S&P 500 ^GSPC 5,308.27 +0.00%
Tesla TSLA $178.31 +1.92%
Amazon AMZN $181.10 -1.33%
Nvidia NVDA $936.46 -1.20%
Apple AAPL $192.41 +0.72%
Microsoft MSFT $428.34 +0.70%
Meta META $467.27 -0.33%
Alphabet GOOG $179.04 +0.33%

Te 3 akcje przyniosły największe zyski w ciągu ostatniego roku, inwestowanie w nie ma teraz jeszcze sens

Zastanawiasz się, które akcje radzą sobie najlepiej między kwietniem 2021 r. a dniem dzisiejszym? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. Przedstawię Ci akcje, które przyniosły największe zyski w ciągu ostatniego roku, a także sprawdzę, czy są one obecnie dobrą inwestycją.

Czy możesz wskoczyć do wagonu? Akcje te są imponujące pod względem wzrostu w ciągu roku.

Na rynku akcji panowały zmienne nastroje. Począwszy od wyprzedaży spowodowanej pandemią, poprzez rekordowe maksima w 2021 r., aż po wyboisty początek 2022 r., rynek z pewnością wystawił na próbę wytrzymałość inwestorów. Jednak poszukując najlepszych akcji, inwestorzy powinni brać pod uwagę wyniki długoterminowe, a nie krótkoterminową zmienność. Aby to ułatwić, zebrałem 3 najlepsze akcje w indeksie S&P 500 $^GSPC+0.0%, mierzone wynikami za okres od początku roku do końca roku.

1. wybór Warrena Buffetta: Occidental Petroleum Corporation $OXY+0.4%

Stopa zwrotu YTD wynosi 99%, a w ciągu ostatniego roku jest jeszcze wyższa (155%).

 • Akcje wzrostowe mogą być jednymi z najciekawszych inwestycji na rynku, ponieważ te najbardziej dynamiczne spółki mogą przyciągnąć uwagę inwestorów i przynieść duże zyski.
 • Jedną z takich spółek, która może być dobrze przygotowana na przyszły wzrost zysków, jest Occidental Petroleum Corporation $OXY+0.4%. Firma ta, działająca w sektorze ropy naftowej i gazu, odnotowała w ubiegłym roku gwałtowny wzrost.
 • Warren Buffett był inicjatorem wielu dyskusji i wzrostu w odniesieniu do $OXY+0.4%, inwestując tu w tym roku i nabywając prawie 15% całej firmy.

Firma jest dobrze zdywersyfikowana i oczekuje się, że osiągnie korzyści niezależnie od cen ropy i gazu. Mówię tu o dywersyfikacji właśnie dlatego, że firma koncentruje się na wielu obszarach poza ropą i gazem. Najbardziej interesujące są pogłoski o wielkich innowacjach w zakresie wychwytywania dwutlenku węgla i tworzenia substancji chemicznych potrzebnych do produkcji PCW.

 • Z mojej perspektywy cena jest wciąż akceptowalna, nawet po tym nietypowym wzroście, i spodziewam się długoterminowej hossy.

2. Mosaic Co $MOS-0.9%

Od początku 2022 r. spółka osiągnęła 83,7% wzrostu, a w ostatnim roku (licząc od kwietnia 2021 r.) - 132%.

 • FirmaMosaic $MOS-0.9% widzi, że jej krótkoterminowe perspektywy wskazują na ogromny wzrost przychodów w 2022 roku.
 • FirmaMosaic $MOS-0.9% prawdopodobnie zakończy ten rok z rekordową rentownością.
 • Po wielu latach prowadzenia działalności w sposób odchudzony, ten dynamiczny wzrost przychodów doprowadzi do imponującej dźwigni operacyjnej.
 • Biorąc pod uwagę niską wycenę, spółka Mosaic $MOS-0.9% oferuje korzystny profil ryzyka/zysku.

FirmaMosaic ( $MOS-0.9% ) jest dobrze przygotowana do zaspokojenia dużego popytu na nawozy w tym roku. Szczególnie w bardzo krótkim okresie jest to gorący rynek.

Oczywiście, jak zawsze w tego typu scenariuszach, istnieje wiele niewiadomych, np. jak długo utrzyma się niedobór nawozów?

 • Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Kryzys w tym sektorze może trwać latami, ponieważ Rosja i Ukraina są dużymi źródłami nawozów, a w obliczu wojny po sankcjach nie widzę problemu, aby firmy z sektora $MOS-0.9% osiągały większe zyski.

3. Halliburton Co $HAL+0.6%

Od początku roku spółka zyskała 66,5%, a od kwietnia ubiegłego roku wzrosła o 90%.

 • Można się spodziewać, że firma ta będzie się intensywnie rozwijać, a na jej terenie jest jeszcze miejsce na wolne stanowisko. Dlaczego? Jeszcze zanim spółka zaczęła rosnąć, przewidywano, że $HAL+0.6% będzie silna, a do tego dojdą dobre wyniki finansowe, które podniosą cenę do 45-50 USD, czyli poziomu docelowego dla analityków.
 • Halliburton $HAL+0.6% dostarcza produkty i usługi dla przemysłu energetycznego na całym świecie. Prowadzi działalność w dwóch segmentach: wykończeniowym i produkcyjnym oraz wiertniczym.
 • Oczekuje się, że w tym roku sprzedaż może wzrosnąć o kolejne 20%.
 • Spółka wypłaca również dywidendę w wysokości 1,2%.
 • Firma osiąga stałe zyski i wzrost od 2021 r., który nie powinien się skończyć w najbliższym czasie - ta dobrze zdywersyfikowana firma może służyć jako kolejne źródło dochodu.

Pytania do inwestorów:

 1. Czy ten długoterminowy wzrost może być kontynuowany?
 2. Czy posiadasz jedną z wymienionych akcji?
 3. Czy akcje te są przewartościowane, czy też nadal istnieje możliwość ich dalszego wzrostu?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana gruntownej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet