S&P 500 ^GSPC 5,272.54 -0.63%
Meta META $475.31 -0.96%
Apple AAPL $191.56 +0.82%
Nvidia NVDA $1,144.64 +0.49%
Amazon AMZN $182.68 +0.29%
Tesla TSLA $176.33 -0.24%
Microsoft MSFT $429.81 -0.12%
Alphabet GOOG $177.92 -0.06%

Wyniki finansowe za kolejne kwartały... Kiedy wszyscy zdadzą sobie sprawę, że sztuczna inteligencja jest fajnym hasłem, ale jeszcze nie zarabia prawdziwych pieniędzy... :)

Trzeba przyznać, że to może być i prawdopodobnie będzie właściwy wyzwalacz 😀

Byłbym skłonny na to postawić, ale zobaczymy.

Zgadzam się, to całkiem prawdopodobny scenariusz.

więc zobaczymy :)

Spodziewam się raczej ochłodzenia, stagnacji, lekkiej korekty. Nie sądzę, że dojdzie do wielkiego krachu, ale nie wierzę, że będziemy nadal rosnąć w dotychczasowym tempie. Jak pisze Mark poniżej, jestem również ciekawy REIT-ów, myślę, że teraz będą dalej spadać ze względu na stopy procentowe, w międzyczasie jestem tam wykupiony, a gdy stopy zostaną zatrzymane na dobre lub zaczną spadać w przyszłym roku, mogą ładnie wzrosnąć. Technologia, myślę, że to zależy od tego, co, cóż, niektóre z nich mogą być przecenione, niektóre nie, ponieważ istnieje popyt na chipy i sztuczną inteligencję, ale z drugiej strony zainteresowanie to zdecydowanie ostygnie pod pewnymi względami, a wtedy może nie być w porządku dla mniejszych graczy. Podsumowując, spodziewam się większego ochłodzenia, nie kupuję teraz technologii, patrzę bardziej na sektor REIT, być może trochę energii.

Zgadzam się, widzę to w ten sam sposób, ale trochę się martwię, że FAANG pociągnie wszystko inne razem.

Tak, już dziś nastąpił dość zauważalny spadek niektórych akcji spółek technologicznych i widzimy już początek możliwego ochłodzenia. Nie odważę się powiedzieć co teraz, mam kapitał i będę go stopniowo uwalniał na rynek, ale nie w dużych spółkach technologicznych.

Skoro więc hossa opiera się na wynikach FAANG i AI, nie ma zbyt wielu jednoznacznych odpowiedzi. Wszystko może wywołać korektę, jastrzębi Fed, złe dane o inflacji, problemy z bankami, rynek mieszkaniowy. Można wybierać i wybierać, co może być wyzwalaczem 😀 .

Zgadza się...

Czy wielką technologię może czekać podobny los, jak jesienią ubiegłego roku? Nie wykluczałbym tego. Najprawdopodobniej FAANG czeka okres ochłodzenia, podczas gdy bardziej defensywne tytuły mogą przynajmniej pozostać w stagnacji. Jestem bardziej niedźwiedzi w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Najbardziej ekscytuje mnie to, co stanie się z REIT-ami.

Też nie mogę się tego doczekać.