S&P 500 ^GSPC 5,307.01 -0.27%
Tesla TSLA $180.11 -3.48%
Alphabet GOOG $178.00 -0.86%
Apple AAPL $190.90 -0.75%
Meta META $467.78 +0.68%
Nvidia NVDA $949.50 -0.46%
Microsoft MSFT $430.52 +0.34%
Amazon AMZN $183.13 -0.01%

2 akcje Warrena Buffetta do kupienia już teraz po ogłoszeniu podziału akcji

Te akcje wspierane przez Buffetta mogą poprawić stan Twojego portfela z jednego prostego powodu. Spółki, które w ostatnich latach dokonały splitu akcji, odnotowały znaczny wzrost cen swoich akcji. Niniejszy artykuł zawiera wybór 3 spółek wartych kupna, które albo są na dobrej drodze do podziału w najbliższej przyszłości, albo wyróżniają się jako potencjalni kandydaci do podziału.

Rynek akcji

Chociaż wiele biur maklerskich umożliwia obecnie zakup akcji ułamkowych, istnieje pewna psychologiczna atrakcyjność, którą stwarza podział akcji po bardziej przystępnych cenach. Po prostu jest coś bardziej atrakcyjnego w posiadaniu całej akcji niż niewielkiego jej fragmentu, nawet jeśli wartość wewnętrzna tej akcji jest dokładnie taka sama.

Ostatnio splity akcji ogłosiły takie spółki jak Tesla $TSLA-3.5% i Google $GOOG-0.9%, ale my przyjrzymy się tutaj innym spółkom.

1. Amazon $AMZN+0.0%

W ciągu ostatnich 20 lat firmaAmazon odnotowała wzrost o około 22 000%, dlatego jej obecna cena wynosząca ponad 3250 USD za akcję może wydawać się nieco zbyt wygórowana. Nie oznacza to jednak, że akcje firmy są niesprawiedliwie wyceniane.

Wyceny spółki nadal wyglądają niezwykle korzystnie, a wskaźniki terminowej ceny do zysków (P/E) i terminowej ceny do sprzedaży (P/S) pozostają na najniższych poziomach w historii firmy. Jednak podział akcji na 20 i 1, który gigant przeprowadzi w czerwcu, może sprawić, że akcje staną się znacznie bardziej atrakcyjne dla inwestorów detalicznych.

https://www.youtube.com/watch?v=DIdT6lGSusE

Jak zauważył Buffett, nadchodzący podział akcji Amazona nie spowoduje bezpośredniego wzrostu wartości wewnętrznej firmy. Mogą jednak wystąpić pewne korzyści pośrednie, które w ostatecznym rozrachunku mogą działać na korzyść firmy.

2) RH $RH-7.2%

RH jest liderem pod względem wzornictwa i smaku na rynku luksusowych stylów życia. Firma oferuje kolekcje za pośrednictwem swoich galerii detalicznych oraz w Internecie na stronach RH.com, RHModern.com, RHBabyandChild.com, RHTEEN.com i Waterworks.com. Firma została wyróżniona za wzornictwo i estetykę.

(Jest tu nawet sklep żeglarski. Luksusowy jacht RH3 będzie wkrótce dostępny do czarteru na Morzu Śródziemnym i Karaibach. A tak przy okazji, RH1 i RH2 to nie jachty, lecz prywatne odrzutowce, które można również wyczarterować).

RH

W RH znajdują się sklepy, które służą również jako restauracje i winiarnie. Mówiąc prościej, stara się być marką, która dorównuje skromnemu stylowi życia Buffetta niemal w niczym. Dlaczego więc miałby się interesować tak krzykliwą działalnością? -> prawdopodobnie ma to związek z nagrodą.

W ciągu ostatnich kilku lat sprzedaż i zysk netto RH rosły w błyskawicznym tempie. Gdy połączymy ten wzrost z ponad 55% spadkiem ceny akcji, otrzymamy walor, który wygląda na tani. Wskaźnik P/E dla RH wynosi obecnie zaledwie 14,5.

W dniu 29 marca RH wydała komunikat prasowy, w którym ogłosiła zamiar przeprowadzenia splitu akcji w stosunku 3 do 1. Firma uważa, że podział akcji jest odpowiedni ze względu na znaczny wzrost cen akcji, który nastąpił od czasu pierwszej oferty publicznej w 2012 roku. Chociaż podział akcji nie zmieni wartości firmy, uważam, że powinien on przynieść szereg korzyści, w tym rekrutację i zatrzymanie utalentowanych pracowników. Przewiduje się, że podział akcji zostanie przeprowadzony wiosną.

RH to odważna firma, która nie ma problemu z podejmowaniem ryzyka i wydawaniem pieniędzy na rozwój swojej marki. Jej osiągnięcia mówią same za siebie. Sklep detaliczny, firma winiarska oraz biznes związany z jachtami i prywatnymi odrzutowcami może brzmieć niekonwencjonalnie, ale najwyraźniej działa

Myślę, że podział akcji może wnieść do firmy nowy kapitał od mniejszych inwestorów i być bodźcem, który z pewnością może być pozytywny.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet