S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Ta firma ma potencjał wzrostu o 2000% w ciągu najbliższych 10 lat

Na rynku są dziesiątki firm o potencjale 10x, ale żadna nie jest lepsza od tej - uważają analitycy. Na rynku panuje obecnie duża niepewność, ale niepewność stwarza możliwości. W końcu, historycznie rzecz biorąc, najlepsze okresy na zakup akcji przypadają na okresy największej niepewności, a Ty masz okazję zainwestować w tę potencjalnie 20-krotną spółkę właśnie teraz.

Firma o dużym potencjale na przyszłość.

Niepewność to szansa - tak było po krachu Dot-Comów... tak było po kryzysie finansowym w 2008 r... Tak było w czasie wybuchu pandemii wirusa Covid-19. I właśnie teraz wydaje się, że jest to kolejny odpowiedni moment dla inwestorów, którzy mogą zbić fortunę, stosując się do akronimu: BTFD. Na dzisiejszym rynku istnieją dziesiątki możliwości 10-krotnego - a nawet 20-krotnego - zwiększenia zysków. Ale żadna z nich nie jest lepsza niż akcje SoFi $SOFI+1.3%, mówi Luke Lango z Investorplace.

Dla tych, którzy nie wiedzą, SoFi to aplikacja do zarządzania finansami osobistymi, która stara się na nowo napisać zasady bankowości konsumenckiej. Zapomnij o bankowości fizycznej. SoFi tworzy kolejną generację cyfrowej bankowości natywnej, stworzonej dla nowoczesnego konsumenta, a wszystko to za pomocą jednej "super aplikacji". SoFi jest bankiem przyszłości - powstającym "Amazonem finansów", jeśli można tak powiedzieć.

Mimo to akcje SoFi zostały w ciągu ostatnich kilku miesięcy całkowicie zniszczone . Sprzedaż wzrasta. Wczoraj akcje gwałtownie spadły po tym, jak prezydent USA Joe Biden przedłużył amerykańskie moratorium na spłatę kredytów studenckich. (SoFi zarabia dużo pieniędzy na kredytach studenckich).

Ale jak mówi stare przysłowie, najciemniej jest zawsze przed świtem. Analitycy uważają, że dla akcji SoFi nadchodzi świt - do 2030 r. ich wartość wzrośnie niemal 20-krotnie w stosunku do obecnego poziomu.

https://www.youtube.com/watch?v=OMQU1HFNjRI&ab_channel=InvestorPlace

Niewielu lubi stary system bankowy.

Pomyśl o opłatach za prowadzenie konta, izbach rozliczeniowych, wysokich stopach procentowych, skomplikowanych rozwiązaniach cyfrowych, mylących programach nagród, długich rozmowach telefonicznych i spotkaniach osobistych. Cały proces jest powolny, kosztowny i uciążliwy. Dzieje się tak głównie dlatego, że branża jest pełna pośredników, którzy zgarniają zyski. Jest on zakorzeniony w przestarzałych i kosztownych procesach fizycznie rodzimych.

Co by się stało, gdyby technologia ominęła tych pośredników, którzy czerpią z tego zyski? A gdyby tak ktoś stworzył cyfrowy bank z procesami opartymi na technologii, który zapewniałby szybkie, tanie i wygodne rozwiązania dla klientów na całym świecie?

To właśnie robi SoFi.

Firma SoFi została założona w 2011 r. przez studentów szkoły biznesu Stanford, którzy mieli dość niewydolności branży pożyczek studenckich. Dostrzegli oni ogromną szansę na poprawę tych niedociągnięć, które, jak zdawali sobie sprawę, wynikały z dwóch powodów.

Po pierwsze - w tamtych czasach bankowość była pierwszym przemysłem fizycznym. W związku z tym była obciążona kosztami związanymi z nieruchomościami, które nieuchronnie przenoszono na konsumentów.

Po drugie - kredyty studenckie były zazwyczaj zawierane w formie złożonych transakcji z udziałem wielu pośredników. Każdy z nich miał swoją własną opłatę, którą musiał uiścić student.

SoFi powstało w oparciu o pomysł wykorzystania zautomatyzowanej technologii do stworzenia niezwykle wygodnego sposobu na tanie refinansowanie kredytów studenckich.

I to się udało.

W ciągu ostatniej dekady studenci z całej Ameryki przyjeżdżali do SoFi, aby refinansować swoje kredyty, korzystając z niższego oprocentowania. Wskaźniki te osiągnięto dzięki zastosowaniu technologii obniżającej koszty operacyjne firmy. SoFi oczywiście przeniosła te oszczędności na studentów.

Był to " produkt-bohater ", który sprawił, że SoFi znalazła się na mapie świata fintech.

Za pośrednictwem aplikacji SoFi, firma oferuje:

  • SoFi Money: konto do zarządzania gotówką, które działa jak mobilne konto czekowe lub oszczędnościowe. Nie ma opłat za prowadzenie konta, ma 1% APY i dołączoną kartę debetową.
  • SoFi Invest: połączony mobilny rachunek inwestycyjny. W ramach tej usługi konsumenci mogą wykorzystywać swoje fundusze SoFi Money do inwestowania w akcje, ETF-y i kryptowaluty. Mogą również inwestować w akcje pre-IPO, które są zwykle zarezerwowane dla klientów instytucjonalnych.
  • Karta kredytowa SoFi : karta kredytowa w załączeniu. Konsumenci mogą połączyć swoje konta gotówkowe z tą kartą i uzyskać 2% zwrotu gotówki za wszystkie zakupy. Nagrody te mogą być wykorzystane na spłatę zadłużenia za pomocą pożyczki SoFi lub na inwestycje w akcje/kryptowaluty za pomocą SoFi Invest. Nie ma też opłaty rocznej.
  • SoFi Relay: dołączone oprogramowanie do budżetowania. Konsumenci mogą za jego pomocą śledzić i monitorować wydatki na kontach SoFi i zewnętrznych powiązanych kontach bankowych. Mogą również sprawdzić swoją ocenę kredytową.
  • SoFi Education: dodatkowe artykuły edukacyjne i filmy, które pomagają konsumentom dowiedzieć się wszystkiego o finansach. Poruszane są w nim tematy od tego, jak inwestować w kryptowaluty, przez to, czym jest APR, po to, dlaczego punktacja kredytowa ma znaczenie.

Dzięki aplikacji SoFi masz to wszystko... w jednej aplikacji. Jest to wszechstronna aplikacja do obsługi mobilnych środków pieniężnych, która wykorzystuje technologię umożliwiającą szybkie, tanie i łatwe korzystanie z bankowości. To przyszłość - i właśnie teraz ta przyszłość jest na sprzedaż. Uważamy, że kupujący akcje SoFi zarobią na nich dużo pieniędzy w ciągu najbliższych kilku lat. SoFi ma 3,5 mln aktywnych członków na swojej platformie. Co kwartał liczba ta wzrasta o ponad 500 000 nowych członków (~90% wzrostu z roku na rok). W ostatnim kwartale przychody wyniosły 280 mln USD, a w tym roku spodziewane jest przekroczenie 1,4 mld USD.

Dziś SoFi jest bezkonkurencyjnym liderem w cyfrowej wojnie finansowej.

To się tak szybko nie zmieni. SoFi posiada trwałą przewagę konkurencyjną, która pozwoli jej przekształcić się w "Amazon finansów".

Po pierwsze, jest zespół - wspaniali ludzie tworzący wspaniałe produkty. Jeśli w zespole pracują wspaniali ludzie, firma będzie prawdopodobnie wytwarzać doskonałe produkty, do których konsumenci będą wracać.

SoFi ma najlepszy zespół w całym sektorze finansowym. Dyrektor generalny był dyrektorem finansowym Twittera $TWTR. Wcześniej był szefem bankowości globalnej w Goldman Sachs $GS+0.7%. I to jest stanowisko, które zajmował po tym, jak został dyrektorem finansowym NFL. To człowiek, który robi wrażenie. Dyrektor finansowy SoFi to były dyrektor finansowy firmy Uber $UBER+1.0%. CMO tej firmy kierował kiedyś globalnym marketingiem korporacyjnym w firmie Intuit $INTU-8.3%. Prezes SoFi był wcześniej prezesem USAA Bank. Dyrektor ds. ryzyka zajmował to samo stanowisko w Citibanku $C+0.9%. A szef produktu był kiedyś wiceprezesem grupy zakupowej Amazon Alexa $AMZN-0.2%.

Tojest zespół marzeń. Jeśli jakaś grupa ludzi możewymyślić, jak stworzyć "Amazon Finance", to jest to właśnie ta grupa. Stały wzrost liczby użytkowników w połączeniu ze stałym wzrostem średniego przychodu na użytkownika oraz utalentowany zespół, który z czasem będzie tylko udoskonalał ten produkt, oznacza, że SoFi realistycznie zapowiada się na bank przyszłości.

MATH

Populacja osób powyżej 18 roku życia w Stanach Zjednoczonych liczy obecnie około 210 milionów osób. Istnieje prawdopodobieństwo, że do 2030 roku około 20% z tych osób może stać się członkami SoFi. Oznaczałoby to, że baza członków SoFi liczy około 42 mln osób. Sądzimy, że większość użytkowników będzie korzystała z około trzech produktów (Pieniądze, Karta kredytowa i Inwestowanie), co oznacza, że łącznie wykorzystanych zostanie 126 milionów produktów. Szacujemy, że w tym czasie średni przychód z jednego produktu wyniesie około 200 USD. Przyjęcie takiego założenia oznacza, że przychody w 2030 roku wyniosą nieco ponad 25 mld USD.

Tego typu firma oparta na oprogramowaniu powinna osiągnąć marżę EBITDA na poziomie 30%. Opierając się na tym założeniu, analitycy Investorplace uważają, że do 2030 r. zysk netto może wynieść -5,5 mld USD. Biorąc pod uwagę prosty, 20-krotny wskaźnik ceny do zysku, oznacza to, że docelowa wycena SoFi do 2030 roku wyniesie ponad 110 mld USD. To prawie 20-krotny wzrost w porównaniu z dzisiejszą kapitalizacją rynkową, która wynosi 6,5 mld USD.

Obliczenia dotyczące wzrostu firmy dokonane przez Investorplace

Oczywiście jest to tylko analiza spółki o dużym potencjale, do której zainspirowali mnie analitycy Investorplace, którzy są dość pewni siebie w tej spółce. Zdecydowanie nie inwestuj w to dużych pieniędzy, tylko takie, które jesteś w stanie stracić. Osobiście jednak nie uważam tych obliczeń za całkowicie nieprawdopodobne. Nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako analizę SoFi.

Źródło: Investorplace.com

Zaujalo vás to?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet