S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Peter Thiel: Bitcoin wzrośnie 100x, nie ma na co czekać

Na tej wielkiej konferencji bitcoinowej wystąpił m.in. przedsiębiorca i inwestor Peter Thiel, współzałożyciel PayPal, Clarium Capital, Verzion i Founders Fund, który wygłosił przemówienie programowe na temat Bitcoina i jego przyszłości.

Peter Thiel

Peter Thiel mówi o walutach cyfrowych od około 20 lat i jest obecny w tym świecie już od dłuższego czasu. Oto podsumowanie najważniejszych rzeczy, o których wspomniał w swoim wystąpieniu i dlaczego uważa, że Bitcoin osiągnie w przyszłości 100-krotny wzrost

  • Mówił o złożoności pieniądza i jego wartości
  • Zatrzymał się nad znanymi krytykami bitcoina, takimi jak Warren Buffett, Jamie Dimon i Larry Fink, którzy jego zdaniem nie rozumieją w pełni, czym jest bitcoin i że jest on przyszłością.
  • Następnie przeszedł do ogólnego tematu bitcoina i powiedział kilka interesujących rzeczy, takich jak porównanie bitcoina do złota, rynku ackium, a następnie opowiedział o jego akceptacji

https://www.youtube.com/watch?v=ko6K82pXcPA (nagranie jego wystąpienia na konferencji Bitcoin Conference 2022 w Miami)

Bitcoin $BTCUSD-2.3%

Thiel powiedział, że ludzie nie powinni porównywać bitcoina do złota (bitcoin od dawna jest uważany za cyfrowe złoto), ponieważ wierzy, że Bitcion osiągnie taką samą kapitalizację rynkową, jaką mają wszystkie akcje w obrocie publicznym.

Bitcoin ma obecnie kapitalizację rynkową poniżej biliona dolarów, ale kapitalizacja rynkowa wszystkich akcji znajdujących się w obrocie publicznym wynosi około 115 bilionów. Mimo to Peter Thiel jest przekonany, że w przyszłości bitcoin nie tylko zrówna się z tą kapitalizacją rynkową, ale nawet ją przekroczy. Oznacza to, że bitcoin ma potencjał, aby osiągnąć 100-krotny wzrost.

Konkurencja dla Bitcoina

Peter Thiel ogłosił, że konkurencją dla Bitcoina nie jest Ethereum $ETHUSD-1.6%ani złoto, ale prawdziwą konkurencją może być na przykład cały indeks S&P 500 lub cały rynek akcji.

"Bitcoinami handluje się codziennie. Gdy akcje idą w górę, bitcoin idzie w górę. Bitcoin jest jak wysoko lewarowane akcjeNasdaq, którymi handluje się codziennie. Powstaje więc pytanie, czy nie wchodzimy w okres, który miał miejsce w 1970 roku, kiedy to była wyższa inflacja, więcej regulacji i nie chcesz inwestować w akcje lub mieć pieniędzy w gotówce czy obligacjach, ponieważ w rzeczywistości jesteś w czymś, co jako podmiot jest cały czas powiązane z rządem".

Bardzo upraszczając, Thiel powiedział, że Bitcoin nigdy nie będzie kontrolowany przez rząd tak, jak kontrolowane są korporacje.

https://twitter.com/DocumentingBTC/status/1512838433626112006

Przyszłość Bitcoina

Zdaniem Thiela, wielu z nas prawdopodobnie nie docenia nie tylko tego, jak duży, ale i jak ważny dla świata może być bitcoin. Nadal uważa i jest przekonany, że bitcoin ma ogromny potencjał, aby osiągnąć 100-krotność swojej obecnej wartości.

Uważa on również, że bitcoin jest ważnym narzędziem w dążeniu ludzkości do wolności w nadchodzących dziesięcioleciach.

Tym wystąpieniem Peter Thiel dał również do zrozumienia, że nawet po tak długim czasie obecności bitcoina na rynku nadal widzi w nim ogromny potencjał, dostrzega jego wartość i bardzo w niego wierzy. Uważa też, że jest to ważne narzędzie

https://www.youtube.com/watch?v=jwZJycdLe7o

Usłyszeć takie przemyślenia od kogoś, kto jest związany z kryptowalutami od samego początku, jest niesamowite i bardzo pozytywne dla wszystkich fanów bitcoina.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet