Tohle vůbec nevypadá dobře: Společnost Nio je ve vážných problémech

Akcie společnosti NIO $NIO-0.1% během pondělního odchovaní klesly až o 11 %, poté ale většinu ztrát smazaly. Propadu ovšem nemusí být konec, protože automobilka čelí poměrně závažným problémům v rámci výroby. Rád bych se proto prostřednictvím toho článku pověnoval problémům, které společnost v uplynulých týdnech trápily a ještě nějakou dobu pravděpodobně trápit budou.  

Společnost Nio v neděli oznámila, že zvýší ceny svých tří SUV

Přerušení výroby bylo způsobeno výlukami COVID-19 ve městech po celé Číně, včetně Šanghaje, kde se nacházejí závody různých dodavatelů automobilových dílů. Rychle se šířící varianta Omicron v posledních týdnech zpochybnila čínskou politiku nulové tolerance vůči infekcím COVID-19.

"Od března z důvodů souvisejících s epidemií dodavatelští partneři společnosti na několika místech včetně Jilinu, Šanghaje a Jiangsu postupně pozastavili výrobu a dosud se z ní nevzpamatovali. Vzhledem k dopadům této situace musela společnost Nio $NIO-0.1% zastavit výrobu automobilů.

V Šanghaji bylo v neděli zaznamenáno rekordních 26 000 případů onemocnění COVID-19. Vláda však naznačuje, že by mohla začít zmírňovat omezení uzavírek, protože si vybírají daň na ekonomice země a nedaří se jim epidemii nemoci omezit.

https://youtu.be/D-1omJYC-gU

Společnost Nio uvedla, že dočasně zastaví dodávky vozidel svým zákazníkům, protože spolupracuje s dodavateli na obnovení výroby a zároveň dodržuje přísná čínská pravidla v rámci boji proti nemoci Covid-19.

Společnost Nio není jedinou automobilkou, která se v posledních týdnech musela vypořádat s odstávkami závodů. Šanghajský závod společnosti Tesla $TSLA+0.6% je uzavřen od konce března.

Pokud by se situace v dodavatelských řetězcích ještě více vyhrotila, bude na to mít na akcie Nio negativní dopady. V současné situace se ale se bavíme spíše o krátkodobém problému, který by se měl časem vyřešit. Proto bych považoval jakýkoli pokles z dlouhodobého investičního hlediska spíše za nákupní příležitost, nežli jako signál k prodeji. 

Nejedná se o investiční doporučení, nýbrž o můj názor. Případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. O problémech týkajících se automobilky NIO ireportér informoval Matthwe Fox. 

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

@pb2205 jak hodnotíš aktuální situaci ty?

Jakožto milovník $NIO-0.1% jsem dlouhodobě býčí. O možném propadu ceny jsem varoval hned z rána (včera) a můj odhad byl 18$ za akcii, což mi myslím i na chvíli vyšlo. Musíme zatnout zuby a přečkat tuto dobu, kdy covid zesiluje a továrny v Číně omezují výrobu. Na druhou stranu volí společnost strategii menší výroby na úkor zdražení cen automobilů. Jakmile se situace dá dokupy, netroufnu si říct kdy, tak tohle zdražení automobilů jen přispěje k dynamice společnosti, jelikož jako jedna z mála ještě nezdražovali.

aj $TSLA+0.6% na aktuální situaci v Číně dost doplácí :/

to je také jeden z důvodu, proč akcie $TSLA+0.6% dnes odepisují skoro 4 %

Až se problémy přeženou, akcie zas půjdou nahoru :d

jen aby se jim to v té Číně nevymklo z rukou

to je dost možné, proč si na to také rovnou nevsadit...

@simplythebest musíme vždy myslet pozitivně :))

někdo je tu očividně sluníčkář :D