$BTI-0.3% dnes oznámilo výsledky. Nepřišlo žádné negativní překvapení, což je fajn.
Nadále přetrvávají klíčové problémy: pokles objemu cigaret v USA a slabší výkon v zahřívaném tabáku. Kromě toho se v segmentu e-cigaret stává prostředí složitější. Tento segment je klíčový pro cílovou ziskovost NGP (new growth products) v roce 2024. Neustále je zde riziko zákazu mentolových cigaret v USA!

Všechny tyto problémy jsou dlouho známé a pravděpodobně také započítány do ceny.

Zbytek podnikání, kromě již zmíněných si vede dobře. Proto jsem s výsledky osobně spokojen. Doufejme, že management se bude snažit s problémy dál pracovat.

BTI
$31.93 -$0.11 -0.34%
Capital Structure
Market Cap
71.7B
Enterpr. Val.
94.9B
Valuation
P/E
6.5
P/S
3.3
Dividends
Yield
11.2%
Payout
49.7%

Super díky za souhrn. Akcie $BTI-0.3% mám v portfoliu a s výsledky jsem také spokojen.

BTI fanoušků nás je tu hodně. To mě těší. 😉

Též mě to těší😁

Zajímalo by mne, jak se v hodně státech zvyšují daně na cigarety a alkohol, jestli Se to ve výsledku nějak podepíše na tržbách (třeba, že lidi přestanou tak kupovat), ale zatím mi to nepřijde, že by to bylo vidět, nebo se pletu?

To je na tabákovkách hezké, že si dokáží udržet vysoké marže i přes nepříznivé prostředí. Brandy jsou u cigaret obzvlášť silné (pricing power). Pak je tu ovšem třeba Austrálie. Cena krabičky tam jde ke 40$ a postupně se i kvůli ceně daří vládě snižovat počet kuřáků. I přes tento extrémní případ ale marže zůstávají v normálu. Ty marže se snadno udržují vysoko hlavně díky nízké nákladovosti celého byznysu.

Tak jestli je Austrálie jediná, kde se to vládě povedlpovedlo, tak už chápu tten Zisk :)

Akcii vlastím a s výsledky jsem tak nějak spokojený. osobně budu akcii určitě dokupovat i tak.

Jsem se společností také spokojen a vlastním. Na příkup to nevím no, výsledky nejsou špatné, ale jak píšeš, tento segment teď prochází změnou, vývojem či jak to nazvat a uvidí se jak se s tím tyto společnosti poperou, věřím ale že mají dobrý management aby to zvládli. Jestli cena poklesne, tak určitě budu přikupovat. 😊

To jsme dva. Taky to zatím nevidím na příkup. Jsem 15% v $BATS. To prozatím stačí, ačkoliv pokud by to zas šlo dolů, tak také rád přikoupím.

Super gratulace!👍 Já tam mám stále mínus 8$, ale prve jsem koupil u toho eTora kde jsem špatný titul, BTI kde ale je to jako ADR a to prý nějak nevlastníš tu akcii, pro nás Evropany je potřeba když to není USA, tak to Evropské kupovat s tickerem L, to znamená BATS.L a tam se držím lehce v plusu.

$BTI-0.3% mám taky a výsledky se mi líbí, budu přikupovat, za mě fajn dividendovka.

Super, snad už BAT konečně čekají lepší časy.

Tak dividendově to je super akcie. Snad nám i trošku poroste.

Ony už jsou venku výsledky? Já myslel, že až zítra. Máš nějaký odkaz na report?

Tady odkaz přímo na oficiální zprávu.
https://www.bat.com/group/sites/UK__CRHJSY.nsf/vwPagesWebLive/DOCU3LTH

Také jsem myslel, že až ve čtvrtek, popletl jsem to. Martin odkazuje správně.