S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Te 4 akcje dywidendowe Buffetta to niepowstrzymane maszyny do generowania pasywnego dochodu

Każda z tych 4 akcji z portfela Warrena Buffetta ( $BRK-A+0.6% ) pochodzi z innego sektora, dlatego każdy inwestor może znaleźć sektor, który uzna za atrakcyjny. Jedna z nich jest w czołówce i stale rozwija swoją działalność, druga czerpie ogromne korzyści z rosnących cen ropy i energii, a trzecia i czwarta nie mają absolutnie żadnych problemów z inflacją i recesją na rynku.

Akcje te są dosłownie maszynką do generowania pasywnego dochodu.

Warren Buffett trafił w czwartek na pierwsze strony gazet po tym, jak firma Berkshire Hathaway ogłosiła zakup pakietu akcji HP o wartości około 4,2 mld USD. Buffett ostatnio kupował m.in. Occidental Petroleum, kupił firmę ubezpieczeniową Alleghany za ok. 11,6 mld USD. Berkshire ma wiele atrakcyjnych akcji, ale te cztery akcje dywidendowe wyróżniają się na tle innych.

Nigdy nie było lepszego momentu na posiadanie UPS $UPS-0.3%

W 2021 roku firma UPS odnotowała rekordowo wysokie przychody i marże operacyjne, co pozwoliło jej zwiększyć dywidendę o zawrotną wartość 49%. W latach 2020 i 2021 firma UPS odnotowała wzrost, podczas gdy wiele innych firm przemysłowych borykało się z trudnościami . Spodziewa się spowolnienia wzrostu w 2022 r., ale nadal widzi siłę w handlu elektronicznym i segmencie międzynarodowym. Przy wskaźniku ceny do zysków (P/E) wynoszącym zaledwie 13,1 i rentowności dywidendy na poziomie 3,1%, firma UPS jest po prostu zbyt dobra, aby przejść obok niej obojętnie.

2. Chevron $CVX+0.5%

Podobnie jak reszta głównych koncernów naftowych, Chevron ma za sobą doskonały rok. Chevron ma jednak to, czego nie ma wielu jego konkurentów, czyli doskonały bilans, niskie koszty produkcji oraz historię wypłacania i podnoszenia dywidend . Biorąc pod uwagę solidne podstawy, nic dziwnego, że Chevron jest 11. największym udziałowcem w portfelu Berkshire.

3. Procter & Gamble $PG+0.1%

Podobnie jak UPS, firma Procter & Gamble nie jest odporna na inflację. Firma znalazła jednak sposoby, aby przenieść te koszty na klientów. Zaawansowane łańcuchy dostaw pomogły firmie Procter & Gamble utrzymać wysokie marże brutto, podczas gdy inne duże firmy konsumenckie zostały bardziej dotknięte zakłóceniami w łańcuchach dostaw. Procter & Gamble nie jest ani tanią, ani szybko rozwijającą się firmą. Jednak P&G to sprawdzona w boju firma, która dobrze prosperowała w okresach wysokiej inflacji, a nawet recesji. Akcje P&G zasługują na wysoką cenę, ponieważ ich działalność powinna nadal dobrze prosperować, nawet jeśli sytuacja makroekonomiczna ulegnie pogorszeniu. Firma P&G wypłacała i zwiększała swoją roczną dywidendę przez ponad 65 lat z rzędu, co czyni ją jednym z królów dywidend o najdłuższym stażu.

4. Coca-Cola $KO-0.1%

Podobnie jak P&G, Coca-Cola jest królem dywidend i posiada kilka znanych marek, które konsumenci znają i kochają. Coca-Cola jest czymś więcej niż tylko marką Coca-Cola - od swoich sztandarowych produktów po Simply, Minute Maid, Vitamin Water, Smart Water i przejęcia, takie jak Topo Chico. Teza inwestycyjna firmy Coca-Cola jest taka, że ludzie raczej nie ograniczą wydatków na jej produkty nawet w czasie spowolnienia gospodarczego, co sprawia, że jej działalność jest stabilna. Stopa dywidendy z akcji Coca-Coli wynosi 2,8% i jest nieco wyższa niż stopa dywidendy z akcji P&G wynosząca 2,2%.

Inwestowanie w równych częściach w UPS, Chevron, Procter & Gamble i Coca-Cola daje inwestorom stopę zwrotu z dywidendy w wysokości 2,9% oraz ekspozycję na sektor przemysłowy, energetyczny i dwa różne sektory w sektorze dóbr konsumpcyjnych. Wszystkie cztery spółki są sprawdzonymi długoterminowymi zwycięzcami, ale są szczególnie atrakcyjne w czasach dużej zmienności, ponieważ inwestorzy mogą być pewni, że żadna z nich nie upadnie tak szybko. Oczywiście nie należy traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie analizę inwestora detalicznego. Pisząc ten artykuł, korzystałem z danych Fool.com

Hľadáte dividendové akcie?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet