Woda będzie na wagę złota, a dzięki tym firmom będziemy mogli się na niej wzbogacić

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z wartości wody, wszyscy skupiają się na materiałach i metalach szlachetnych, a przecież woda jest tym, bez czego nie możemy istnieć. Cały świat jest uzależniony od wody, dlatego inwestorzy powinni rozważyć inwestycje związane z wodą.

W przyszłości woda będzie miała wysoką wartość i inwestorzy powinni zacząć zdawać sobie z tego sprawę.

Chociaż istnieje niezliczona liczba pomysłów, które próbują wyjaśnić lekkomyślną decyzję prezydenta Rosji Władimira Putina o inwazji na sąsiednią Ukrainę - od przywrócenia dawnego Związku Radzieckiego po chorobę psychiczną - przynajmniej niektóre z przyczyn mogą być związane z zasobami wodnymi. Jeśli tak, to taka dynamika sprawia, że inwestorzy powinni pilnie rozważyć zakup zasobów wody.

Kiedy w 2014 roku Rosja nielegalnie zaanektowała Krym, rząd ukraiński zareagował na to kilkoma działaniami. Jednym z nich była budowa betonowej tamy, która miała zatrzymać dopływ wody do zagrabionego terytorium, przez co Krym stał się dla Rosjan znacznie mniej opłacalny ekonomicznie. Z pewnością rozwiązanie tego problemu było priorytetem prowadzonej obecnie przez Putina "specjalnej operacji wojskowej".

Tak drastyczna reakcja na zabezpieczenie tego krytycznego zasobu skupia szczególną uwagę na zasobach wodnych. Nie chodzi tylko o to, że jest to najcenniejsze dobro ludzkości. W wielu, jeśli nie w większości przypadków, woda jest siłą napędową gospodarek produkcyjnych.

Trzeba uczciwie przyznać, że żadna kategoria inwestycji nie jest odporna na potencjalne zdarzenia powodujące zmienność, takie jak recesja. Jeśli jednak szukasz połączenia możliwości wzrostu i stabilności, te zapasy wody do kupienia mogą Ci się spodobać.

American Water Works $AWK+1.0%

American Water Works, największa marka wśród bezpośrednich spółek wodnych, to pomysł w tej dziedzinie. AWK, którego historia sięga końca XIX wieku, jest prawdziwym wzorcem stabilności. Produkty i technologie konsumenckie pojawiają się i znikają, ale żadna innowacja nie rozwiązuje problemu naszego uzależnienia od wody. Co więcej, American Water Works dobrze sobie radzi finansowo. W 2021 roku zysk netto firmy wyniósł 1,26 mld USD, co wydaje się być rekordowym wynikiem w historii.

York Water $YORW+1.7%

Jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych zapasów wody do kupienia, jeśli preferujesz stabilność. W listopadzie 2020 roku firma York Water trafiła na pierwsze strony gazet, gdy ogłosiła swoją 600. z rzędu dywidendę. Tak, zgadza się - 600. Ponadto, zgodnie z komunikatem prasowym firmy, "York Water, najstarsza spółka publiczna w kraju, nigdy nie straciła dywidendy w ciągu ostatnich 200 lat. Uważa się, że jest to najdłuższy rekord kolejnych dywidend w Ameryce".

California Water Service $CWT+2.2%

Choć Kalifornia jest często wybierana jako cel podróży, jej mieszkańcy płacą wysoką cenę za naturalne piękno i niemal nieustanne słońce. Rosnące koszty utrzymania są w coraz większym stopniu związane z zasobami wodnymi. Niedawno New York Times opublikował komentarz naukowca z Central Sierra Snow Lab na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, który stwierdził, że obecne warunki suszy w Złotym Stanie mogą być gorsze niż się spodziewano. Trudno nie zgodzić się z tą opinią, biorąc pod uwagę, że dynamika zjawisk naturalnych, takich jak opady, nie zmieniła się w sposób sprzyjający przeciwdziałaniu suszy. Mimo że na poziomie bezpośrednim nie ma większego komfortu, inwestorzy mogą chcieć zabezpieczyć się przed tym negatywnym otoczeniem dzięki spółce California Water Service. CWT, przedsiębiorstwo użyteczności publicznej świadczące usługi w zakresie wody pitnej i ścieków, znajduje się na Twojej liście dostawców wody do kupienia z powodu niezrównoważonego znaczenia. Jak w przypadku każdego innego niezbędnego towaru, użytkownicy nie mają wyboru i muszą płacić. Ponieważ Złoty Stan jest największą gospodarką w USA, wiadomo, że ludzie będą to robić.

Evoqua Water Technologies $AQUA+1.1%

FirmaEvoqua Water Technologies, znana jako wiodący dostawca rozwiązań w zakresie uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, koncentruje się na szerokich potrzebach klientów przemysłowych i komunalnych. Firma oferuje również usługi dla użytkowników rekreacyjnych, które zapewniają zrównoważoną głębokość. Evoqua specjalizuje się przede wszystkim w identyfikacji pojawiających się problemów z wodą i tworzeniu rozwiązań dla swoich klientów w celu ochrony ich firm i użytkowników końcowych. Podobnie jak w przypadku innych dostaw wody, historia AQUA zawiera element cynizmu. Mówiąc wprost, Evoqua i inni promują bardzo potrzebną i cenioną usługę. Jednocześnie klienci mają niewiele lub nie mają żadnej alternatywy. Rozwiązania wodne są absolutną koniecznością, zarówno dla wspierania społeczności, jak i gospodarki.

Veolia Environnement $VEOEY

Odsalanie to proces destylacji wody oceanicznej i przekształcania jej w wodę pitną. Około 71% powierzchni Ziemi stanowi woda. Oczywiście, większość z nich nie nadaje się do picia. Gdybyśmy jednak mogli odsalać wodę morską, moglibyśmy radykalnie zmniejszyć niedobór wody. VEOEY brzmi więc jak najbardziej przekształcająca się akcja wodna dostępna do obrotu. Choć koncepcja ta jest niewątpliwie intrygująca, problem nie leży w samej nauce o odsalaniu. Chodzi raczej o to, by nauka była na tyle tania, by była ekonomicznie opłacalna. Potencjalnie, w miarę doskonalenia technologii w kosmosie, będziemy mogli zasysać wodę morską i przetwarzać ją na nasze potrzeby. Jest to jednak nadal trudne wyzwanie, dlatego w przypadku tej technologii niezbędna jest cierpliwość.

Mam nadzieję, że ten artykuł okaże się dla Was pomocny, a my z pewnością powinniśmy dostrzegać potrzebę i wartość wody, nawet jeśli w nią nie inwestujemy. Sam zdecyduj, jaka jest wartość wody i jaka może być w przyszłości oraz czy firmy mogą na tym zyskać, więc nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej. Do napisania tego artykułu zainspirowały mnie dane z Investorplace.com

Bude voda v budúcnosti veľkým nedostatkom?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet