Gdybyś mógł kupić tylko jedną akcję - którą by to była?

Dywersyfikacja jest zdecydowanie czymś, czego nie można odradzać. To jak jazda na rakietach śnieżnych. Po prostu rozkładasz ciężar swojego portfela na większy obszar i nie wpadasz po pas przy jednym błędnym kroku. Ale co by było, gdybyśmy musieli umieścić wszystko na jednej karcie? Jaki byłby wtedy nasz wybór? Jakie byłyby nasze możliwości? Zabawmy się choć raz :)

Jedna firma? Nawet przy najlepszej analizie jest to całkowita ruletka.

Do tego pomysłu doprowadził mnie @bikowy i jego dzisiejszy artykuł o gościu z Reddita, który myślał, że potrafi inwestować jak Buffett.

Chrzanić rady Warrena Buffetta i Charliego Mungera...

Jego dywersyfikacja obejmowała trzy firmy, więc uważam to za bardzo ryzykowną taktykę. Można powiedzieć, że to Kule ze stali, ale to raczej niedyskrecja.

Ale co by było, gdybyśmy naprawdę obudzili się w świecie, w którym każdy może inwestować tylko w jedną firmę lub kupować tylko jedną akcję? Co byś wybrał? Jedna akcja, na zawsze.

Oczywiście, możemy tu trochę pobawić się słowami i obejść ten problem na różne sposoby. Weźmy więc pod uwagę tylko akcje, a nie indeksy. Ale w takim przypadku można zainwestować np. w $BRK-B-0.4%, co oczywiście ponownie znacznie zwiększa ryzyko. Czy to byłby Twój wybór?

Czy też wolisz podjąć nieco większe ryzyko i pójść w kierunku, powiedzmy, firm, o których mało kto powiedziałby, że nie będą istnieć za 20, 30 lat? Przychodzi mi na myśl nudna klasyka - $KO+0.2% $MCD+0.2%. Nie wygląda na to, byśmy w najbliższym czasie mieli przestać jeść klasyczne potrawy. Nie potrafimy nawet rozwiązać problemu higieny bez firm takich jak $PG-3.5%.

A co z takimi potworami jak $AAPL+2.1%, $AMZN+1.4%, $GOOGL+1.3%. Giganci technologiczni też raczej nie pozwolą nam nadepnąć im na odcisk. A może $TSLA+1.3%?

A może masz nerwy ze stali i chciałbyś mieć coś bardziej ryzykownego? $PLTR-0.5%, $NVDA+2.3%, $SQ-0.2%?

Podziel się swoją opinią w komentarzach! 👇 Bawmy się i wymyślajmy absurdalne scenariusze, to jest to, co lubię najbardziej! 😂😂

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to moje teoretyczne zestawienie firm w potencjalnym i absurdalnym scenariuszu, artykuł jest tylko dla zabawy!

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet