S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Te dwa zapasy będą stanowić źródło dochodów nie do zatrzymania do 2030 r.

Jeśli chodzi o inwestowanie i cierpliwość w utrzymywaniu akcji wysokiej jakości, dane sugerują, że następuje stopniowy spadek zainteresowania inwestowaniem długoterminowym. Średni okres utrzymywania akcji na giełdzie nowojorskiej spadł do najniższego poziomu, co jest niezwykle zaskakujące w sytuacji, gdy wiemy, że najlepsza jest strategia długoterminowa. Dzisiaj przedstawię Ci 2 akcje, które będą generować wysoki dochód przez następne 8+ lat.

Które akcje mogą dominować przez lata?

Jeśli ten temat Cię interesuje i szukasz okazji, możesz znaleźć inne akcje w moim zestawieniu akcji, które wygenerują wysoki wzrost wartości: Te 2 akcje będą miały tendencję do wzrostu o 10 000% lub więcej w ciągu 5 lat | Bulios

Bardzo trudno jest przekonać wielu inwestorów, aby uwierzyli w długoterminową strategię inwestycyjną. Z jednej strony mamy wielu kryptowalutowych milionerów bogacących się w krótkim czasie, a z drugiej strony mamy gigantyczne firmy, takie jak Tesla $TSLA+1.6%, która w ciągu 5 lat zyskała ponad 2000%, czy Nvidia $NVDA-2.0%, która w tym samym czasie zyskała prawie 1000%.

Mimo to postaram się przybliżyć Ci sympatię do inwestowania długoterminowego, które przynosi wysokie zyski i stały wzrost wartości. Dziś zajmiemy się średnim i długim horyzontem inwestycyjnym (8 lat).

Które dwie firmy mogą zdominować rynek w tym okresie?

1) Chevron Corporation$CVX+1.0%

Wzrost wartości o 66,9% w ciągu jednego roku.

Ropa naftowa, gaz ziemny i energia geotermalna: Te surowce będą stopniowo wycofywane z rynku i nastąpi przejście na napędy i produkty elektryczne, a także dalszy rozwój LNG (skroplonego gazu ziemnego). Ponadto obecnie stoimy u progu problemów z dostawami ropy i gazu do Europy.

Przejście na odnawialne źródła energii zajmie trochę czasu, więc sektory generujące przychody z ropy naftowej i gazu przeżyją w ciągu najbliższych kilku lat boom w związku z zaostrzającą się sytuacją na Ukrainie, która może doprowadzić do powstania wąskiego gardła w dostawach energii i paliw z Rosji.

Według statystyk, które mierzą wyniki spółki w krótkim i długim terminie, nie ulega wątpliwości, że z oceną 82 na 100 możliwych, $CVX+1.0% jest idealną okazją dla inwestorów. Liczba 82 oznacza, że działa on lepiej niż 82% rynku. W sektorze ropy naftowej i gazu ziemnego ma ocenę powyżej 61, co oznacza, że osiąga lepsze wyniki niż 61% wszystkich konkurentów w tym sektorze.

Najnowsze prognozy pokazują, że analitycy są bardzo optymistyczni. Ufają $CVX+1.0% na tyle, że wyznaczają cenę końcową na lata 2029-2030 w przedziale 260-300 USD za akcję, co stanowi przyzwoity ruch z dzisiejszego poziomu 169 USD.

Należy również zwrócić uwagę na przyzwoitą dywidendę w wysokości 3,34%, która może przynosić przyzwoite zyski i rosnąć w kolejnych latach. Alternatywnie, po reinwestycji, zwiększy udział w spółce.

Sytuacja na świecie będzie sprzyjała Chevronowi i będzie on czerpał z tego tytułu korzyści. Popyt będzie rósł, a wraz z nim ceny. Uważam, że jeśli nie dojdzie do skandalu lub ogromnych inwestycji w rozwój, wzrost nie powinien zwolnić.

  • Chcę przedstawić niektórym nowe lub nieznane akcje, więc nie spodziewajcie się, że skupię się na takich gigantach jak Tesla $TSLA+1.6%, Apple $AAPL+0.0% czy Amazon $AMZN+0.6%.

2. Occidental Petroleum Corporation $OXY+0.9%

Wybory Buffetta dobrze rokują na przyszłość, co widać po 155% wzroście w ciągu zaledwie jednego roku.

Nie będę tutaj zanudzał Was statystykami, innowacjami, biznesem i masową dywersyfikacją, odsyłam raczej do artykułu, w którym już dawno temu omówiłem te fakty: Buffett dobrze o tym wiedział: 2 informacje, które przekonają Cię do zakupu Occidental Petroleum | Bulios

Dziś przeanalizujmy prognozy na najbliższe lata. Akcje te powinny być pewniakiem w długim okresie i gwarantować średnioroczny wzrost wartości o 10-20% do roku 2030. Dlatego dzisiejsza wartość 61 USD jest praktycznie idealna do wejścia na rynek. Szacujemy, że do 2030 r. spółka będzie notowana w przedziale 120-130 USD.

Wraz ze wzrostem wartości spółki, ale także całej branży naftowej, gazowej itp. wzrasta również dywidenda, która obecnie wynosi blisko 1%.

Podsumuję kilka podstawowych innowacji i nowości wprowadzonych przez firmę:

  • Poza gazem i ropą naftową: OxyChem produkuje różne chemikalia, ale jego największą produkcją jest polichlorek winylu (PCW), który jest używany do produkcji plastikowych rur w budownictwie mieszkaniowym i budowlanym.
  • Firma Occidental jest liderem w dziedzinie technologii wychwytywania dwutlenku węgla. Wychwytywanie dwutlenku węgla może stać się znaczącymprzedsięwzięciemdla firmyOccidental $OXY+0.9%, ponieważ świat stara się zapobiegać globalnemu ociepleniu.
  • Kierownictwo firmy twierdzi, że każdy wzrost cen ropy o 1 USD na baryłkę generuje 225 mln USD rocznie.

Wszystko to i jeszcze więcej o $OXY+0.9% można znaleźć w artykule i linku, które zamieściłem kilka akapitów wyżej.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet