S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

Dogecoin platidlem Twitteru: Proč Elon Musk tolik vyzdvihuje Dogecoin a věří v něj do budoucna

Světem a Twitterem $TWTR se na nás řítí obrovské množství zpráv ze strany Elona Muska, který šokuje dnes a denně trhy. Elon Musk opět vyzdvihuje Dogecoin $DOGEUSD+9.4% a navrhuje, aby se stal platidlem pro různé funkce na Twitteru $TWTR. Není to poprvé, co vyzdvihuje tuto kryptoměnu, chtěl by jí zavést jako platidlo pro více svých služeb.

Proč Elon Musk tolik vyzdvihuje Dogecoin?

Je tomu sotva pár dní, co odhalil Musk svůj masivní podíl ve společnosti Twitter $TWTR. Hned následující den byl zařazen do představenstva, což značí, že bude mít slovo pro další vývoj společnosti. Co se stalo dál? Hned další den už Musk navrhl a udělal anketu proto, aby se vytvořila na Twitteru $TWTR kolonka pro edit (úpravy). Možná vám to přijde jako maličkost, ale není. Společnost tuto základní a jednoduchou funkci nepřidala od svého začátku a bylo na to mnoho stížností.

Uběhlo nám dalších pár dnů a Elon chce další inovace. Navrhuje, aby se $DOGEUSD+9.4% uznal jako platidlo pro předplatné nebo další funkce Twitteru $TWTR.

Musk přináší mnoho dobrého do společnosti, je natěšen, že bude spolupracovat s představenstvem a v rukávu má dalších pár es, například zrušení reklam a snížení cen předplatného.

Více informací ohledně podílu Muska v Twitteru naleznete zde: Je to tady: Elon Musk investuje do této sociální sítě obří balík v podobě 2,9 miliardy dolarů | Bulios

Proč zase Dogecoin?

S každým tweetem Elona Muska na účet Dogecoinu bývá býčí signál pro růst, alespoň tak to vidí mnoho investorů 😄.

Elon Musk poskytl zprávu, která přináší důvod, proč vyzdvihuje $DOGEUSD+9.4%.

Musk: Spousta lidí, se kterými jsem mluvil na výrobních linkách v Tesle nebo stavěli rakety ve SpaceX, vlastní Doge. Nejsou to finanční experti ani technologové ze Silicon Valley. Proto jsem se rozhodl podpořit Doge, připadalo mi to jako lidová kryptoměna.

Nevím jestli je to úplná pravda, je zde mnoho důvodu ke konspiraci. Například časté zmiňování Doge na svých sociálních sítích, možnost platby za určité produkty z řad Tesla, financování SpaceX formou Doge a v neposlední řadě i nová možnost pro placení předplatného na Twitteru.

Zároveň mě zajímá jakým způsobem chce Musk, aby společnost Twitter monetizovala nadále. Zrušení reklam je pro Twitter veliké mínus, co se týká zdroje příjmů. Dále snížení cen předplatného ze 3 na 2$ měsíčně. Kde teda Twitter bude vydělávat? Můžeme očekávat nějaké návrhy nebo inovace ze strany Muska? Nebo se jedná pouze o to, že mu nejde o vidinu peněz, ale o svobodu volného slova, které zmiňoval před akvizicí Twitteru?

  • Schválně mi můžete napsat váš pohled do komentáře a odpovědět na mé otázky.

Proč zrovna Doge?

Musk uznává, že je v kontaktu s vývojáři $DOGEUSD+9.4% a pravidelně debatují o vývoji a parametrech. 

Opět zde mám řadu konspirací, například proč vyzdvihuje nejvíc $DOGEUSD+9.4%, když vlastní i $BTCUSD+7.4% a $ETHUSD+19.7%, které dominují krypto trhu. Dokonce jsem četl i článek, kde zmiňoval to, že je Doge mnohem lepší než $BTCUSD+7.4%.

Musk dokonce žertoval o tom, že dogecoin se potenciálně stane budoucí rezervní měnou. Jde o to, že dogecoin byl vynalezen jako vtip, v podstatě proto, aby si dělal legraci z kryptoměn. Osud miluje ironii. Jaký by byl nejironičtější výsledek? Měna, která začala jako vtip, se ve skutečnosti stává skutečnou měnou. To the moon!

Ale nezapomeňte, že jen proto, že Musk nebo jiný ovlivňovatel nebo výkonný pracovník tweetuje o kryptoměně, neznamená to, že je to cenná nebo dobrá investice. Krmení do humbuku sociálních médií bude často mít za následek ztrátu peněz, varují odborníci.

To je částečně důvod, proč by investoři měli vždy provést svůj vlastní výzkum a analýzu, než se rozhodnou, kam dát své peníze. 

Ve kterém táboře se nacházíte vy?

  1. $DOGEUSD+9.4% má budoucnost a přinese zisky.
  2. $DOGEUSD+9.4% nedává smysl a je jen mediálně vyzdvihován.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 555 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Nějak nevím, co tímhle Elon vlastně sleduje. Podle mě už považuje to samotný držení za meme 😂

Já vůbec nechápu jak mohl říct, že je to lepší investice než $BTCUSD+7.4%. Skrz rychlost a levnost, tedy pokud Elon neví víc, než my 😄

je to memecoin 🤷‍♂️ k tomu není co dodat 😅

co ty víš...Elon z něj třeba udělá něco víc 😃

obávám se, že mě nepřesvědčí :D

Doge je jedna z kryptoměn, které úplně nevěřím. Už jen z důvodu, že to začalo jak zmiňujete vtipem.