S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Dochód pasywny podniesiony do kwadratu: Te 2 akcje dywidendowe nie odnotowują spadku nawet przy niestabilnym rynku

Szukasz spółek, które są stabilne, rozwijają się i wypłacają przyzwoitą dywidendę? Dzisiaj przedstawię Państwu dwie takie firmy, które chwalą się, że niestabilny rynek nie miał na nie żadnego wpływu, co jest bardzo godne uwagi i świadczy o ich sile oraz świetnym zarządzaniu i biznesie.

Dzisiaj przedstawię Ci 2 bardzo obiecujące akcje (z mojego punktu widzenia).

Spółki wypłacające dywidendę mogą stanowić podstawę zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego. Dzieje się tak dlatego, że najlepsze akcje dywidendowe mogą stanowić skuteczny sposób ochrony i powiększania majątku. Mogą one również zapewnić stale rosnący strumień dochodów pieniężnych.

1. Deere $DE-1.1%- lider w swojej dziedzinie

Podczas gdy wszystkie spółki odnotowują spadek od początku roku, $DE-1.1%wzrósł o 27%.

Konflikt w Europie powoduje spustoszenie w łańcuchach dostaw, które już wcześniej były obciążone problemami związanymi z pandemią koronawirusów. Spowodowało to gwałtowny wzrost cen surowców. Podczas gdy inflacja kosztów produkcji odbija się na marżach zysku wielu firm, firma Deere $DE-1.1% prawdopodobnie skorzysta na wzroście cen żywności.

Wyższe ceny kukurydzy, pszenicy i innych zbóż zwiększają zyski rolników. Dzięki temu mogą inwestować w nowy sprzęt, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność i rentowność swojej działalności rolniczej. I tu właśnie wkracza firma Deere ( $DE-1.1% ).

FirmaDeere $DE-1.1% wprowadza do swojego sprzętu coraz bardziej zaawansowane technologie, które umożliwiają rolnikom zwiększenie plonów, zmniejszenie zużycia nawozów i ilości odpadów oraz osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju. Ta sprawność technologiczna zwiększa przewagę firmy Deere$DE-1.1% nad jej mniej zaawansowanymi technologicznie rywalami.

Firma z kolei dobrze prosperuje. W roku obrotowym 2021 przychody firmy Deere wzrosły o 24% do 44 mld USD-1.1%, a dochód netto wzrósł o 117% do 6 mld USD.

  • Patrząc w przyszłość, zarząd firmy spodziewa się, że dochód netto firmy Deere wzrośnie do 7,1 mld USD w roku obrotowym 2022.

Wraz z rosnącymi zyskami, firma $DE-1.1% zwiększyła zwrot kapitału do akcjonariuszy. Obecnie akcje spółki przynoszą skromną dywidendę w wysokości 1%, ale jest to w dużej mierze wynikiem silnego wzrostu cen akcji o ponad 400%w ciągu ostatnich 10 lat. W ciągu ostatniej dekady firma Deere ponad dwukrotnie zwiększyła wypłatę dywidendy, a inwestorzy mogą spodziewać się kolejnych podwyżek w nadchodzących latach.

  • Jednak 1% z tej ceny (418,30 USD) daje więcej, niż się wydaje, dlatego wspominam o stopie dywidendy.

2. Union Pacific $UNP-0.3%

Pod koniec marca wzrost wartości akcji wynosił 11% YTD, ale obecnie wartość ta została zniwelowana przez niewielki spadek.

Union Pacific $UNP-0.3% to kolejna spółka dywidendowa, która może stanowić wartość dodaną do portfela w tych trudnych czasach. Firma obsługuje jedną z największych sieci kolejowych w USA, w czasach, gdy usługi transportu kolejowego stają się coraz ważniejszą częścią krajowego łańcucha dostaw.

  • Surowe przepisy i silny sprzeciw właścicieli domów utrudniają budowę nowych linii kolejowych. Z kolei sieć kolejowa Union Pacific ( $UNP-0.3% ) stała się niemal niezastąpiona. Dzięki temu ma silną przewagę konkurencyjną i dużą siłę przebicia w zakresie cen.
  • Możliwość podniesienia cen bez nadmiernego zmniejszenia liczby pasażerów pozwoliła firmie Union Pacific $UNP-0.3% zwiększyć przychody i zyski w czasie pandemii.
  • Przychody firmy wzrosły o 12% rok do roku do 21,8 mld USD w 2021 r.
  • Zysk operacyjny wzrósł o 15% do 9,3 mld USD.

Co więcej, zysk na akcję Union Pacific $UNP-0.3%, wzmocniony przez 7,3 mld USD w ramach skupu akcji własnych, wzrósł o jeszcze bardziej imponujące 21% do 9,95 USD.

W przyszłości wielkość przewozów powinna wzrosnąć, gdy pandemia ustąpi na dobre, a gospodarka ożywi się. To, w połączeniu z dodatkowym wzrostem wydajności, powinno doprowadzić do zwiększenia zysków i wzrostu dywidendy. W związku z tym kolejowy gigant nie powinien mieć problemów z przedłużeniem swojej niewiarygodnej passy 123 lat wypłat dywidendy z rzędu, a jego akcje już wypłacają solidną, 2% dywidendę.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana gruntownej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet