S&P 500 ^GSPC 5,311.22 +0.06%
Tesla TSLA $181.51 +3.75%
Microsoft MSFT $430.88 +1.30%
Meta META $463.37 -1.17%
Amazon AMZN $182.05 -0.81%
Apple AAPL $192.04 +0.52%
Nvidia NVDA $951.37 +0.38%
Alphabet GOOG $178.70 +0.14%

Przygotuj swoje środki: w tym tygodniu kurs akcji Nio może znacząco spaść

Od pewnego czasu akcje $NIO-0.7% wydawały się wykazywać trend wzrostowy w przeciwnym kierunku. Wzrost ten można było zaobserwować po pewnych zmianach polityki w Chinach, które poprzez regulacje zaburzają sytuację na rynku krajowym. Mamy jednak inne krótkoterminowe obawy co do rozwoju kursu akcji $NIO-0.7%, a dziś przedstawię Ci powód, dla którego akcje Nia mogą być na przecenie.

Akcje spółki $NIO-0.7% są obecnie notowane po rozsądnej cenie 20 USD za akcję, cena ta może jeszcze spaść.

Chiński producent samochodów $NIO-0.7% ogłosił, że zawiesza produkcję w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid. Wiadomo, że koronawirus ponownie nabiera rozpędu w Chinach. Dla $NIO-0.7% oznacza to, że mają problem z łańcuchem dostaw.

Od marca, z powodów związanych z wirusem, partnerzy firmy w kilku lokalizacjach, w tym w Jilin, Szanghaju i Jiangsu, kolejno zawieszali produkcję i jeszcze jej nie wznowili - poinformowała firma.

  • Ze względu na skutki tej sytuacji firma $NIO-0.7% musiała wstrzymać produkcję samochodów.

Firma odłoży dostawy pojazdów elektrycznych do użytkowników i będzie współpracować z dostawcami w celu ich wznowienia, spełniając jednocześnie rządowe ograniczenia COVID - dodano. Chiny podjęły ścisłą kwarantannę w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wysoce zakaźnego wariantu Omicron w kilku miejscach, w tym w prowincji Jilin i Szanghaju, gdzie znajdują się zakłady głównych producentów części samochodowych i producentów samochodów.

Inna duża firma również ucierpiała z powodu wirusa: Tesla $TSLA+3.7% również zawiesiła produkcję w swoim zakładzie w Szanghaju od 28 marca, jak podała agencja Reuters, po tym jak miasto rozpoczęło dwuetapową blokadę, która później została rozszerzona na całe miasto.

Co może nadejść?

Tutaj wyraźnie widać, jak akcje $NIO-0.7%zareagowały na kowidok w 2021 r.

Covid jest w centrum uwagi w Chinach, gdzie w Szanghaju odnotowano 20 398 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W mieście obowiązuje ścisła blokada, której celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

"Krótkoterminowy sentyment (do chińskich akcji) może pozostać ograniczony ze względu na zbieg czynników makroekonomicznych, spreadów Omicron, niepewności co do płynności na świecie i obaw związanych z napięciami na linii USA-Chiny (wycofanie akcji z NYSE).

Obraz tej sytuacji jest bardzo prosty. Historia, a w szczególności rok lub dwa lata temu pandemia, pokazała nam, co może ona zrobić z wartością zapasów i łańcuchami dostaw. Blokady, zwiększony odsetek zakażonych na świecie/ w fabrykach, problemy z zaopatrzeniem, surowce, chipy i wiele innych kwestii są ze sobą słabo powiązane.

  • Dlatego też spodziewam się, że więcej akcji może zostać przecenionych. Nie jest to jednak powód do zmartwień, $NIO-0.7% ma świetne perspektywy na przyszłość, więc kolejny ewentualny spadek stworzy jedynie okazję do taniego kupna i drogiej sprzedaży w przyszłości.

Sądzę, że w niektórych przypadkach ceny mogą spaść o 10%. Dla USDNIO-0.7% oznaczałoby to spadek do 18 USD za akcję. W najgorszym przypadku w ciągu tygodnia spodziewany jest spadek do przedziału 14-16 USD za akcję.

To by było na tyle, jeśli chodzi o dzisiejsze okazje do zakupów inwestycyjnych. Szczegółową analizę i analizę dla akcji $NIO-0.7% omówiłem w wielu artykułach, które przedstawię tutaj:

Ostatnia okazja do kupna akcji NIO po niskiej cenie, spółka wysyła obiecujące sygnały dotyczące prognozy wyników na najbliższe lata | Bulios

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana gruntownej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet