S&P 500 ^GSPC 5,306.04 +0.02%
Nvidia NVDA $1,140.59 +7.13%
Tesla TSLA $176.75 -1.39%
Alphabet GOOG $178.02 +0.96%
Amazon AMZN $182.15 +0.77%
Meta META $479.92 +0.36%
Microsoft MSFT $430.32 +0.04%
Apple AAPL $189.99 +0.01%

Oto 3 sposoby na zamianę 100 000 w 1 milion

Istnieją kroki, które można podjąć, aby znacząco zwiększyć swoje oszczędności bez podejmowania nadmiernego ryzyka. Można mieć wzniosłe cele emerytalne, takie jak podróżowanie po świecie. A może Twoje cele są skromniejsze - chcesz po prostu móc mieszkać w ładnym domu, realizować swoje pasje i spędzać czas z bliskimi. Można to osiągnąć dzięki inwestycjom i odpowiedniemu systemowi.

Czy chcesz zapewnić sobie miłą emeryturę? To są sposoby

Zawsze istnieje kilka opcji i należy wybrać tę właściwą według własnego uznania. Poniżej przedstawię Ci wszystkie opcje.

1. kupuj akcje dywidendowe

Akcje dywidendowe oferują dwie możliwości zarabiania pieniędzy. Po pierwsze, mamy do czynienia z aprecjacją ceny akcji. Z czasem wartość Twoich udziałów może wzrosnąć, pozostawiając Ci więcej aktywów, którymi możesz się cieszyć.

Jednak dywidendy otrzymywane z tych akcji to pieniądze, które można i należy reinwestować z roku na rok. W ten sposób można zarobić jeszcze więcej pieniędzy - bez konieczności kiwnięcia palcem (jest to szczególnie prawdziwe, jeśli dywidendy są automatycznie reinwestowane).

2. Kupuj fundusze indeksowe

Fundusze indeksowe to pasywnie zarządzanefundusze, których celem jest porównywanie wyników różnych benchmarków. I choć nie będą one przepustką do pokonania rynku, mogą pomóc w wygenerowaniu całkiem dużych zysków w portfelu. Jeśli nie masz wprawy w analizowaniu poszczególnych akcji, nie musisz się tym przejmować. Fundusze indeksowe pozwalają na posiadanie wielu akcji jednocześnie, bez konieczności przeprowadzania wielu badań. Zapewniają one również dywersyfikację, która jest doskonałym i dość stabilnym sposobem na docenienie pieniędzy.

3. inwestowanie w nieruchomości

Jak już wcześniej wspomniano, dobrze jest zdywersyfikować swoje portfolio. Oczywiście, o ile dysponuje się większą sumą pieniędzy, można zacząć od nieruchomości, ale można też zacząć od mieszkania z jedną sypialnią.

Nadal jednak można inwestować w REIT-y, czyli fundusze powiernicze inwestujące w nieruchomości. REITs to spółki, które zarządzają różnymi nieruchomościami i uzyskują dochody od najemców. Największą zaletą REIT-ów jest to, że są one zobowiązane do wypłacania akcjonariuszom co najmniej 90% dochodu podlegającego opodatkowaniu w formie dywidendy. W związku z tym dywidendy te są zwykle hojne.

Jednak nawet wartość akcji REIT-ów może z czasem wzrosnąć - zwłaszcza jeśli inwestujemy w sektory rozwijające się. A to może uczynić Cię bogatszym w dłuższym okresie inwestycyjnym.

Oczywiście są to mniej lub bardziej ogólne zalecenia, ale powinny one motywować do rozpoczęcia pracy i wskazywać na stosunkowo stabilne i mało ryzykowne opcje. Oczywiście decyzja należy do Ciebie i nie traktuj tego jako zalecenia inwestycyjnego, a jedynie jako ocenę możliwości. Pisząc ten artykuł, korzystałem z danych Fool.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet