Je lepší investice do fyzického zlata, nebo raději do akcií těžařských společností?

Ahoj lidi, 

 

Právě jsem začal investovat do zlata, ale v současné době zvažuji, zda si mám pořídit jen zlato, nebo investovat třeba do dalších těžebních akcií. Vím, že některé projekty těžby zlata jsou nyní na vzestupu, a tak jsem nedávno začal s některými těžebními akciemi, jako jsou $NGD-3.1%, $LUG, $AU-3.5%... Je mi jasné, že to všechno jsou akcie těžařů, ale někteří lidé mi radili, abych začal investovat do fyzického zlata (a stříbra), a varovali mě před investicemi do těchto akcií. 

 

Rady od vás mi určitě pomohou, jak to děláte vy? Investujete do zlata nebo se spíš držíte jen toho digitálního (bitcoin)? 

Vote to see the results! 19 answers already!

Autor @emil333 má karmu 41 a je členem této skupiny od 16/08/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Zrovna se chystám na $GOLD-2.5%, což je pro mě z pohledu těžařů zlata logická volba. 😉

$LUG znám, dobrá volba 👍. Ty zrovna nedávno oznámili produkci 108 799 uncí zlata vytěženého ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Mají zlatý důl Fruta Del Norte, který koupili koncem roku 2014 a nyní ho 100% vlastní. Jeho první komerční produkce bylo dosaženo v únoru 2020, takže naprosto doporučuji. Celkově mě prozatím zlato láká víc, než kryptoměny...

těžařské společnosti jsou super! V poslední době mám v plánu investovat do podobných akcií, protože potenciál růstu je mnohem vyšší. Právě jsem začal trochu investovat do společnost Collective Mining, která se pyšní projektem Guayabales nacházejícím se v Kolumbii. Nedávno objevili stříbro s vysokou kvalitou v nové porfyrové žíle. Daří se jim opravdu skvěle, protože mají za sebou úspěšné IPO, při kterém akcie během prvního dne obchodování vyskočily o 205 %. Jejich cash burn je také působivě nízký.

Já to upřímně vidím asi raději na ty kryptoměny...teda nic proti zlatu, přece jen je rozhodně mnohem stabilnější, ale za 10 let si s ním rozhodně kafe jen tak nekoupím. U krypta jsem momentálně ochoten přijmout tu volatilitu a riziko, protože investuju dlouhodobě a už teď je jasné, že z toho jednou bude něco obrovského. O akcií těžařských společností toho sice moc nevím, ale asi byste neměl vynechat $NEM-1.6% (Newmont Corporation), která má v podstatě největší zásoby zlata, přičemž jejich posledním pokrokem byla akvizice společnosti GT Gold.

ok díky kouknu na to

Také mám, už cca 2 měsíce.+(20%)Jako jediný těžař je v SP500.