S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Obří zvrat: Charlie Munger naprosto mění svůj názor. Čas panikařit?

Charlie Munger je dlouholetý parťák živoucí legendy Warrena Buffetta. Dá se tedy předpokládat, že je to člověk, který ví co dělá. Dlouhodobě a otevřeně investoval nemalé prostředky do Alibaby. Teď ale naprosto změnil svůj postoj a svou pozici v čínském gigantovi zmenšil na polovinu. Nestojí si za svým slovem a principy, nebo se situace prostě a jednoduše změnila až moc?

Munger otočil o 360 stupňů. Zdroj

Společnost, na kterou dohlíží Charlie Munger, právě snížila svou investici do čínského giganta v oblasti elektronického obchodování Alibaba na polovinu, ale existuje dobrý důvod, proč by ostatní investoři neměli spěchat s prodejem.

Média tento týden zachvátilo šílenství, když společnost Daily Journal Corp prodala 50,17 % svých akcií společnosti Alibaba $BABA+0.6% .

Munger, sám legendární investor, schválil nákupy akcií Alibaby v prvním, třetím a čtvrtém čtvrtletí roku 2021. Společnost Daily Journal Corp držela až do prodeje v tomto týdnu 600 000 akcií za přibližně 108 USD. Znamená tedy skutečnost, že Munger prodává tolik svých akcií, že společnost je odsouzena k zániku a všichni investoři by měli udělat to samé?

Ne nutně.

Investoři mohou prodávat z mnoha důvodů. Ve skutečnosti Mohnish Pabrai, další významný investor ve společnosti Alibaba (a Mungerův přítel), také právě prodal obrovské množství akcií společnosti (78 %) a tvrdí, že to nebylo proto, že by si myslel, že cena akcií společnosti prudce klesne.

BABA klesá už nějaký ten pátek. Dnes se ale nejspíš při otevření trhu můžeme těšit na další červenou svíčku.

"Jedním z důvodů, proč jsem Alibabu prodal, byla daňová optimalizace," řekl Pabrai.

"Kupujeme věci pouze z jednoho důvodu - abychom vydělali peníze. ALE! prodáváme z mnoha různých důvodů. "Když někdo něco koupí, má to velmi silnou signální hodnotu. Když někdo něco prodává, není to nutně signál vůbec ničeho".

Jak mnozí upozorňují, kdyby si Munger myslel, že Alibaba je špatná dlouhodobá investice, neprodal by polovinu svých akcií, ale prodal by nejspíš vše.

Žádné další vyjádření ani důvod Mungerova kroku jsem nikde nenašel. Nezdá se mi ale pravděpodobné, že by Munger dělal tak začátečnickou věc, jako je prodej po propadu. Nebo snad našel ještě lepší možnost? Nebo je v tom nějaká politická motivace? Na to si asi budeme muset chvilku počkat. Rozhodně bych ale na základě jedné zprávy zatím nepanikařil! 

Nejedná se o investiční doporučení. Jde čistě o moje shrnutí dat dostupných na internetu a zprávy Henryho Chia. Každý investor musí provést svou důkladnou analýzu a rozhodnutí provést po zvážení své vlastní situace.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @trollbringer má karmu 346 a je členem této komunity od 14/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Za tím bude něco jinýho... 🤔

Ale co? 😂 že by kvůli daním jak Pabrai? To si nemyslím

No tak já taky křišťálovou kouli nemám... jen mi to tak přijde 😂 nevěřím, že by tak razantně změnil názor

Taky bych si radši počkal na nějaké vyjádření. Mohlo k tomu vést cokoliv

Přesně tak. Navíc čínské akcie protlačoval vážně aktivně a dlouhodobě