości Ajax.

Nowa dywidenda Colgate-Palmolive zostanie wypłacona 13 maja inwestorom posiadającym dużą liczbę akcji. Nowy program odkupu nie ma określonej daty zakończenia.

Zastrzeżenie: To nie jest porada inwestycyjna, a jedynie informacja o zwiększeniu dywidendy przez spółki.

Źródło.


No comments yet