Tyto 3 akcie se pyšní největší návratností za poslední rok, investice nyní dává stále smysl

Zajímá vás, které akcie si vedou nejlépe v rozmezí od dubna 2021 až po dnešní den? Pokud ano, tak jste na správném místě. Představím vám akcie, které mají nejvyšší návratnost za poslední rok a k tomu se podíváme na to, zda jsou vhodnou investicí právě teď.

Dá se naskočit do rozjetého vlaku? Tyto akcie jsou působivé z hlediska svého růstu po dobu jednoho roku.

Pro akciový trh to byl volatilní úsek. Od výprodejů vyvolaných pandemií, rekordních maxim v roce 2021 a hrbolatého začátku do roku 2022 trh určitě otestoval vytrvalost investorů. Při hledání nejlepších akcií by však investoři měli zvážit dlouhodobou výkonnost, nikoli krátkodobou volatilitu. Abych vám s tím pomohl, sestavil jsem nejlepší 3 akcie v indexu S&P 500 $^GSPC+0.1%, měřeno podle meziroční výkonnosti.

1. Volba Warrena Buffetta: Occidental Petroleum Corporation $OXY+0.5% 

Výnos 99% od začátku roku, za poslední rok je tohle číslo ještě vyšší (155%).

 • Růstové akcie mohou být jedny z nejzajímavějších tipů na trhu, protože tyto high-flyers mohou upoutat pozornost investorů a také produkovat velké zisky.
 • Jednou z takových společností, která by mohla mít dobrou pozici pro budoucí růst zisků, je Occidental Petroleum Corporation $OXY+0.5%. Tato firma, která je v odvětví ropy a zemního plynu, zaznamenala v loňském roce prudký růst.
 • Warren Buffett je strůjcem velké debaty a růstu ohledně $OXY+0.5%, v letošním roce zde investoval a získal skoro 15% celé společnosti.

Společnost je skvěle diverzifikována a očekává se, že bude těžit i bez ohledu na vývoj cen ropy a zemního plynu. O diverzifikaci zde mluvím právě proto, že společnost je zaměřená na více oblastí i mimo ropu a plyn. Největší zájem budí zvěsti o skvělých inovacích pro zachycování uhlíku a tvorby chemikálií, které jsou potřebné pro PVC.

 • Z mého pohledu je cena stále přijatelná i po abnormálním růstu a očekávám dlouhodobý bull-run.

2. Mosaic Co $MOS+0.4% 

Od začátku roku 2022 si společnost připisuje 83,7% nárůst, z hlediska posledního roku (braného od dubna 2021) má společnost 132% nárůst.

 • Mosaic $MOS+0.4%  vidí, že její krátkodobý výhled ukazuje na masivní růst tržeb v roce 2022.
 • Mosaic $MOS+0.4%  pravděpodobně skončí v letošním roce s rekordní ziskovostí.
 • Po mnohaletém období, kdy jsme museli pracovat štíhlým způsobem, povede tento robustní růst tržeb k působivému provoznímu pákovému efektu.
 • Vzhledem ke svému nízkému ocenění nabízí Mosaic $MOS+0.4%  příznivý profil rizika a výnosu.

Mosaic $MOS+0.4% je v dobré pozici, aby přijala vysokou poptávku po hnojivech v letošním roce. Zejména ve velmi krátkodobém horizontu je to horký trh.

Samozřejmě existuje spousta nejistoty, jak je tomu vždy v těchto scénářích, například jak dlouho bude nedostatek hnojiv přetrvávat?

 • Na tuto otázku odpovím jednoduše. Krize v tomto sektoru může trvat i v řádu let, jelikož velkým zdrojem hnojiv je právě Rusko a Ukrajina a díky válečnému konfliktu v závěsu se sankcemi nevidím problém pro tvorbu dalších zisků společností $MOS+0.4%.

3. Halliburton Co $HAL-0.6% 

Od začátku roku si společnost připsala 66,5%, od dubna minulého roku je to až 90%.

 • U této společnosti se dá očekávat, že bude ještě silně růst a je zde stále prostor pro otevření pozice. Proč? Ještě před začátkem růstu této společnosti bylo predikováno, že bude $HAL-0.6% silná a bude to provázet silnými zisky, které mají cenu posunout cenu až na 45-50$, což je cíl analytiků.
 • Společnost Halliburton $HAL-0.6% poskytuje produkty a služby energetickému průmyslu po celém světě. Působí ve dvou segmentech, kompletaci a výrobu a vrtání.
 • Očekává se, že tržby mohou narůst dokonce roku o dalších 20%.
 • Společnost také provází dividenda v hodnotě 1,2%.
 • Společnost má od roku 2021 stabilní výnosy i růst, který by se v nejbližší době neměl zastavit, tato skvěle diverzifikovaná společnost vám může posloužit jako další zdroj příjmů.

Otázky pro investory:

 1. Může pokračovat tento dlouhodobý růst?
 2. Vlastníte jednu ze zmíněných akcií?
 3. Jsou tyto akcie nadhodnocené nebo je zde stále příležitost pro další růst?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Autor @pb2205 má karmu 567 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Solidní výstřely! Kam se hrabou shitcoiny 😁

Né asi 😂😂

Slušné zhodnocení, otázka je zda jsou i nyní v dobré pozici pro nákup...

Pokud se podíváme na predikce, tak je zde ještě velká vůle pro růst do konce roku.

$OXY+0.5% bude jednoho dne velká výhra😎

Také se mi tato společnost hodně líbí. Věřím v dobrý vývoj i po skončení ropné krize.

Nápodobně, zaměření mají velice diverzifikována a schopná pro růst.

Jestli je ten jejich systém na chytání CO2 vážně tak revoluční, tak se vlády (ať z vlastního morálního hlediska, nebo pod tlakem greendealu) poperou o to, aby na něj dávaly dotace a snížili tak emise svého průmyslu. To by mohlo být pro tu firmu naprosto bombastický

Přesně to z toho vyplývá, možná to bude jednoho dne velice hodnotná akcie. Aktuální cena by pak byla slušný odrazový můstek pro zisky.