S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Připravte si finanční prostředky: Cena akcií Nio může tento týden výrazně spadnout

Už nějakou dobu se zdálo, že akcie společnosti $NIO+0.6% prokáží opačný trend růstu. Růst zde byl zaznamenán po určitých změnách v politice Číny, která regulacemi narušovala vývoj svých domácích akcií. Máme zde ovšem další krátkodobé obavy pro vývoj ceny akcií $NIO+0.6%, dnes vám představím důvod, proč můžou být akcie Nia ve slevě.

Akcie společnosti $NIO+0.6% se obchodují aktuálně za přijatelnou cenu 20$ za akcii, tato cena může ještě spadnout.

Čínský výrobce vozů $NIO+0.6% oznámil, že na základě rozšíření viru Covid pozastavuje svou výrobu. Jak je známo, tak koronavirus nabírá opět na obrátkách na území Číny. Pro $NIO+0.6% to znamená, že mají problém s dodavatelským řetězcem.

Od března, z důvodů souvisejících s virem, dodavatelští partneři společnosti na několika místech, včetně Jilin, Šanghaje a Jiangsu, pozastavili výrobu jeden po druhém a dosud se nevzpamatovali, uvedla společnost.

  • Kvůli dopadu toho musel $NIO+0.6% zastavit výrobu automobilů.

Společnost odloží dodávky elektromobilů uživatelům a bude spolupracovat s dodavateli, aby usilovala o obnovení při plnění vládních omezení COVID, dodala. Čína přijala přísná karanténní opatření, aby omezila šíření vysoce nakažlivé varianty Omicron na několika místech, včetně provincie Jilin a Šanghaje, kde se nacházejí závody velkých výrobců automobilových dílů a automobilek.

Další velké jméno také zasahuje virus: Tesla $TSLA+3.2% také pozastavila výrobu ve svém závodě v Šanghaji od 28. března, uvedla agentura Reuters poté, co město zahájilo dvoustupňový lockdown, který byl později rozšířen po celém městě.

Co může nastat?

Zde jasně vidíme, jak v roce 2021 reagovala akcie $NIO+0.6% na covid.

Covid je v centru pozornosti v Číně, přičemž Šanghaj hlásí 20 398 nových případů koronaviru. Město je pod přísným uzamčením ve snaze zastavit šíření viru.

"Krátkodobý sentiment (pro čínské akcie) by mohl zůstat omezen vzhledem k souběhu makroekonomických protivětrů, rozpětí Omicron, globální nejistoty likvidity a obav z napětí mezi USA a Čínou ( delistování akcií z NY burzy ).

Obrázek na tuto situaci je velice jednoduchý. Historie, konkrétně rok až dva zpátky nám pandemie ukázala, co umí udělat s hodnoty akcií a dodavatelskými řetězci. Lockdown, zvýšené procento nakažených ve světě/ v továrnách, problémy s dodávky, suroviny, čipy a mnoho dalšího je s tím tence spojeno.

  • Proto očekávám, že vícero akcií může jít do slevy. Není to však důvod k obavám, $NIO+0.6% má velké vyhlídky do budoucna, takže další možný propad vytvoří pouze příležitost levně nakoupit a v budoucnu draze prodat.

Můj odhad je, že se ceny mohou v určitých případech propadat o 10%. U $NIO+0.6% by to znamenalo propad na 18$ za akcii. Je zde i horší varianta, kdy se očekává pokles na hranici 14-16$ za akcii  v průběhu týdne.

To by bylo vše pro dnešní investiční příležitost k nákupu. Podrobné rozbory a analýzy pro akcie společnosti $NIO+0.6% jsem rozebíral ve více článcích, které vám nabídnu zde:

Poslední příležitost k nákupu akcií NIO za nízkou cenu, společnost vysílá slibné signály pro další výhled k ziskům | Bulios

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

ale, ale, ale... :D že by?

Jako fanoušek $NIO+0.6% věřím, že bych mohl nakoupit ještě za levněji😄

Bylo by fajn, kdyby to šlo ještě dolů. Nákupy za pár babek mám rád😁

Kdo by neměl😄 Nakoupit levně a prodat draze👌

Klidně, rád nakoupím ve slevě😎

To jsme dva🤞 $NIO+0.6% nám ještě ukáže, pokud ho nesmazají z NY burzy😄