Zvrácená odveta Elona Muska, přes Twitter se pomstil svému investičnímu nepříteli, který zpochybňoval Teslu

Twitterová show Elona Muska pokračuje. Kromě pravidelných anket týkajících se toho, jakým směrem tuto sociální síť, ve které si nejbohatší muž světa pořídil nemalý podíl, posouvat, si rodák z JAR začal také vyřizovat účty se svými starými investičními nepřáteli, kteří si dovolili zpochybňovat jeho Teslu.

Elon Musk jako mstitel.

Michael Burry si v sobotu večer stěžoval, že už není ověřeným uživatelem této sociální sítě. Elon Musk investorovi slíbil, že jeho modrá fajfka bude obnovena, a neodolal, aby ho nepopíchl, že sází proti Tesle.

"Zajímavé - můj poslední tweet s modrou fajfkou byl tento," napsal manažer fondu proslavený filmem "The Big Short". Narážel tím na nyní smazaný tweet, v němž, možná trochu sarkasticky, uvedl, že Muskova "koupě tolika akcií, aby ovládl Twitter, by byla pro Ameriku dobrá".

"Dostaneš to zpátky, i když jsi shortoval Teslu, ty bastarde," odpověděl Musk a svůj tweet zakončil emotikonem pláče se smíchem.

https://twitter.com/elonmusk/status/1512945536969678851

Generální ředitel společností Tesla $TSLA-1.4% a SpaceX tento týden prozradil, že vynaložil přibližně 3 miliardy dolarů na vybudování 9,2% podílu ve společnosti Twitter $TWTR, čímž se stal jejím největším akcionářem. Musk rovněž souhlasil s tím, že se stane členem představenstva Twitteru a že po dobu svého působení ve funkci ředitele omezí velikost svého podílu na maximálně 14,9 %.

Burry, který řídí společnost Scion Asset Management, je známý především díky své lukrativní sázce proti realitní bublině z poloviny roku 2008 a díky nákupu akcií společnosti GameStop $GME+11.1% několik měsíců před jejich prudkým růstem v lednu 2021.

Investor se také vysmíval opojnému ocenění společnosti Tesla a vsadil na to, že její akcie klesnou. Navíc Muska obvinil, že loni prodal akcie Tesly nikoli proto, aby zaplatil vyšší daně, ale aby vydělal na přehřáté ceně akcií společnosti vyrábějící elektromobily a splatil osobní dluhy.

"Burry je jako rozbité hodiny," reagoval Musk na tato tvrzení s odkazem na Burryho opakovaná varování před propady trhu v posledních letech.

Společnost Scion držela v prvních šesti měsících roku 2021 prodejní opce na akcie Tesly, ale ve třetím čtvrtletí loňského roku tyto medvědí pozice i většinu svých amerických akcií prodala.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Autor @milan má karmu 2305 a je členem této komunity od 20/04/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Držím Muskovi palce, ať už s $TSLA-1.4% nebo s $TWTR , svět lidi jako je on potřebuje

Minimálně kvůli té zábavě 😂

Tak to je samozřejmě naprosto minimální část toho, co opravdu dělá

$TWTR long kamarádi 👌

Taky o tom přemýšlím. Počkám na pokles a jdu do toho 😂 $TWTR

Smutné jak se z vizionáře Burry stává spíš taková investiční baba vanga 🥲

Elon si to vyloženě užívá 😂

To už nějakej pátek 😂

Takže Burry short $TWTR soon 😂

Hmm, to asi riskovat nebude 😂