S&P 500 ^GSPC 5,307.01 -0.27%
Tesla TSLA $180.11 -3.48%
Alphabet GOOG $178.00 -0.86%
Apple AAPL $190.90 -0.75%
Meta META $467.78 +0.68%
Nvidia NVDA $949.50 -0.46%
Microsoft MSFT $430.52 +0.34%
Amazon AMZN $183.13 -0.01%

Każda wspaniała historia ma swój nowy początek, a ta, o której mówi Warner Bros. Odkrywanie rozpoczęło się dzisiaj

Obrót akcjami nowo utworzonej spółki Warner Bros. Discovery $WBD pracuje dziś na pełnych obrotach po zeszłotygodniowej fuzji Warner Bros. i Discovery $DISCA+5.9%. Firma staje się teraz bezpośrednim konkurentem np. dla internetowego kanału telewizyjnego Netlix $NFLX-1.6%. Dlatego warto rozważyć zainwestowanie w akcje giganta w dziedzinie transmisji strumieniowych.

Akcje WBD przeżywają dziś bardzo zmienną sesję giełdową!

Najpierw jednak radzę przeczytać ten artykuł: Gigant telekomunikacyjny AT&T wraca do korzeni: Analitycy J.P. Morgan jasno określają, co należy zrobić

Fuzja Warner Bros. i Discovery następuje po tym, jak w zeszłym tygodniu AT&T $T+1.3% wydzieliło tę pierwszą. Po zakończeniu tej fuzji analitycy ponownie wypowiadają się na temat połączonej firmy.

https://twitter.com/wbd/status/1512556388098138114

Teraz spójrzmy poniżej, co niektórzy analitycy mówią o akcjach WBD po fuzji!

Czy akcje WBD to dobry zakup?

  • Vijay Jayant z Evercore ISI ocenił ostatnio akcje WBD, uznając je za niedowartościowane. W porównaniu z jego oceną "in-line" dla akcji Discovery, nadał im ocenę "outperform". Analityk wyznaczył również cenę docelową dla WBD na poziomie 45 USD za akcję.
  • Analityk Atlantic Securities, Hamilton Faber, podwyższa swoją rekomendację dla akcji WBD. Obejmuje to nową ocenę "overweight" w porównaniu z poprzednią oceną "neutral". Podaje on również cenę docelową dla akcji na poziomie 40 USD.

Warto również zauważyć, że konsensus rekomendacji wynosi "kupuj". Konsensus ceny docelowej wynosi 42,04 USD za akcję. Z punktu widzenia analityków wygląda to na solidny start dla akcji $WBD. Inwestorzy powinni więc uważnie rozważyć inwestycje w te akcje, póki wydają się one tanie, przynajmniej według tradycyjnych wskaźników. W każdym przypadku warto jednak przeprowadzić własną analizę, a nie polegać tylko na wypowiedziach analityków.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, lecz moja opinia. Wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Zalecenia analityczne zgłoszone przez Williama White'a.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet