S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

2 akcje, które do 2030 r. mogą być warte więcej niż Tesla

Spójrzmy prawdzie w oczy, kto nie chciałby mieć wehikułu czasu i Tesli za $TSLA+3.2% w początkowym okresie, gdy jej cena była bliska zeru. Każdy, kto przegapił tę okazję, nie musi być przegrany - na rynku jest wiele opcji, wystarczy tylko przeanalizować i poszukać odpowiednich firm. Dziś przedstawię 2 akcje, które w 2030 r. mogą być warte więcej niż Tesla $TSLA+3.2%.

Wielu z Was już myśli, że to nonsens, a Tesla będzie jeszcze bardziej dominującą spółką na rynku w 2030 r. Ja pokażę Wam drugi pogląd, który może sprawić, że te dwie akcje poszybują wysoko.

Gdy inwestorzy próbują znaleźć kolejną falę potencjalnych akcji, które pokonają rynek, pomocne może być spojrzenie wstecz na przepis na to, jak akcje takie jak Tesla $TSLA+3.2% lub którykolwiek z gigantów technologicznych osiągały tak wysokie wartości rynkowe.

Aby w tym dziesięcioleciu osiągnąć kapitalizację rynkową przekraczającą 1 bilion dolarów, firma musi spełnić trzy podstawowe kryteria:

  1. Baza przychodów liczona już w miliardach.
  2. Ogromny całkowity adresowalny rynek (TAM).
  3. Historia szybkiego wzrostu przychodów.

Które akcje spełniają te kryteria i mogą być warte więcej niż Tesla $TSLA+3.2% do 2030 r.?

1) Coupang $CPNG+0.0%: Amazon Korea Południowa

Firma jest bramą i ma wszelkie predyspozycje, aby stać się drugim Amazonem.

Coupang $CPNG+0.0% to firma e-commerce z Korei Południowej o modelu biznesowym podobnym do Amazon $AMZN-0.2%. Posiada szeroki wybór produktów oraz własną sieć dystrybucji i dostaw, co daje jej przewagę nad konkurencją. Pozwoliło to firmie Coupang $CPNG+0.0% na szybkie zdobycie udziału w rynku e-commerce w Korei, który wzrósł z 7,4% w 2017 r. do 15,7% w roku ubiegłym. Podobnie jak Amazon $AMZN-0.2%, Coupang $CPNG+0.0% również posiada usługę subskrypcji premium o nazwie Rocket WOW, która oferuje darmową dostawę i specjalne korzyści. Na koniec 2021 r. liczyła 9 mln członków.

W ubiegłym roku firma Coupang $CPNG+0.0% wygenerowała 18,4 mld USD+0.0% przychodów, co oznacza wzrost o 54% w porównaniu z rokiem poprzednim. Jak widać z danych dotyczących udziału w rynku, na rodzimym rynku wciąż jest miejsce na rozwój. Jednak aby mieć szansę stać się firmą wartą bilion dolarów, musi się rozwijać. Na szczęście ma już wiele inicjatyw, które to umożliwiają.

  • Po pierwsze, oprócz platformy e-commerce, firma uruchamia działalność reklamową i streaming wideo (podobnie jak Amazon), co - miejmy nadzieję - zwiększy wydatki i rentowność.
  • Po drugie, rozszerza działalność poza tradycyjny e-handel na sklepy spożywcze i dostawy żywności.
  • Po trzecie, planuje ekspansję poza Koreę Południową do Singapuru, Tajwanu, Japonii i potencjalnie innych regionów Azji Południowo-Wschodniej.

SpółkaCoupang $CPNG+0.0% ma niskie marże, generując zyski brutto poniżej 3 mld USD i stratę netto w ubiegłym roku. Oznacza to, że aby osiągnąć kapitalizację rynkową na poziomie 1 biliona dolarów, do 2030 r. będzie musiała prawdopodobnie uzyskać znacznie większe przychody. Jednak dzięki przychodom w wysokości prawie 20 mld USD, konsekwentnemu wzrostowi udziału w rynku, nowym inicjatywom biznesowym i ekspansji międzynarodowej, uważam, że Coupang $CPNG+0.0% może w długim okresie odnotować wysoki wzrost przychodów.

Jeśli interesuje Cię znacznie więcej na temat firmy, polecam mój artykuł o Coupang $CPNG+0.0%, w którym omawiam ją bardziej szczegółowo: Bill Gates i Druckenmiller stawiają na Coupang, czyli drugi Amazon | Bulios

2. Airbnb $ABNB+2.4%

Spółka wyszła z ujemnego wyniku finansowego w 2021 r.

Airbnb $ABNB+2.4% to rynek turystyczny, na którym osoby prywatne mogą pobierać opłaty od podróżnych za pobyt w należących do nich nieruchomościach. Zasadniczo umożliwiają one pobyt w wyjątkowych miejscach, które różnią się od hoteli. Brian Chesky i dwie inne osoby zapoczątkowali ten pomysł w 2008 roku i od tego czasu platforma rozrosła się w niesamowity sposób. Dziś kapitalizacja rynkowa Airbnb wynosi 105 miliardów dolarów+2.4%.

W 2021 r. firma miała 300 milionów noclegów i przeżyć zarezerwowanych na platformie, co stanowi wzrost o 56% w stosunku do roku poprzedniego, ponieważ świat powoli otrząsnął się z pandemii COVID-19. Jednak liczba zarezerwowanych noclegów jest nadal o 8% niższa niż w 2019 r., co pokazuje, że globalne podróże nadal nie wróciły w pełni do normy.

  • W 2021 r. przychody wyniosły 6 mld USD, co oznacza wzrost o 77% w porównaniu z rokiem poprzednim, a skorygowany zysk przed potrąceniem odsetek, podatków, deprecjacji i amortyzacji (EBITDA) wyniósł 1,6 mld USD. Daje to firmie marżę zysku w wysokości 26,6%, nawet pomimo utrudnień związanych z pandemią.

Airbnb $ABNB+2.4% spełnia więc dwa z trzech kryteriów dzięki dużej bazie przychodów i silnemu wzrostowi. Branża turystyczna jest jedną z największych na świecie - w 2019 roku jej wartość wyniesie 9,2 biliona dolarów (w ostatnich dwóch latach była niższa ze względu na pandemię). Airbnb $ABNB+2.4% obsługuje obecnie tylko część branży i ma wielu konkurentów, takich jak hotele i inne platformy turystyczne, takie jak Booking.com i VRBO. Jednak przy tak dużych wydatkach konsumentów każdego roku, roczne przychody Airbnb $ABNB+2.4% mają bardzo wysoki pułap.

Dzięki świetnym wynikom wzrostu, ogromnym możliwościom rynkowym i wysokim marżom zysku, uważam, że Airbnb $ABNB+2.4% ma szansę osiągnąć kapitalizację rynkową na poziomie 1 biliona dolarów do 2030 roku.

Klasycznie nie są to same pozytywne wiadomości, muszę pokazać Ci drugą stronę medalu.

Choć wydaje się, że pandemia i wszystko, co się wokół niej dzieje, już ustąpiło, to prawdopodobnie nie jest to jeszcze koniec. Najnowsze doniesienia wskazują na ponowne pojawienie się firmy Covid, co może ponownie powstrzymać $ABNB+2.4% . Jeśli dodać do tego rosnące koszty energii, paliwa i mieszkań, może to być kolejny powód, dla którego ludzie nie będą podróżować, przynajmniej z mojej perspektywy. Podsumowując, firma ma potencjał, by stać się wielką, ale tylko pod pewnymi warunkami. Głównym katalizatorem byłby powrót podróżników sprzed pandemii.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana gruntownej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet